elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-05-2010 15:41:40

zole72
elproger
Iz: Novi Beograd
Registrovan: 07-04-2010
Komentari: 299

Pežo 307 greška aditiva

Pežo 307hdi 110 ks 2003 god. izbacuje greške na pps-u:
-kolièina aditiva-raèunalo dodavanja
-udaljeni privremeni poremeæaj:
1.brizgalica aditiva
2.raèunalo aditiva
3.sonda minimalne kolièine aditiva
4.meraè goriva
5.prisutnost èepa
6.pumpa dodavanja
Sve ove greške prijavljuje godinama, a pri tom sve to RADI. Aditiva ima, pumpa aditiva, kada se da komanda radi, aditiv prolazi kroz crevo, meraè goriva radi, kada skinem èep sa rezervoara i vratim ga nazad, èujem zujanje pumpe aditiva, prosek izmeðu poslednjih 5 regeneracija 636km, auto sa te strane nema nikakvih problema-jednom reèju, sve radi i auto normalno ide, samo pps stalno prijavljuje greške. Da li je moguæe da je predhoni vlasnik nešto menjao i da nije prilagodio, pa komp. ne prepoznaje taj novi deo?Šta da uradim da mi se te greške više ne pojavljuju?

Zadnja izmjena od zole72 (10-05-2010 15:42:11)

Offline

#2 10-05-2010 23:15:42

švrèo
Član
Registrovan: 21-04-2010
Komentari: 15

Re: Pežo 307 greška aditiva

probaj preprogramirati raèunalo motora,u identifikaciji ti pokazuje zadnji datum preprogramiranja

Offline

#3 11-05-2010 23:19:14

zole72
elproger
Iz: Novi Beograd
Registrovan: 07-04-2010
Komentari: 299

Re: Pežo 307 greška aditiva

Nemam puno iskustva sa pps-om, pa bih molio da mi se malo više objasni i eventualno šta bih još mogao da probam ako to ne da rezultat.
Unapred zahvalan...

Offline

#4 12-05-2010 12:07:45

zole72
elproger
Iz: Novi Beograd
Registrovan: 07-04-2010
Komentari: 299

Re: Pežo 307 greška aditiva

Poremeæaje koji se pojavljuju, redovno brišem i redovno se svaki put pojave. Meni auto ne pali lampicu(verovatno misliš na onu za kvar na tabli), ne pali low level aditiv, antipolution i sl. Greška je iskljuèivo na pps-u i kad je obrišem, pojavi se pri sledeæem kaèenju ponovo, sve te greške, i tako godinama. Kako da ih ugasim zauvek? Ja nisam automehanièar, majstor sam  iz sfere rashladnih ureðaja, bavim se pritiscima, temperaturama, protocima, strujom, mehanikom dugo godina, a inaèe sam veliki ljubitelj automobila i auto mehanike, a pošto ceo život živimo u krizi i ne možemo da kupimo nove automobile, vozimo krševe,i onda nas i muka natera da radimo po nešto i  sami, pogotovu kada obiðeš dosta majstora i daš dosta para, a rezultata nema. Auto o kom pišem je moj. Pps ima moj prijatelj iz okoline BGD-a koji radi u pežo servisu veæ par godina, mlad je, ima 25 god. i vrlo je ambiciozan, želi da zna, da nauèi ali nema gde, od koga. Kada ponekad zove kolege koji znaju, kažu-neznam taèno može biti ovo ili ono, trebalo bi videti , ili pratiti na pps-u..., uglavnom ništa konkretno, otkaèe te na finjaka. Ovde veæina ljudi koji imaju znanje, ljubomorno èuvaju i neæe baš mnogo da pomognu kolegi (ÈAST IZUZECIMA). Ja mu stavljam moj auto na raspolaganje kada god se dogovorimo da uèi i radi. Kad imam problem zajedno radimo i popravljamo, a pomažem mu i kada god mogu kod drugih auta. Zato molim za malo više pomoæi, nemojte da zamerite.

Zadnja izmjena od zole72 (12-05-2010 12:13:40)

Offline

#5 12-05-2010 12:45:47

superbet
elproger
Registrovan: 16-01-2010
Komentari: 37

Re: Pežo 307 greška aditiva

zole72 napisao:

Poremeæaje koji se pojavljuju, redovno brišem i redovno se svaki put pojave. Meni auto ne pali lampicu(verovatno misliš na onu za kvar na tabli), ne pali low level aditiv, antipolution i sl. Greška je iskljuèivo na pps-u i kad je obrišem, pojavi se pri sledeæem kaèenju ponovo, sve te greške, i tako godinama. Kako da ih ugasim zauvek? Ja nisam automehanièar, majstor sam  iz sfere rashladnih ureðaja, bavim se pritiscima, temperaturama, protocima, strujom, mehanikom dugo godina, a inaèe sam veliki ljubitelj automobila i auto mehanike, a pošto ceo život živimo u krizi i ne možemo da kupimo nove automobile, vozimo krševe,i onda nas i muka natera da radimo po nešto i  sami, pogotovu kada obiðeš dosta majstora i daš dosta para, a rezultata nema. Auto o kom pišem je moj. Pps ima moj prijatelj iz okoline BGD-a koji radi u pežo servisu veæ par godina, mlad je, ima 25 god. i vrlo je ambiciozan, želi da zna, da nauèi ali nema gde, od koga. Kada ponekad zove kolege koji znaju, kažu-neznam taèno može biti ovo ili ono, trebalo bi videti , ili pratiti na pps-u..., uglavnom ništa konkretno, otkaèe te na finjaka. Ovde veæina ljudi koji imaju znanje, ljubomorno èuvaju i neæe baš mnogo da pomognu kolegi (ÈAST IZUZECIMA). Ja mu stavljam moj auto na raspolaganje kada god se dogovorimo da uèi i radi. Kad imam problem zajedno radimo i popravljamo, a pomažem mu i kada god mogu kod drugih auta. Zato molim za malo više pomoæi, nemojte da zamerite.

Otkaèi struju sa akumulatora (dovoljno je da skineš jednu "klemu"), saèekaj par minuta i ponovno spoji "klemu" na akumulator! Samo pazi na CD player ako je kodiran! Moraš znati njegov kod kad vratiš stuju! Kod mene recimo nije kodiran pa nema nikakvih problema oko toga!

Zadnja izmjena od superbet (12-05-2010 12:48:18)

Offline

#6 12-05-2010 13:13:17

zole72
elproger
Iz: Novi Beograd
Registrovan: 07-04-2010
Komentari: 299

Re: Pežo 307 greška aditiva

Za superbeta: Auto o kome prièamo vozim veæ 3 godine, i mnogo puta sam skidao akumulator i ništa se nije desilo. U svakom sluèaju hvala.

Offline

#7 21-05-2010 13:41:11

zole72
elproger
Iz: Novi Beograd
Registrovan: 07-04-2010
Komentari: 299

Re: Pežo 307 greška aditiva

Trebao bih iæi kod majstora za ove greške ovih dana. Ima li još neko predlog šta bismo još mogli da probamo da ugasimo te greške zauvek?

Offline

#8 21-05-2010 14:12:26

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Pežo 307 greška aditiva

da bi greske ugasio zauvek potrebno je preraditi sadrzaj ecu-a da se izbaci sve vezano za FAP filter i aditiv,uzivaj nit kupujes aditiv po 60e litar nit kupujes FAP filter 1000e premera radi,pozz


@)).....

Offline

#9 21-05-2010 17:43:42

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Pežo 307 greška aditiva

neznam zasto se zamaras ako je sve ok ako nemas smetnji elektronika je cudna stvar ja ponekad nemam ni sam logicni objasnjenja kad nesto popravim zato samo pokusaj na drugi pps pa obrisi greske

Offline

#10 21-05-2010 18:55:22

zole72
elproger
Iz: Novi Beograd
Registrovan: 07-04-2010
Komentari: 299

Re: Pežo 307 greška aditiva

bjeli napisao:

neznam zasto se zamaras ako je sve ok ako nemas smetnji elektronika je cudna stvar ja ponekad nemam ni sam logicni objasnjenja kad nesto popravim zato samo pokusaj na drugi pps pa obrisi greske

Ne zamaram se puno, samo ako sve radi a pokazuje greške da nema aditiva, da li æe,kada stvarno ne bude aditiva pokazati ili ne i tako zapušiti fap i onda bude problem. Možda je gašenje greške rutinska stvar, treba probati i onda kada, i ako se pojavi prava greška, znam šta je. Inaèe gasio sam grešku i sa drugim pps-om, sa wurth-ovim WOW i uvek kada se ponovo prikljuèi pokazuje iste greške. Ako neko ima neku ideju šta bih mogao da probam, nek napiše, bio bih zahvalan, moguæe da je neka sitnica i glupost...

Offline

#11 21-05-2010 22:41:26

švrèo
Član
Registrovan: 21-04-2010
Komentari: 15

Re: Pežo 307 greška aditiva

hallo! ako majstor ima pps neka provijeri dali vozilo ima posebno raèunalo fap filtera! ako ima neka  oèita koj kolièina adititiva je ubrizgana u filter? kada se puni aditiv treba  u  raèunalo konfiguraciju postaviti na nulu

Offline

#12 21-05-2010 23:31:16

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Pežo 307 greška aditiva

vidi da nije plovak zaglavljen pa ti pokazuje da nema adativa

Offline

#13 24-05-2010 15:39:12

zole72
elproger
Iz: Novi Beograd
Registrovan: 07-04-2010
Komentari: 299

Re: Pežo 307 greška aditiva

Švrèo i Sedine, trebali bi pažljivije da proèitate poèetak teme pre nego što odgovorite. Hvala...

Offline

#14 24-05-2010 18:25:08

exxl
elproger
Iz: USK, Bosnia & Herzegowina
Registrovan: 24-02-2009
Komentari: 487

Re: Pežo 307 greška aditiva

zole72 napisao:
bjeli napisao:

neznam zasto se zamaras ako je sve ok ako nemas smetnji elektronika je cudna stvar ja ponekad nemam ni sam logicni objasnjenja kad nesto popravim zato samo pokusaj na drugi pps pa obrisi greske

Ne zamaram se puno, samo ako sve radi a pokazuje greške da nema aditiva, da li æe,kada stvarno ne bude aditiva pokazati ili ne i tako zapušiti fap i onda bude problem. Možda je gašenje greške rutinska stvar, treba probati i onda kada, i ako se pojavi prava greška, znam šta je. Inaèe gasio sam grešku i sa drugim pps-om, sa wurth-ovim WOW i uvek kada se ponovo prikljuèi pokazuje iste greške. Ako neko ima neku ideju šta bih mogao da probam, nek napiše, bio bih zahvalan, moguæe da je neka sitnica i glupost...

ma sigurno negdje zica neka spala smile

nemoj se ljutit al sitnica i gluposti nema

pozdrav

Zadnja izmjena od exxl (24-05-2010 18:26:16)

Offline

#15 24-05-2010 22:23:53

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Pežo 307 greška aditiva

Ma možda je ipak neka sitnica smile

Offline

#16 25-05-2010 10:59:05

zole72
elproger
Iz: Novi Beograd
Registrovan: 07-04-2010
Komentari: 299

Re: Pežo 307 greška aditiva

Spao kabal sa bobine...

Offline

#17 25-05-2010 18:57:15

Spa1
elproger
Registrovan: 03-09-2009
Komentari: 39

Re: Pežo 307 greška aditiva

Meni se isto pojavljuje diesel additive minimum level kad god upalim auto nakon 30 sekundi zapisti i prestane, a i na dijagnostici isto prijavljuje. To mi se desava odkad sam zamijenio pumpu aditiva i rezervar iako znam da ima aditiva, oko pola rezervara. Isao sam u razne servise i niko nije znao kako to da rijesi, ponistavali ali bezuspjesno. Jedino kad skinem klemu sa akumulatora tad se kao resetuje i ne pojavljuje se vise sve do sljedeceg sipanja goriva kada se opet pocinje javljati. Takodje vise ne javlja gresku unblock diesel filter koja se prije pojavljivala svakih 400-500km zato sto ne odradi regeneraciju  jer vozim samo po gradu. To sam prije rijesavao tako sto odem na autoput i lampica nestane. Sada sam vec presao oko 1000km, a ne javlja se vise ona poruka za regeneraciju pa ne znam jel uopste sada radi tu regeneraciju ??

Offline

#18 26-05-2010 12:54:11

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Pežo 307 greška aditiva

provjeri magnete na cepu od rezervara. aktuator test na cepu pa vidi registruje li skidanje cepa. racunar aditiva sipa kolicinu zavisno od kolicine goriva u rezervaru. kad god skines cep sa rezervara racunar aditiva to registruje. mozda ti je to problem.

Spa1 napisao:

Meni se isto pojavljuje diesel additive minimum level kad god upalim auto nakon 30 sekundi zapisti i prestane, a i na dijagnostici isto prijavljuje. To mi se desava odkad sam zamijenio pumpu aditiva i rezervar iako znam da ima aditiva, oko pola rezervara. Isao sam u razne servise i niko nije znao kako to da rijesi, ponistavali ali bezuspjesno. Jedino kad skinem klemu sa akumulatora tad se kao resetuje i ne pojavljuje se vise sve do sljedeceg sipanja goriva kada se opet pocinje javljati. Takodje vise ne javlja gresku unblock diesel filter koja se prije pojavljivala svakih 400-500km zato sto ne odradi regeneraciju  jer vozim samo po gradu. To sam prije rijesavao tako sto odem na autoput i lampica nestane. Sada sam vec presao oko 1000km, a ne javlja se vise ona poruka za regeneraciju pa ne znam jel uopste sada radi tu regeneraciju ??

Offline

Board footer