elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 22-05-2010 21:57:29

sloky
Član
Iz: hrvatska
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 10

Molim za pomoc izludio sam vise

u pitanju je motor od golfa 2 91.god 1.8 gti sa elektronskim diznama figifant 2   
ne dobijam struju na svijecice i nemogu upalit auto..
imam dva ðeka  koje nemam gdje spojiti jer je nutarnja struja od starijeg modela gti k tonic
sad me zanima dali netko moze da mi kaze ili posalje neku semu gdje da vodim te zice ili odakle da ih dovucem sa relejne ploce jer mislim da samo to jos fali da se spoji na procesor da bi upalio

Offline

#2 22-05-2010 22:03:50

sloky
Član
Iz: hrvatska
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 10

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

sloky napisao:

u pitanju je motor od golfa 2 91.god 1.8 gti sa elektronskim diznama figifant 2   
ne dobijam struju na svijecice i nemogu upalit auto..
imam dva ðeka  koje nemam gdje spojiti jer je nutarnja struja od starijeg modela gti k tonic
sad me zanima dali netko moze da mi kaze ili posalje neku semu gdje da vodim te zice ili odakle da ih dovucem sa relejne ploce jer mislim da samo to jos fali da se spoji na procesor da bi upalio

uglavnom pokraj stekera za procesor i za modul paljenja izlaze jos dva stekera jedan ima 2 pina sa dvije zuto crne zice spojeno u jedan pin a drugi pin je crveno smedja zica

drugi steker ima 3 pina na jednom pinu je           crveno zuta
                                        na drugom pinu          zeleno crna
                                          treci pin                   crveno bijela
gdje to odvest ??
neznam ucitat sliku da pokazem na ceg mislim

Offline

#3 22-05-2010 22:09:10

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

pazi,kad raskacis taj kabal sto ti vodi na komutator imas dzek koji ide na razvodnik 3 pin,taj dzek koji ide na komutator sa 7 pin ,zelena ti zica ide na - na bobini,treba ti napajanje 15 koje isto ide sa 15 bobine i stopa za masu.To je sve sto se tice paljenja i ako ti je sve ispravno i dobro povezano moras da imas varnicu.E sad ako nemas iskustava i ako si samo sam svoj i internet majstor treba ti  vremena da se snadjes.Paljenje je tu autonomno

Offline

#4 23-05-2010 14:05:24

sloky
Član
Iz: hrvatska
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 10

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

mislim da pricas o pgresnom tipu vozila jer kodmene sve regulira kompjuter jer imam te elektrosnke dizne zelena zica mi ide iz modula paljenja na kompjuter sve je dobro spojeno bombina ima plus isto tako razvodnik ali pri verglanju iskre nema ...tek neki dan sam skino jednu zicu sa bombine i malo je grebo po bombini kao da dobija isprekidani minus na taj dio i skljocalo u razvodniku i bacalo iskru ali zasto se to ne desava pri  verglanju ??? neznam ucitati slike na ovaj forum da pokazem u cemu je tocno problem tongue

Offline

#5 23-05-2010 15:46:13

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

Zameni razvodnik i upalices 100%,znam o cemu se radi ali me ti ne razumes.Probaj sa  drugim razvodnikom

Offline

#6 23-05-2010 17:13:54

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

sto se covek krije iza profila nek popuni profil od dakle je i da uz postavljanje teme stavi oznaku motora bolje bi znali o cemu pricamo mi svi,ako neko nema popunjen profil i ne daje podatke o vozilu kako mu pomoci...


@)).....

Offline

#7 23-05-2010 17:50:25

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

pa pogledaj na drugom autu ja sam ih dosta golfova orepravljo sa platina na elektronsko paljenje
koliko se sjecam da na komutator na pin broj 1 je povezan na 1 na bombini,pin 2 je masa ,pin 3 je napajanje sa 15 na bombini,4,5 i 6 idu na razvodnik
a 7 pin je za obrtomjer

Offline

#8 23-05-2010 18:07:35

sehovacnikola
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 23-04-2010
Komentari: 462

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

Imas u autodati za dati motor semu kopcanja Ecu, pa ispitaj na svaki pin da li dolazi odgovarajuci signal. Na tablu trebas ugraditi i relej koji napaja Ecu.

Offline

#9 23-05-2010 22:31:58

sloky
Član
Iz: hrvatska
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 10

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

reuf napisao:

sto se covek krije iza profila nek popuni profil od dakle je i da uz postavljanje teme stavi oznaku motora bolje bi znali o cemu pricamo mi svi,ako neko nema popunjen profil i ne daje podatke o vozilu kako mu pomoci...

mislim da je u prvom sto sam pisao ljepo pisalo da se radi o J-troniku motoru iz golfa2 91.god.  elektricne dizne procesor digifant 2
nisam ja kriv sto na ovaj forum nemozes ucitati slike

Offline

#10 23-05-2010 22:33:22

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

kako nemozes ucitati slike pa u prvom postu si postavio sliku....

Offline

#11 23-05-2010 22:34:01

sloky
Član
Iz: hrvatska
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 10

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

  evo ako nije problem da vidite slike sto sam postavio na ovom forumu jer ovdje stvarno uvijek mi odbija postaviti sliku znaci ova dva djeka sto su na slici treba dovest iz relejne ploce da bi dao neke inpulse procesoru.. u tome i jest problem sto neznam odakle da sta dovucem...

Offline

#12 23-05-2010 22:43:51

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

@sloky:

Dobro bi bilo da na vrijeme procitas pravila foruma, kako nebi bilo zutih kartona.


sloky napisao:

  evo ako nije problem da vidite slike sto sam postavio na ovom forumu jer ovdje stvarno uvijek mi odbija postaviti sliku znaci ova dva djeka sto su na slici treba dovest iz relejne ploce da bi dao neke inpulse procesoru.. u tome i jest problem sto neznam odakle da sta dovucem...


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#13 23-05-2010 22:48:52

sloky
Član
Iz: hrvatska
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 10

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

autoservis-edo napisao:

kako nemozes ucitati slike pa u prvom postu si postavio sliku....

kako ja nevidim tu sliku nigdje

Offline

#14 23-05-2010 22:50:13

sloky
Član
Iz: hrvatska
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 10

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

acom napisao:

@sloky:

Dobro bi bilo da na vrijeme procitas pravila foruma, kako nebi bilo zutih kartona.


sloky napisao:

  evo ako nije problem da vidite slike sto sam postavio na ovom forumu jer ovdje stvarno uvijek mi odbija postaviti sliku znaci ova dva djeka sto su na slici treba dovest iz relejne ploce da bi dao neke inpulse procesoru.. u tome i jest problem sto neznam odakle da sta dovucem...

pa kako da prikazem sliku de posla cu ti ih na mail a ti ih zaljepi ovdje kad god pokusam ucitat sliku profila uvijek kaze prevelika kad je smanjim opet prevelika ....

Zadnja izmjena od sloky (23-05-2010 23:04:17)

Offline

#15 24-05-2010 00:07:07

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

Slike koje si postavio su vidljive, a ako mislis na sliku profila (avatar) pod velicnom se smatra velicina fajla koja moze iznosti max. 20 kb.

sloky napisao:
acom napisao:

@sloky:

Dobro bi bilo da na vrijeme procitas pravila foruma, kako nebi bilo zutih kartona.


sloky napisao:

  evo ako nije problem da vidite slike sto sam postavio na ovom forumu jer ovdje stvarno uvijek mi odbija postaviti sliku znaci ova dva djeka sto su na slici treba dovest iz relejne ploce da bi dao neke inpulse procesoru.. u tome i jest problem sto neznam odakle da sta dovucem...

pa kako da prikazem sliku de posla cu ti ih na mail a ti ih zaljepi ovdje kad god pokusam ucitat sliku profila uvijek kaze prevelika kad je smanjim opet prevelika ....


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#16 24-05-2010 01:19:20

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

pusti ta dva djeka Vulep ti je napisao sta trebas imat da bi dobio varnicu pust procesor na miru taj motor se moze upaliti i na livadi

Offline

#17 24-05-2010 12:29:05

salex
elproger
Iz: Modrica-Doboj,RS,BiH
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 93

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

Pozdrav!

Probaj ovako:
Zakaci stipaljku prob lampe na masu,skini dzek sa razvodnika paljenja,kontakt mora da ti bude ukljucen,skini kabal
koji dolazi sa bobine na razvodnik(znaci onaj kraj koji se prikljucuje na razvodnik)i na njega postavi svjecicu koju ces staviti negdje na masu tako da je vidis,vrhom prob lampe dotakni srednji pin u dzeku,ako ti se pojavi iskra na svjecici,onda provjeri da li do razvodnika dolazi stabilisani napon,na dzeku su ti jasno oznaceni plus i minus pa se to lako provjeri,ako je i to uredu ostaje ti da zamijenis Hall senzor ili davac kako ga ko vec zove,a mozda ti je jednostavnije, ako to nisi radio ,da zamijenis razvodnik.

Zadnja izmjena od salex (25-05-2010 03:25:20)


Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Offline

#18 24-05-2010 13:53:09

makkki79
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 767

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

Ma nemoj bre da komplikujes nista, vulep ti je lepo rekao zameni razvodnik i resices stvar, kod Golfa je cest problem sa razvodnikom neznam ni sam koliko sam ih zamenio i uvek je bio problem sa razvodnikom u njemu strada (hall) induktvini senzor u razvodniku gde najcesce lak zica u senzoru skrati otpor zbog temperature lak izgubi svojstvo izolatora i sam tim dolazi do smanjenja otpora zice i eto problema, inace senzor daje impuls komutatoru a on bobini kad da baci varnicu, moze biti i komutator ali vrlo retko on crkava na tim motorima, znaci da rezimiramo zameni razvodnik i uzivaj!!!


Nije je znanje znati i za sebe ga zadrzati, vec je znanje znati i potrebnima ga podeliti!!!

Offline

#19 24-05-2010 14:29:43

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

I isti taj signal sa halla mu ide u ecu,ali nece da slusa...

Offline

#20 24-05-2010 17:46:46

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

Mozda je lakse da odes kod nekog sa foruma ko ti je u blizini da ti resi to, to ti je vrlo prost sistem i neko ce ti to upaliti za deset minuta i 10-20 evra ako nisi mnogo izbrljao smile


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#21 24-05-2010 17:52:07

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

Baš tako, a ujedno æe i nauèiti nešto vako slomiste se objašnjavajuæi i opet ništa

ignjat napisao:

Mozda je lakse da odes kod nekog sa foruma ko ti je u blizini da ti resi to, to ti je vrlo prost sistem i neko ce ti to upaliti za deset minuta i 10-20 evra ako nisi mnogo izbrljao smile

Offline

#22 24-05-2010 23:13:57

sloky
Član
Iz: hrvatska
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 10

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

hvala drustvo od ovoga svega nista  ,. razvodnik sam zamijenio i isto sve pokuso sam napraviti ono sto mi je rekao salex i kad sam vidio da na razvodnoj kapi nema struje sve dok nisam ukopco kontakt plus na taj djek sa slike koji ima 2 pina nisam dobio struju na razvodnik...
imam obicnog gti kodkuce u dvoristu koji nema kompjuter nego samo modul palenja i koji ima vise zica nego moj .. moj ima samo 4 ...
kodmene sve regulira kompjuter od pumpe davaca i svih ostalih gluposti i ako ovi djekovi nisu dobro spojeni ja sam uvijeren da raditi nece sigurno jer kompjuter mu nesalje signal ...

Offline

#23 24-05-2010 23:15:24

sloky
Član
Iz: hrvatska
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 10

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

ignjat napisao:

Mozda je lakse da odes kod nekog sa foruma ko ti je u blizini da ti resi to, to ti je vrlo prost sistem i neko ce ti to upaliti za deset minuta i 10-20 evra ako nisi mnogo izbrljao smile

haha ma mislim da je bolje da netko s foruma dodje do mene hahaha posto moj auto nevozi tongue bar ne jos ..

Offline

#24 24-05-2010 23:16:39

sloky
Član
Iz: hrvatska
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 10

Re: Molim za pomoc izludio sam vise

admin neznam oces ovo brisat ili ne ali moze nekad nekom biti korisno meni izgleda nije ali sve je tamo sto se tice golfa i instalacija ...

dovoljno je da utipkate u google A2 resource i prvo sto izbaci

Offline

Board footer