elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-09-2010 11:53:10

holden
Član
Registrovan: 30-09-2010
Komentari: 3

Reno megane 2-Injection failed ?

Pozdrav svima!
Problem je ovakav. Nedavno sam kupio meganea 2 1.5 dci, kraj 2005 godine. Pregledan, testirao sam ga 200km prije kupovine, sve ok.
Nakon predjenih jos otprilike 200 km pojavila se ta greska na displeju "injection failed", usred voznje naravno, pri normalnoj brzini itd.
Pojavila se par sekundi i nestala. Nista cudno u snazil ili bilo cemu drugo nisam primjetio. Naspem gorivo na drugoj pumpi, opet tri puta ta greska u gradskoj voznji.
Ovlasteni servis, neka tecnost za prociscavanje, nakon toga napravim skoro 500km, sve ok. Naspem opet gorivo na drugoj pumpi, sledecih 100 km 10 puta se upali, rekoh samo da stignem u neki grad:)
Naspem ATF ulje koje mi je preporuceno u servisu(litar na pun rezervoar) i sad se pali u gradskoj voznji bez nekih pravila(jaci gas ili sl). Sad mi se cini da je izgubio i snagu koji put kad se greska pojavila ali nisam siguran. Namjerno pritisnem gas cim se to pojavi i uglavnom povuce kao da se nista nije desilo.
U servisu rekose da je taj motor osjetljiv na promjene goriva, a kod nas je kako sto znamo gorivo jedno od kvalitetnijih sad , ali da moze biti i pumpa, dizne, kojekavi ventili i sta sve ne, da pregled dugo traje i vjerovatno puno i kosta.
Da napomenem da filter goriva nije dugo mijenjan.
Za auta sam poprilican laik, kontam osnovne principe i tako to, s obzirom da sam naveo da sam sipao na raznim pumpama gorivo, da nije mijenjan filter opet molim za misljenje. Nije da ne vjerujem servisima, ali i za laika previse uopsteno daju objasnjenja i odgovore , a opet to sve dobro naplate.
Hvala unaprijed!

Offline

#2 30-09-2010 15:16:49

bruki
elproger
Iz: Slovenija
Registrovan: 06-08-2010
Komentari: 84

Re: Reno megane 2-Injection failed ?

Najprije promeni fiter nafte,to moraš sam uraditi.Sve ostalo treba da urade majstori...treba da se stavi na diagnostiku,da se vide koja je se greska izpusuje.Potrebno je pogledati parametre,pritiska goriva na common  railu,koliki je  povrat goriva na diznama?Ako su ti na servisu rekli da sipas ATF ulje,sto nesme da se radi(servis nezna sta radi)...sumljam da je pumpa u kvaru,,i zbog toga so metalni djelici svugdje u stistemu ,takode u diznama.To je samo moja sumnja,ne moze se tacno znati bez parametra i diagnostike.

pozz

Offline

#3 30-09-2010 16:20:21

holden
Član
Registrovan: 30-09-2010
Komentari: 3

Re: Reno megane 2-Injection failed ?

Sto se tice tog ulja i meni je to malo sumnjivo, objasnjenje je bilo da ce to malo podmazati unutrasnje zidove pumpe za gorivo i s tim povezane dijelove. Nakon sipanja tog ulja, malo je vise smrdio dim (bas na to ulje).
U subotu bi trebao opet na taj servis pa cemo vidjeti, cini mi se prosli put da dijagnostika nije nista znacajno pokazala, ponistene su greske pa cemo sad vidjeti sta prijavljuje kompjuter nakon ovih novih gresaka.
Te opiljke i metlne djelice su mi i oni spominjali, ali kako auto ne gubi snagu, to bi bilo da je lose gorivo za sada.ako se bude pogorsavalo da im se naravno opet javim.

poz

Offline

#4 30-09-2010 16:24:27

Trkač
elproger
Iz: Sredi¹èe
Registrovan: 20-03-2010
Komentari: 155

Re: Reno megane 2-Injection failed ?

Pa idi nekom majstoru koji zna o èemu se radi. Kolege na forumo èe  sigurno priporuèiti nekog dobrog majstora. A on èe ti vjerojatno imeriti preljiv na diznama i tlak na railu. Pa poslije se vidi dali su dizne, pumpa,regulator tlaka...

Offline

#5 30-09-2010 23:51:55

dieselman
elproger
Iz: Vrbas,Srbija
Registrovan: 09-02-2010
Komentari: 179

Re: Reno megane 2-Injection failed ?

..kad skines filter,izmuckaj ga i sadzinu prospi u cistu bocu..posle viidi magnetom na dnu ima li celicnih opiljaka pa nam javi...

Offline

#6 04-10-2010 11:06:30

holden
Član
Registrovan: 30-09-2010
Komentari: 3

Re: Reno megane 2-Injection failed ?

Filter zamijenjen, sadrzaj pozpuno cist tako da je moje misljenje da je u pitanju lose gorivo.
S obzirom da ja sipam gorivo u BiH, mislim da je sve jasno kao dan. A greska se ne pojavljuje evo vise od 10 dana i predjenih oko 400 km!

Offline

Board footer