elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 04-06-2011 11:43:35

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

BSI error code 9562

Treba mi neka ideja sta da radim sta da radim sa ovim.

Menjan BSI bio unutra Valeo stariji model mesto njega stavljen Valeo novi model onaj u slim kucistu.

Problem sa ovim novim BSI je da stalno mi izbacuje code 9562 i kad motor radi posle par minuta pali lampicu akumulatora i stavi gresku low battery.
Sa starim BSI nije bilo ovih problema.


Ono sto sam primetio je da za razliku od starog ovaj novi BSI ima jos jedan napon u parametrima pri cemu je taj napon dobar kad nije dat kontakt cim se da kontakt pada na 7V i predpostavljam da je to problem, na ABS je napon uvek dobar.

Do sada je proban da se menjan BSM stavljen isto noviji model ali problem i dalje ostaje, gledao sam seme ali ne mogu da nadjem razliku izmadju ozicenja starije verije BSI i ove novije verzije a svi mi se cini da negde fali neka masa ili plus, merio sam napon na izvodima BSI ali nigde nema tih 7V koje on pokazuje.

Ako neko ima neku ideju sta bi mogao da probam u dokumentaciji za gresku 9562 koju ja imam nema nekog opisa.
Kad bi znao kako BSI meri ovaj drugi napon verovatno bi resio stvar.





Offline

#2 03-07-2011 16:14:49

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

Re: BSI error code 9562

Reseno zamenjen BSI stavljen drugi BSI Valeo u debelom kucistu onaj sa dve ploce i na njemu vise nema tog parametra secure battery volatge i sve radi nema greske.

Izgleda je problem u verziji softveru u  ABS ali mi je komplikacija i ABS menjati sa novijim tako da je lakse i brze bilo zameniti BSI.

Offline

Board footer