elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 31-01-2011 23:36:35

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Aerbag na Stilu

Pa evo ja sam postavio ovu temu jer mi je u stvari bila potrebna pomoc,a ne odgovori (postovi) tipa filozofiranja i samo povecavanja broja postova...jednostavno ko ne zeli da da konkretniji odgovor o datoj temi ne treba ni da pise...,ali skidam kapu ovom forumu jer je on jedan od ritkih u kojem su ta "filozofiranja" ipak svedena na minimum sobzirom kavih sve foruma ima,a forum upravo i sluzi za razmjenu iskustva,pomoc i slicno bar izmedju stalnih i provjerenih korisnika,a ja cu se truditi da steknem pravo da me  cijenjene kolege tako i gledaju...
Nemam namjeru nikog da uvrijedim !!!
Cast izuzecima koji se trude da pomognu!


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#27 01-02-2011 23:23:21

kanjo
elproger
Iz: Kraljevo
Registrovan: 05-08-2010
Komentari: 123

Re: Aerbag na Stilu

Citajuci ove postove vidi se da ima kolega koji nisu elektronicari,po meni ovaj site je prevashodno za elektronicare,pre par meseci sam pisao da se pise dosta gluposti samo da bi neko imao veci broj postavljenih postova,drago mi je sto je administrator upozorio a jos draze sto su to i kolege prihvatile.
Znaci moja sugestija je prihvacena od obe strane pravilno i konkretnoooooooooooooooo primile k znanju,ima jos jedan po meni problem koji bi mozda trebalo da se resi ali ja nemamm predlog kvalitetan nazovimo PROBLEM,recimo ovaj emulator elektronicari naplacuju(da ne pisem cenu)eura i daju elektricaru ili sami ugrade za 15minuta.Nas kolega je postavio sliku sa semom koju odredjeni''''Elektronicari,elektricari ili vec kako se zovu??''ne umeju ni da procitaju(po mom misljenju su pekari,apotekari,(nadam se da se ne vredjaju)mislim da bi se informacije koje nama elektronicarima znace trebale i malo kriti jer ako su dostupne ovako lako od naseg posla nece biti nista.
Ovo pricam iz iskustva,do sada sam se trudio da budem uvek jedan od prvih ljudi u raznim oblastima,verujte mi da sam uvek dobro zaradjivao i da dobro zivim,cim se te BRANJENE i STICENE informaciji postanu lako dostupne svima posao propada u totalu,radi se u bescenje,pocinju pekari,apotekari da ga kopiraju,oni ne znaju ni kako se to zove ,zasta sluzi,znaju da je na tom mestu ,kada se manifestuje greska to treba zameniti.
Dosta mog filozofiranja ,DA LI IMA NEKO KONKRETAN I KVALITETAN PREDLOG kako da poboljsamo i unapredimo site,malo redukujemo pekare i apotekare?
Pozz svima


Jedini pravi auto je novi auto a to moze biti:Mercedes,BMW,........ i Yugo;)

Offline

#28 02-02-2011 00:39:22

yz1mo
elproger
Iz: Batocina
Registrovan: 11-08-2008
Komentari: 108

Re: Aerbag na Stilu

da napisem mozda se usvoji........recimo jedan mali test koji ce biti on-line za popunjavanje tipa :napisi verdnos otpora ako su boje kao na slici  ili kakvog je tipa tranzistor kao na slici....svako ko zna netreba mu vise od 5 sekundi da sruci svo znanje o tom elementu a ostali sa kalkulatorima ili podsetnicima sa neta nece moci nista osim da kliknu opet na neki file ili post koji ih zanima....ako nista drugo naucice osnove i eto....jos jedan uspeh.....a posle par dana ce da se iskristalise ko je ko pa test moze i da se ukine....mozda bi ovo bilo malo grubo prema ostalima koji nisu elektronicari jer ako bi test bio iz mehanike mozda mi elektronicari nebi prosli......?ili mozda i bi.........ej ako sam ugnjavio molim moderatora da obrise ovu glupost sto sam pisao dosad a aj cu se pomiriti sa sve manje posla......izvinjavam se svima

Offline

#29 02-02-2011 02:03:40

Tachomat
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 14-06-2009
Komentari: 992

Re: Aerbag na Stilu

bravo...a na netu se ne mogu pronaći vrijednosti otpora po bojama ili datasheet od tranzistora...ajde nek napravi neki proračun koji nema u nekom crackiranom kalkulatoru ili nek da ideju kako se popravi neki ecu za koji nema slikovito uputstvo sa neta...ko ne zna leti sa foruma,pa da vidimo onda

Offline

#30 02-02-2011 02:04:59

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Aerbag na Stilu

jaooo a sta mi mehanicari da radimo??? smile


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#31 02-02-2011 02:19:13

Tachomat
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 14-06-2009
Komentari: 992

Re: Aerbag na Stilu

nije valjda da u mehanici nema niti jedan kvar koji nema na internetu...mislim sve ih je manje zahvaljujuci forumima lol

Offline

#32 02-02-2011 03:11:56

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Aerbag na Stilu

Kolege ne vrijedi...mehanika i elektonika ce sve teze prolaziti odvojeno.... big_smile a ovo nadmudrivanje moze ici u beskonacnost i u off... cool


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#33 02-02-2011 13:31:51

yz1mo
elproger
Iz: Batocina
Registrovan: 11-08-2008
Komentari: 108

Re: Aerbag na Stilu

gonza prijatelju mnogo je prosto resenje svako nek radi svoj deo posla ....ti radi mehaniku a kad ti dodje modul da treba nesto da se meri lemi pravi rastura ti lepo dodjes kod mene. meni kad dodje jtd sa neispravnim gejacem ja utvrdim koji je neispravan pa ga posaljem kod tebe da ga promenis......ti imas dnevnicu danas i ja imam dnevnicu danas...jer....ja znam da napravim modul znam da isprogramiram motorolu...znam sta mogu sa duvaljkom da razlemim a zasta mi treba brener ali neznam i necu da znam stacu sa kilo-kljucem jer to neko drugi treba da zna .....i taj drugi treba da jede leba kao sto trebam i ja.......a ovako moram i ja da naucim sta sa kilo kljucem i onda cu da ostanem povrsni majtor koji zna od svega pomalo a nije vrhunski u svom delu posla.......odatle i krece problem.....ma sta ima emulator za xx eura zasto da ides kod mileta tamo je xxx.... a mile kaze sta grejac ma dodji od mene ja ti zamenim taj grejac za xx eura sto ides kog gonze da platis xxx i eto ga problem.....ma taj problem je doveo dovde zasad postavlja se pitanje sta kad se meni zalomi taj grejac u glavi motora a tebi izlete jastuci...pppp.daleko bilo...sta onda? ti ces da kupis i zamneis druge a ja istina cu moati da radim mehaniku koja mi se bas neradi......mozda bi u tom slucaju ako se desi istovremeno da postanemo bolji prijatelji pa da razmenimo vozila medjusobno? da pmognemo jedan drugome?  pa zasto tad da pmognemo  a ne sad recimo a?.....druze moj gonza ovo je bio primer nije se odnosilo na tebe vec smo bili primer ti i ja jer nisam smeo da navedem drugog nekog jer znas kakvi su ljudi neko ce se naljutiti............izvinjavam se sto gnjavim i pozdrav

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: rubin_miki, gonza

#34 02-02-2011 20:07:19

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Aerbag na Stilu

yz1mo u pravu si 100%. takav postupak podrzavam u potpunosti.


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#35 03-02-2011 00:12:47

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Aerbag na Stilu

I ja se slazem sa takvim razmisljanjem u potpunosti i posao bi nam bio mnogo drazi i bolji da je to tako ali postoji jedno veliko ALI takva vrsta rada je moguca u vecim i NEPREZASICENIM sredinama;a u manjim sredinam i gdje se radione PRIJAVLJENE nalaze BUKVALNO na svaki kilometar u gradu i okolini (ne racunajuci samouki majstori u okolnim selima),dobije se samo kontra efekat jer majstor koji bi radio samo po tom pravilu bi bio prozvan .... da ne nabrajam sad sve redom....
Jos jednom kazem slazem se sa ovim misljenjem A NE BITI MAJSTOR SVASTARA ali u ovim vremenima se i te kako treba boriti  za opstanak i bar neke prostije stvari treba raditi sam...:)


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#36 03-02-2011 02:56:58

yz1mo
elproger
Iz: Batocina
Registrovan: 11-08-2008
Komentari: 108

Re: Aerbag na Stilu

nemoj pogresno da me shvatis ovde izgleda da ja i ti zadnja dva dana imamo najvise vremena za pricu ...ali.......kao i svako ali koje devojci srecu kvari........dobro si ti nabrojao sve garaze i sve majstore i sve musterije i dobro sam te shvatio ali ti ocigledno neshvatas poentu price....nekad je svako radio svoj posao i nije imao kad da radi tudji posao...a nije ni imao internet....nije imao ko iz blize okoline od 500km da mu kaze kako nesto da uradi sto nije njegov posao....vidis interesantna stvar....a to isto mogao da mu kaze i komsija majstor iz okoline od 5 km ali nije hteo....pitas li se zasto?.......vidis setio si se a? ....mnogo prosto......a ovako ja napisem tebi kako da stavis emulator a post procitao i moj komsija marko koji je vodoinstalater malo guglao i sutra vec radi jeftinije od mene....na veliku zalost moj komsija marko ce da namesta emulatore i vodovodne cevi a da bi poceo da radi nesto ozbiljnije morace da odvoji 10-15 god zivota noci i dana nebi li priso uz prosecnog majstora elektronike a ja vodovodne cevi mogu da pocenem za manje od mesec dana...on toga nije svestan..zato i jeste vodoinstalater...i nedaj boze da dodje do toga a mnogo mi lici da ce tako biti uskoro ako se nesto neizmeni.....elem....da netupim mnogo da ispadam mnogo pametan a nisam ni na jednom forumu nisam pisao ovako nikada do sada ali i mene pogadja i izvukoste iz mene neke stvari koje ja inace nikad nebi napisao.....nema prezasicena sredina nema prijavljena radnja nema opravdanje za prihvatanje svakog posla...podeli to sa kolegom lepse ce ti biti  ......ili si majstor auto mehanicar i u toj reci se nespominje elektornika znaci mehanicar ili si majstor eletronicar u toj reci se nespominje mehanika ja stvarno neznam dali je to toliko komplikovano ili tu ima neki problem nerazumljive prirode vida pdv ili nekog drugog poreza ili ...pa sta i komsija radi pa cu i ja....tolko od mene molim da pustite jos neki komentar pa zatvorite temu a moje postove obrisite jer kad dosojanstveno propadnemo nebih da ulazim u istoriju....a sad odo da razmisljam da postanem kosmonaut jer takav ima samo jedan iz vojvodine pa se nadam da mu nece smetati konkurencija....ziveli i veliki pozdrav od mileta bivseg elektonicara a od sutra i kosmonauta.....

Offline

#37 03-02-2011 03:44:26

autorelja
elproger
Iz: san-N Pazar
Registrovan: 02-05-2009
Komentari: 318

Re: Aerbag na Stilu

U pravu si majstore 100% ali nasa sredina je ovakva i tesko da ce se promeniti u narednih 100 godina.pozz

yz1mo napisao:

nemoj pogresno da me shvatis ovde izgleda da ja i ti zadnja dva dana imamo najvise vremena za pricu ...ali.......kao i svako ali koje devojci srecu kvari........dobro si ti nabrojao sve garaze i sve majstore i sve musterije i dobro sam te shvatio ali ti ocigledno neshvatas poentu price....nekad je svako radio svoj posao i nije imao kad da radi tudji posao...a nije ni imao internet....nije imao ko iz blize okoline od 500km da mu kaze kako nesto da uradi sto nije njegov posao....vidis interesantna stvar....a to isto mogao da mu kaze i komsija majstor iz okoline od 5 km ali nije hteo....pitas li se zasto?.......vidis setio si se a? ....mnogo prosto......a ovako ja napisem tebi kako da stavis emulator a post procitao i moj komsija marko koji je vodoinstalater malo guglao i sutra vec radi jeftinije od mene....na veliku zalost moj komsija marko ce da namesta emulatore i vodovodne cevi a da bi poceo da radi nesto ozbiljnije morace da odvoji 10-15 god zivota noci i dana nebi li priso uz prosecnog majstora elektronike a ja vodovodne cevi mogu da pocenem za manje od mesec dana...on toga nije svestan..zato i jeste vodoinstalater...i nedaj boze da dodje do toga a mnogo mi lici da ce tako biti uskoro ako se nesto neizmeni.....elem....da netupim mnogo da ispadam mnogo pametan a nisam ni na jednom forumu nisam pisao ovako nikada do sada ali i mene pogadja i izvukoste iz mene neke stvari koje ja inace nikad nebi napisao.....nema prezasicena sredina nema prijavljena radnja nema opravdanje za prihvatanje svakog posla...podeli to sa kolegom lepse ce ti biti  ......ili si majstor auto mehanicar i u toj reci se nespominje elektornika znaci mehanicar ili si majstor eletronicar u toj reci se nespominje mehanika ja stvarno neznam dali je to toliko komplikovano ili tu ima neki problem nerazumljive prirode vida pdv ili nekog drugog poreza ili ...pa sta i komsija radi pa cu i ja....tolko od mene molim da pustite jos neki komentar pa zatvorite temu a moje postove obrisite jer kad dosojanstveno propadnemo nebih da ulazim u istoriju....a sad odo da razmisljam da postanem kosmonaut jer takav ima samo jedan iz vojvodine pa se nadam da mu nece smetati konkurencija....ziveli i veliki pozdrav od mileta bivseg elektonicara a od sutra i kosmonauta.....

Offline

#38 04-02-2011 00:02:56

toni77
elproger
Iz: Rozaje mne
Registrovan: 29-04-2010
Komentari: 636

Re: Aerbag na Stilu

yz1mo upravu si za sve 1oo% kada bi tako radili i podrzavam te u to

Offline

#39 04-02-2011 03:03:41

yz1mo
elproger
Iz: Batocina
Registrovan: 11-08-2008
Komentari: 108

Re: Aerbag na Stilu

toni77 druze jel ti tesko prijatelju da u profilu napises da si iz:....... u principu me ne interesuje jer ako mi nesto treba pitacu te ali mi je mnogo lepse kad sam na putu a ja kazem aha moj prijatelj gonza je iz svilajnaca pa prijatelju dolazim u tvoje mesto mogli bi kafu da popijemo....to traje pola sata svako do nas je izgubio mnogo sati na  druge stvari.....a mozda ti i posaljemo nekog na servis pa napisi brate nije ti tesko a nije ti ni obaveza ako vec neces iskuliraj i eto........ ima nesto i u druzenju....pozdrav

Offline

#40 04-02-2011 23:44:30

toni77
elproger
Iz: Rozaje mne
Registrovan: 29-04-2010
Komentari: 636

Re: Aerbag na Stilu

prijatelju nije mi tesko iz rozaja sam

Offline

Board footer