elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 26-06-2011 02:06:48

milosevic03
elproger
Iz: Sremska Mitrovica
Registrovan: 25-04-2011
Komentari: 41

AD blue Actros 1844 euro 5

Ljudi imam problem sa Actros 1844 euro 5 motor nece da trosi Ad Blue,ja sam isprobao da menjam filter,da produvam crevo od dizne ka pumpi,ali nisam mogao,a od pumpe ka dizni sam mogao.Vadio sam neki plasticni klipic iz pumpe,ali i to je bilo ok.Ko zna nesto o onomm dozeru?Sta jos moze biti.Hvala vam u napred.

Offline

#2 26-06-2011 14:56:56

IVAN prskalo
elproger
Iz: ŠIROKI BRIJEG
Registrovan: 30-05-2010
Komentari: 220

Re: AD blue Actros 1844 euro 5

koja greška gori  jeli snimljen dijgnozom   dozer može bit začepljen ili često se dešava da grijač u dozeru crkne pa se  začepi dozer ili neki senzor na dozeru  zaćepljen crkao itd  a duga je to prića bez dijagnoze a opet možeš ga napravit troši blu tek a gori ti greška MR jer treba zvat centralu mercedesa da ti daju kod da izbrišeš grešku a to može samo ovlašteni servis

Offline

#3 26-06-2011 19:30:59

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: AD blue Actros 1844 euro 5

nema samo ovlasteni kodove .imamo i mi


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#4 27-06-2011 00:54:23

milosevic03
elproger
Iz: Sremska Mitrovica
Registrovan: 25-04-2011
Komentari: 41

Re: AD blue Actros 1844 euro 5

Hvala vam kolege.Ja to nisam kacio na dijagnostiku,ali nece da trosi ad blue i sija ona narandzasta greska (znak motora).Ujtru cu probati da rasklopim taj dozer i da vidim sta tu ima:).Ako jos neko nesto sazna neka javi.MOMCI HVALA VAM!!!:)

Offline

#5 30-06-2011 01:14:13

Friga
elproger
Iz: Samobor
Registrovan: 11-03-2011
Komentari: 17
Website

Re: AD blue Actros 1844 euro 5

a jel kamion pokazuje vanjsku temperaturu..? dal pokazuje količinu adblua u tanku..? ako ne i tu može bit problem.
samo prijedlog da u postupku čiščenja koristite samo alkohol u spreju. ispuhat sve suhim zrakom na suho. kod sklapanja gumice i ležišta tih istih gumica lagano na špricat silikonom u  spreju, radi brtvljenja i da lakše legne na mjesto. i kad več čistite da je sve cakum/pakum posle. ni u kom slučaju ne koristit nešto tipa ulje, masti, nafta benzin, mafra(il bilo koja druga tekučina za pranje), pa ni obična voda(samo destilirana no u postupku čiščenja vodu ni ne trebate) itd. !

al i da se ode negdje nekome na dijagnostiku, ako ništa drugo onda radi testiranja komponenti adbl teka. kako je meca zakon kamion pa ima diagnostiku več na sebi, na displayu. greške možete očitat i sami. do njeg dođete komandama na volanu inače je opcija pod brojem 13. koju možete vidjet samo ako ju ukljućite pod brojem 12.(mislim). pa možete javiti koje su greške(broj i text). iako ako je ima bit če prikazana pri uključenju kontakta.


samo da se radi pameču

Offline

#6 01-07-2011 00:43:22

milosevic03
elproger
Iz: Sremska Mitrovica
Registrovan: 25-04-2011
Komentari: 41

Re: AD blue Actros 1844 euro 5

Kolega nema greske kada se da kontakt,to me i buni,ima samo onaj narandzasti znak motora ispod displeja koji se upalio sa ad bluom.Ne trosi ga vec 15 dana,stalno ima 85 litara u rezervoaru,a ponekad pokaze 84 u voznji.Da li pokazuje spoljnu temeraturu to ne znam,nisam gledao.Kod nas nije vazna dijagnostika nego ko ce vise uzeti para za taj kvar.Ovde kod mene u okolini nema niko da ce posteno reci sta moze biti.Ja sam mehanicar,pa znam ko je ko i sta ko radi.(znas kako kazu Srpska posla):).Kolega ako jos neceg setis javi.Kamion mi dolazi u subotu pa da jos isprobam to sto mogu ja sam.

Offline

#7 01-07-2011 22:48:05

Friga
elproger
Iz: Samobor
Registrovan: 11-03-2011
Komentari: 17
Website

Re: AD blue Actros 1844 euro 5

ako ti gori upozorenje motora, onda znaći da ti krade snagu(bar bi trebalo). previše toga je za dodat na ono gore. provjerit sve osigurače, da nije riko koji bitan za to. da se nije sami tank začepio ureom(ako je, onda dole negdje ima čep nalit u tank 1/4 tople vode i odvinut čep da iscuri van, naravno u ovom slučaju može i obična H2O). u večini slučaja kod "kvara" Adblue sustava je neko začepljenje ureom negdje u sustavu. što je za vas u biti dobro jel to možete sami locirat i odklonit kao kvar. al za "skoro" sve drugo treba diagnostika. za otkrit, pa čak i za odklonit koji kvar nažalost. ako ti kamion vozi kroz HR oko ZGba neka navrati. dogovorit čemo se gdje, ako ne uspijete sami. (ok srpska posla, ali koliko čujem ovdje u HR srbi su carevi za mecu, pogotovo za njegov diagnostički alat) big_smile

Zadnja izmjena od Friga (01-07-2011 22:52:04)


samo da se radi pameču

Offline

#8 02-07-2011 01:00:48

milosevic03
elproger
Iz: Sremska Mitrovica
Registrovan: 25-04-2011
Komentari: 41

Re: AD blue Actros 1844 euro 5

Pa jesu mozda carevi da poprave,ali nikada ti nece reci tacno sta je u pitanju,moraju malo preterati.Ja da odvezem na dijagnostiku oni bi promenuli pola kamiona dok ne bi odklonili ono pravo i rekli bi da sve treba da se menja.Ja nisam od takvih,volim mirno da spavam i kada nesto uradim ne zelim da razmisljam o tome.Ako nista ne uradim ja cu ti javiti kada kamion prolazi pored Zagreba pa da svrati da vidis to.Koliko ce me kostati to?Ako ti bilo sta treba iz srbije samo se javi i resicemo sve.Kamioni koje radim svi prolaze kroz HR pored zagreba (autoputem) tako ako nesto treba samo javi.Pogledacu jos ovo sto si rekao pa ako uspe.:).

Offline

#9 06-07-2011 02:23:14

milosevic03
elproger
Iz: Sremska Mitrovica
Registrovan: 25-04-2011
Komentari: 41

Re: AD blue Actros 1844 euro 5

Firga sve zivo sam isprobao i nece da radi.Ima AD Blue sve do dozera i kada rasklopim dozer vidim da od dizne ka izlasku nema nista.Kolika je mogucnost da je dizna crkla jer vidim da ima struje na dzeku od dizne.Sta mislis da li je moguce da je ona crkla?

Offline

#10 10-07-2011 03:58:45

Friga
elproger
Iz: Samobor
Registrovan: 11-03-2011
Komentari: 17
Website

Re: AD blue Actros 1844 euro 5

ištekate đek sa dozera(2žice) pa na strani dozera ispitate unimerom voltažu. 0,01vdc-0,05vdc sve ostalo ne važi. samo tu igra i otpor al nemam info koliki bi mogao bit.
ajde ureu dobijate. a kakva je stvar sa zrakom? bitne stvari za sam rad dozera su snabdijevanje potrebnom količinom uree i zraka.
8-10bara na ulazu. jel u biti zrak je taj koji tera ureu kroz dozer do same dizne na ispuhu. dozer samo odrađuje mješanje i koliko se propušta u ispuh, prema potrebi naravno (nešto kao fergazer na starim benzincima). izmjerit otpor na senzoru temperature na ispuhu (2 su komada, istih vrijednosti). dok mjerite, upaljačem kratko(1 sek) zagrijat senzor i mora doč do promjene. sve drugo ne važi. vjerujem da redovito servisirate adblu sistem. mislim može i ne redovito al bitno je da se napravio koji put.


samo da se radi pameču

Offline

#11 12-07-2011 00:31:44

milosevic03
elproger
Iz: Sremska Mitrovica
Registrovan: 25-04-2011
Komentari: 41

Re: AD blue Actros 1844 euro 5

Kamion je dosao iz Nemacke i ovde je oko 6 meseci.Kada je dosao sve je bilo ok,ja sam radio servis i menjao sam filter ad blua,ali od jednom nije hteo da trosi i sada mi pravi problem.Ja sam proverio da li ima struje na dizni kada se upali kamion dobije 23V na diznu,ali nisam gledao otpor.Dovod vazduha na dozer je dobar i kada se ugasi kamion on izduva iz sistema.Sve do dizne vidim da dobija AD blue,ali od dizne ne vidim,sve je suvo.Posle koliko vremena se zakljuca i da li se uopste zakljuca?Ne znam vise sta da radim NERVIRAME STRASNO.Proverio sam i da li stvarno ima toliko u rezervoaru i ima 85 lit.Da li ja smem kao na DAF-u da tu diznu gurnem u prokuvalu vodu?

Offline

Board footer