elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 24-09-2010 01:30:53

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

DUKI napisao:

Ako pali na gurku onda je samo broj obrtaja anasera u pitanju i nista drugo nemoze da bude,a ako je probao direktno na anaseru onda nije brava.Probaj da pojcas s drugim akumulatorom

Probali i sa velikim akumulatorom + starter. Vrti alnaser ko lud ali nista....


edit:


Veceras smo jos detaljnije posmatrali situaciju i vise nam se nije dalo, otisli smo kuci....:(

1.  Ubrizgavanje ima.

2.  Raskopcali smo kablove od bobina. Prva bobina baca varnicu za vrijeme verglanja. Druga baci malo pri pocetku kasnije ne.
Mjenjali ih sa drugim, mjenjali im mjesta opet idanticna situacija. Dovodili im napajanje posebno, opet isto. Bobine sve vrijeme imaju napajanje.

3. Na senzoru radilice ima signal, mada dijagnoza (Multidiag original) ne vidi broj obrtaja za vrijeme verglanja.  Mjenjali senzor radilice opet nista.

4. Ne biljezi gresku, a izgleda i nece dok motor ne krene raditi  sto je mozda i logicno, jer pri verglanju niz paramatara oscilira od normalnih dok ne postigne idle brzinu i vjerovatno tek od te tacke biljezi greske sto je na kraju mozda i logicno jer pri pokretanju bi niz paramatara bio zabiljezen kao greska jer motor nije postigao sve normalne uvijete za rad.  Ocekivati je da prijavi gresku ako je nesto u prekidu ili kratko spojeno od senzora dok motor ne radi, ali eto nije.


5. Gresku ce prijaviti (Bobina 1 i 2 ) jedino ako nakon dugotrajnog verglanja upali nakratko oko 2-3 sekunde, vjerovatno samozapaljenjem ili "to nesto" nakratko proradi.


6. Ulozak brave ..... Skinuo sam ga i raskopao komplet. Sve je uredu.  Cak sam pokusavao bez njega da prespojim sve briknama i opet isto. Verglali smo direkt na alnaseru , opet nece. Sve releje mjenjali, nista.

GURALI GA -UPALI !!!!!!


Na karaju ce se ispostaviti da je neka ortodoksna glupost kojoj cemo se smijati....


Instalacija je sad napolju komplet sad  Slijedi pregled.

Zadnja izmjena od Nike (24-09-2010 01:57:31)

Offline

#27 24-09-2010 03:43:14

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Mora biti nesto glupo, ne moze to biti neki pametan kvar... Neka masa u tim buzirima garant popustila.

Vec zamisljam Punta dvojku sa karburatorom i razvodnikom smile


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#28 24-09-2010 11:07:52

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

ja sam imao nesto slicno, isto panda, neko je prekidao struju pumpe prekidacem i stavio ga pod sediste. kad sedne neko sa +90 kg pali, kad sedne vlasnica ne pali smile 

jesi li snimao parametre dok auto radi, tj. kad upali na gurku?

bas cudi to na gurku da pali a ovako ne, jedina je razlika sto je menjac u brzini.

Offline

#29 24-09-2010 12:36:56

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

markusvb napisao:

jesi li snimao parametre dok auto radi, tj. kad upali na gurku?

Jesmo, apsolutno sve ok kad upali. sad

Offline

#30 24-09-2010 15:01:36

DUKI
elproger
Iz: leskovac
Registrovan: 02-04-2010
Komentari: 224

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

kd upali na gurku dali tad dijagnostika registruje br obrtaja

Offline

#31 24-09-2010 17:48:19

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Bilo bi glupo da radi a da ecu ne vidi obrtaje smile


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#32 24-09-2010 20:07:21

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Probaj da otkacis senzor bregaste i da palis, nekako mi mirise na to

@Nike
druze zar toliko dugo na forumu a mi jos uvek neznamo odakle si, nebilo ti tesko popuni profil
Jesi li skinuo shemu eLearn

Zadnja izmjena od launch (24-09-2010 20:33:10)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#33 24-09-2010 21:57:51

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

DUKI napisao:

kd upali na gurku dali tad dijagnostika registruje br obrtaja

Da, vidi tada.

@launch: stvarno se izvinjavam, nisam se sjetio. Evo popunio sam smile

Sad sam dosao kuci pa vidim ove postove. Launch u pravu si !!!!!!   Danas nakon sve muke vise ne znam ni ja dali slucajno ili namjerno otkacimo senzor bregaste. I upali ko mina!!!!!   Sa senzorom nema teorije. Kad upali, mozes mu vatiti senzor i dalje radi, ali s njim nece upaliti iako ima signal na njemu ima i napajanje i masu. Stavljalji drugi, nece. Nosio ja pandin taj senzor na svoj auto (Punto),  radi. Skinuo sa svog ispravni satvio na pandu , nece. U stvari senzor je ispravan. Raskopam svu instalaciju, niti ima prekida gdje niti je sta u slusu.


Dakle, objasnjenje se samo namece, ipak nevalja nesto u ECU !!!!!   

Ali mi samo jedna stvar nije jasna, kako sa tim ECU druga Panda radi ????????? Stvarno za pobudalit.

Offline

#34 24-09-2010 22:30:36

proba17
elproger
Registrovan: 30-01-2010
Komentari: 40

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Pomocu releja mu prekini signal i rijesi se muka.

Offline

#35 24-09-2010 23:25:28

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Prvo cemo vidjeti dali se moze nesto uciniti sa ECU, a ja sam jos uvijek skpetik da je problem u njoj, mada sve navodi na to.


Samo jos jedna molba:  Ako neko ima da mi postavi screenshot  spajanja centrale IAW 4 AF.PP HW 204  MPI za ovu Pandu ili pinout da ne skidam sad citav eLearn jer je skoro 4GB velik, a trenutno mi je limitiran dowload za ovaj mjesec sad

Zadnja izmjena od Nike (24-09-2010 23:31:38)

Offline

#36 25-09-2010 00:53:36

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Nike napisao:

Sad sam dosao kuci pa vidim ove postove. Launch u pravu si !!!!!!   Danas nakon sve muke vise ne znam ni ja dali slucajno ili namjerno otkacimo senzor bregaste. I upali ko mina!!!!!   Sa senzorom nema teorije. Kad upali, mozes mu vatiti senzor i dalje radi, ali s njim nece upaliti iako ima signal na njemu ima i napajanje i masu. Stavljalji drugi, nece. Nosio ja pandin taj senzor na svoj auto (Punto),  radi. Skinuo sa svog ispravni satvio na pandu , nece. U stvari senzor je ispravan. Raskopam svu instalaciju, niti ima prekida gdje niti je sta u slusu.


Dakle, objasnjenje se samo namece, ipak nevalja nesto u ECU !!!!!   

Ali mi samo jedna stvar nije jasna, kako sa tim ECU druga Panda radi ????????? Stvarno za pobudalit.

Nisam se setio odma, jbg ali se secam da sam imao taj problem zato sam ti i rekao bas to da probas. Senzori nisu u fazi, e sad treba da vidis zbog cega, dali je prezubcio koji zub ili nije dobro namesten zupcanik sa kojeg skida signal.

ECU je ispravan i sa njega skini sumlju. On odradjuje kao treba, vidi da nisu u fazi i zbog toga nema varnice. Sa dvokanalnim osciloskopom bi brzo video u cemu je stvar. Jednu sondu na senzor radilice drugi na bregastu i uporedjujes


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#37 25-09-2010 01:03:34

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Eve ti pin out, mada ti netreba. Treba da ides na onu stranu sto sam ti rekao. Mislim da se tamo krije kvar.


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#38 25-09-2010 01:05:05

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

nastavak


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#39 25-09-2010 01:06:07

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

i kraj


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#40 25-09-2010 01:20:39

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Hvala launch na trudu, ali to nije ta centrala nazalost. sad 

Centrala ovako izgleda (zanemari sta pise na slici kod mene je IAW 4 AF.PP HW 204):



Tu i jest  problem sto samo jedna jedina serija Pande koristi ovu centralu, a o njenom pinoutu nigdje dokumentacije. sad

Unutra je ovakva:

Offline

#41 25-09-2010 01:26:08

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Probacu da ti nadjem i tu,
ali kao sto rekoh. Necackaj mnogo i zatvaraj, problem je u fazi. To sto si otkacio i on upalio nije slucajno, on ti sluzi da kaze racunaru kada je u GMT i da da signal ECU kada da izvrsi opaljenje. Kada je on iskljucen on onda radi po defoultu ali tada moze malo izgubiti snagu i da se ponekad "cuju ventili", jer onda nije u ombinaciji sa knock senzorom da vrse pomeranje itd...
Zato mislim da je problem tamo


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#42 25-09-2010 01:34:55

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Imam osciloskop. Na kraju svega mogu posuditi i dvokanalni, i sta kada zakljucim da nisu u fazi? Da je zupcasti preskocio, ne vjerujem, nebi radila kako treba i vukla kad upali.  U stvari jos mi nije jasno kako je doslo do ovoga kvara i ako sam zakljucio sta stvara problem, ali i ne kako ga otkloniti. Posebno neshvatljiva je citava situacija oko ovih momenata -upali bez senzora pa ga nakaci i dalje radi, s njim nece....... Od sve muke sam vise sve pobrkao i sta sam mislio uraditi i sta nisam smile

Treba malo ohladiti cini mi se od ovoga....pa onda nastaviti, ako sef u meduvremenu ne skonta da joj "izvadi bubreg" smile

Offline

#43 25-09-2010 01:41:16

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Cek, koliko ja znam, ispravi me ako grijesim, senzor bregaste sluzi da zna poziciju bregaste u odnosu na poziciju radilice da bi centrala mogla racunati ugao predpaljenja? I nizasto drugo.  Na kraju moze i bez njega, ali to nije rijesenje.

Visa mi je misterija sto je to sve tako kako jeste i kako je do toga doslo kad je senzor ispravan, a neda mi se okriviti Centralu bas 100% jer sam i ja misljenja kao i ti da u stvari i nije do nje.  Moj sef je okrivio ECU i niko ga ne moze ubijediti da nije do nega.  Ali do cega je onda.....

Zadnja izmjena od Nike (25-09-2010 01:47:36)

Offline

#44 25-09-2010 01:56:25

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

OK, Pitaj sefa zbog cega misli da je ECU? Jel nesto neradi kao treba?
Neznam tacno kako se kod njega steluje pozicija odakle skida signal, trebao bi da vidis sa cega skida signal i tu je kvar. Okrenuo se za malo i zbog toga brka. Ajde probacu da vidim dali ima nesto u literaturi pa da vidim kako skida signal, ali ovo ti je klasika. Isto ti je i na korsi kada se neuradi sa onim alatom i promasi se pa hoce da zeza.

Da, zaboravi da ti kazem za pin out imas u Esitronicu. Ako ti je konektor sa 52+28 pinova

Zadnja izmjena od launch (25-09-2010 01:57:36)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#45 25-09-2010 02:06:39

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Ok, hvala. Esitronic nemam ovdje imam u radnji, vidis ni na kraj pameti mi nije bilo da tu pogledam. sad

Nasao sam u Autodati kako ide stelanje, i nevidim neku posebnu komplikaciju, a iskreno receno niko nije pogedao dali je uzubljenje dobro, jer kad upali radi ok, pa niko nije ni sumnjao, ali eto moguce je bas to.   Gore ispod senzora bregaste ima metalni prsten, mada ne vjerujem da se on mogao pomjeriti u odnosu na bregastu. Prije da je zupcasti preskocio.  E, da je moja radnja sad bi u ova doba zapuco vidjeti.....

Offline

#46 25-09-2010 02:41:11

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Ako nisu sinhronizovani nece upaliti. Obzirom da radi po principo holovog davaca, znaci kada naidje zub, javlja se napon (rekao sam ovako da bi skratio kompletnu pricu) i ti na osciloskopu vidis "kocku", kada prodje pada itd... Na osnovu senzora bregaste ECU zna kada se prvi cilindar nalazi u radnom taktu. Pomocu sinhronizacije sa senzorom radilice, ECU odredjuje u kojem trenutku se u radnom taktu nalaze i ostali cilindri.
Ukoliko oni nisu sinhronizovani znaci cela prica pada u vodu jer izvuci i sam zakljucak, tad je sve pomesano i ECU jednostavno iskljuci opaljenja da nebi napravio u pogresno vreme detonaciju u cilindru.
Nadam se da ti je malo jasnije?
Prvo proveri da vidis dali je uzupcen, ako je to OK onda vidi sa zupcanika sa kojeg skida signal dali je OK, da nije ostecen (u sta neverujem) ili ukoliko nema stift da nije pomeren. Ukoliko je pomeren najbolje ces da ga sihronizujes preko osciloskopa.
Ako imas dvokanalni osciloskop moras da pratis oba signala u datom momentu, nevredi ti da pratis signal po signal. Tako nista neces videti. Oba signala mogu da idu u ECU i opet da mislis da je do ECU. Mogucnost postoji ali verovtnoca je veoma, veoma mala. Skoro nikakva
Ajd pa javljaj


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#47 26-09-2010 01:14:16

dieselman
elproger
Iz: Vrbas,Srbija
Registrovan: 09-02-2010
Komentari: 179

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

.. i da ima dvokanalni skop,morao bi da ima referentnu sliku za taj sistem ubrizgavanja da bi mogao porediti...

Offline

#48 26-09-2010 01:27:17

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Evo danas je problem napokon rijesen!!!   Na kraju svega se ispostavilo da ipak nevalja ECU!!!! 

Donijeli smo polovan uraden "virgin" i sve radi ok.

@launch:

Znam sisteme rada komponenti jer sam inace elektronicar, a u autoelektronici sam nepunu godinu i pol.  Ipak sam te poslusao i provjerio uzubljenje zupcastog, koji je uredu.  Sef je jutros odnio stari ECU kod covijeka u susjedni grad koji se bavi popravkom centrala i on mu je dao polovan virgin i auto radi bez problema ko sat, ostalo nista nije mjenjano. Na dijagnozi svi parametri su uredu.

Dakle zakljucak:  ECU


Samo mi jos jedna stvar nikada nece biti jasna:  Zasto sa tom neispravnom ECU je drugi auto radio....  Sada sam misljenja da je u staroj ECU mozda softwerski nastao problem pa je polozaj bregaste pogresno vidio. Bilo kako bilo, vjerovatno nikada necemo saznati sta je to neispravno bilo u staroj ECU jer je otisla u zamjenu za ovu polovnu "virgin"............



Hvala svima koji su se ukljucili u ovu raspravu da mi pomognu da rijesim problem.  Nadam se da ce ova tema pomoci nekome da ovakav ili slican problem rijesi bez lutanja nekoliko dana, kao sto smo mi lutali....
Vjerujem da se ovaj problem moze javiti i na drugim autima, u slicnim ili istim simptomima....

Hvala svima jos jednom!!!!!

Zadnja izmjena od Nike (26-09-2010 01:31:39)

Offline

#49 26-09-2010 02:58:40

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

JBG, bas si ku..te srece. Iskreno sam prvi put cuo a ne susreo da neko ima ovakav problem i da je ECU, ali eto ya sve postoji prvi put. Sta je bilo, bilo je bitno da je auto resen, e sad dali je softver ili nesto drugo.... Mislim da ce nam ti softveri sve vise doci glave, dijagnostika polako pocinje da gubi svaki razum zbog njihovog pucanja.

P.S. One programe skini jer su mnogo dobri i zatrebace ti za ostala Foat vozila


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#50 27-09-2010 01:32:44

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Fiat Panda 1.1 2002. Glupi problem - Pali samo na guranje!!!

Ok, hvala launch!!!

Offline

Board footer