elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 05-03-2011 16:04:48

ar21111952
elproger
Iz: Vitkovici-Gorazde,BiH
Registrovan: 01-11-2009
Komentari: 315

Re: Nesto oko imobilajzera

ELTI napisao:

Ja se ne bih slozio da za mehanicare nece biti posla za 10 godina, uvijek ce auta imati kotace, volane, kocnice, karoseriju, amortizere i da ne nabrajam.
Osim toga elektronika i elektrotehnika su oblasti koje su se najvise razvijale u proteklih 100 godina, a taj razvoj ide progresivno i zahtijeva konstantno ucenje, znaci bez pravih osnova nema daljnjeg napretka. Svatko onaj tko zeli postati elektronicar ne moze nikako preskociti knjige kao sto su "osnove elektrotehnike" 1 i 2, zatim "elektricna mjerenja", "analogna elektronika" i "Osnove digitalne elektronike", to su samo osnovne knjige koje ti daju temelj za daljne usavrsavanje a da ne spominjem uvode u programiranje itd.
Tko god misli da moze bez toga vara se jer sto god pocne raditi zapet ce na temeljnim stvarima i samo ce gubiti vrijeme. Po meni svatko treba raditi svoj posao...mi Balkanci inace imamo taj sindrom da smo pametniji od drugih i da sve znamo i sve mozemo...vjerovatno zbog toga i zivimo onako kako zivimo.
Jednog mog zemljaka koji je devedesetih godina morao otici vani, pitali su ga sta zna da radi a on je rekao da zna sve raditi...kaze da mu nije bilo jasno zasto su mu se tada svi nasmijali. Steta vjerovatno i sad misli da zna sve kao vecina na Balkanu. Nama jerovatno skole i ne trebaju...treba se samo uclaniti na sto vise foruma... sad

Korektan komentar!pozdrav!

Offline

#27 06-03-2011 01:09:44

pucval
elproger
Registrovan: 14-11-2010
Komentari: 82

Re: Nesto oko imobilajzera

Znaci sepak ostajem na mom stavu nek proba svaki sto misli da moze nesto uraditi u zivotu PA NA KRAJ KRAEVA NEK SAM ODGOVARA DALI VREDI STO ULAGAO TOLIKI PERIOD OD SVOG ZIVOTA I PARE ZA APARATURU.

Zadnja izmjena od pucval (06-03-2011 01:11:43)

Offline

#28 06-03-2011 01:32:24

haker0611
elproger
Iz: Bihac
Registrovan: 26-04-2010
Komentari: 98

Re: Nesto oko imobilajzera

Prijatelji moji ., ja sto vise ucim , vidim da manje znam .....


Sto je meni ovo trebalo.............

Offline

#29 06-03-2011 02:16:47

yz1mo
elproger
Iz: Batocina
Registrovan: 11-08-2008
Komentari: 108

Re: Nesto oko imobilajzera

nisam mogao da odolim a da nepodelim sa vama....mozda nije za ovde ali mozda bude korisno.....kaze ovako jedan stari vic jos sa fakulteta.......razgovaraju dva studenta sa elektrotehnike: jesi li cuo brate da sad nemoras vise da ucis sve ovo na faksu ,previse je tesko jednostavno odes u japan oni ti izvade mozak i stave na neku masinu ....dodjes posle 4 godine i oni ti vrate mozak i daju ti diplomu i em sve znas em nisi se namucio nimalo.....tek ce ovaj drugi: cuo sam brate i ja to al stacu da radim 4 godine bez mozga?.....pa upisi menadzment ......e ako se nesvidja adminu ovo il nek pomeri il nek obrise......pozdrav

Offline

#30 06-03-2011 11:53:51

Tachomat
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 14-06-2009
Komentari: 992

Re: Nesto oko imobilajzera

svi kreću od kraja prema početku,za to su krivi forumi i glupi ljudi koji dijele TUĐA rješenja,jer da su sami došli do toga jedva bi to pokazali svojem sinu a kamoli nekom koga ne poznaju,samo hoće ispast pametni...

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: tech

#31 06-03-2011 20:02:44

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Nesto oko imobilajzera

tako je kolega i ja sam tog misljenja


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#32 09-03-2011 23:55:12

Trkač
elproger
Iz: Sredi¹èe
Registrovan: 20-03-2010
Komentari: 155

Re: Nesto oko imobilajzera

Pa ja  mislim, da ste svi u pravu. Ako neko želi, da radi neka radi, kad vidi koliko košta oprema i koliko znanja treba uložiti u elektroniku, da ne govorim o vremenu,jako brzo če si predomisliti. Ako neče, znači ima volje pa možda uspije. Svima majstorima jako se divim, jer znam koliko problema ovdje postoji. Ja sam mehaničar, pre nekoliko godina vidio sam kod jednog majstora kako radi i elektronika me potpuno preuzela. Sada neke jednostavne stvari radim sam, a što neznam šaljem majstorima i mislim da to nije ništa loše.

Offline

Board footer