elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 21-12-2011 02:15:40

Zeljko Ristic
elproger
Iz: Beograd, Grocka, Umcari
Registrovan: 09-10-2011
Komentari: 809

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

To mi uopste nije palo na pamet dok nisam procitao ovde!

Offline

#27 21-12-2011 16:06:42

marlasr
elproger
Registrovan: 08-07-2011
Komentari: 27

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

A da ja priupitam, jel musterije negoduju kada izvlacite ulje na pumpu umjesto da ga normalno ocijedite preko cepa na karteru? Govorim samo za slucaj kada ima cep dolje... ili to samo radite kada nema musterije okolo ili recimo kad dodje zensko? smile

Offline

#28 21-12-2011 21:39:28

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

Neznam cemu ta dvosmislenost i ironija,cisto za tvoju informaciju dolazili su mi filozofi koji su zahtjevali takav sistem zamjene!!!!  ...kaze tako se to radi na zapadu.... big_smile a nasi majstori njihovim mogu drzati predavanja sto se posla tice,malo skrenuh u off al sta semoze....


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#29 21-12-2011 21:57:24

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

lupetanja uvek ima,tako je bilo i sa dizalicama ,sta ce kaad ima kanala,sta ce vazduzni alt kad ima i obicnih kljuceva,sta cfe dijagnostike kad je unimer zakon.......

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: astambura, predingli

#30 22-12-2011 11:07:59

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

moj skepticizam polazi od toga da mi je nevjerojatno da na vakuum mozes izvuci svo ulje i talog van, ali....ako majstori (vi) kazu da sve izvuce onda samo gass......

sto se tice dizalica i zracnog alata......jedni od boljih i korisnijih izuma ikada.....kompresor je jedna od glavnih oprema u radionici......

a kad smo vec kod toga mogao bih otvoriti jos jedan topic smile


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#31 22-12-2011 11:33:04

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

nisam mislio na tebe

Offline

#32 22-12-2011 15:21:27

marlasr
elproger
Registrovan: 08-07-2011
Komentari: 27

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

Ako si mislio na mene onda su moji razlozi isti kao raven_sk.
Ako je proizvodjac predvidio da se ulje mijenja na intervalu x i metodom y koja je za vecinu vozila da se na zagrijani motor izvadi cep pri dnu kartera i ocijedi zasto izmisljati toplu vodu? A otkada je i jednokratnih cepova koji su kikiriki (1 - 2 eura max) nisam vidio sjeban navoj....
Vjerujem da ima specijalaca koji i to shebu, ali onda fino pred covjekom radis i sve se zna, ne moze muljati ni on ni ti. Na hidrauliku i preumatiku te dijagnostiku nemam zamjerki. I nisam mislio biti neugodan nego da vidim kako druge musterije disu, jer ja bi trazio da mi napravi kako je proizvodjac to zamislio. I mislim da samo majstori koji hoce muljati salju musteriju van garaze. Ja sam promjenio dosad tri majstora (bilo zato jer vise nisu radili ili sam promjenio vozilo) i ni jedan nije imao problema da budem u garazi. Po meni je prava garaza, old school garaza... da fino ima stol i stolice gdje nikom ne smetas, a gazda stalnima i stogod za popit donese. I neka je onda i skuplji, ali znam da radi po PSu i da me ne zeli samo oderat k'o i ovi ovlasteni.

Offline

#33 22-12-2011 16:52:11

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

kad si obican korisnik,nisi majstor uzdrzi se komentara za alat.ovlasceni odavno nerade na cep i kantu.pa zar mislis da ce neko dati pare da tebe fascinira,e prijatelju alat se kupuje da se olaksa i ubrza rad.

Zadnja izmjena od MN026 (22-12-2011 16:52:35)

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: jaranika, stratos

#34 22-12-2011 17:14:49

marlasr
elproger
Registrovan: 08-07-2011
Komentari: 27

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali u Hrvatskoj, Sloveniji i Austriji (toliko sam imao prilike vidjeti) ovlasteni rade kako je proizvodjac propisao. Ako je propisao na cep onda se radi na cep... ovi sto nisu radili po proizvodjackim sprecifikacijama (znam za barem 3, 4 slucaja u Hr) su vrlo brzo izgubili licence. A sto se tice opaske da sam korisnik, a ne majstor... pa valjda imam pravo komentirati kvalitetu usluge koju placam? Ili mislis da nemam dovoljno znanja za pronaci kako je proizvodjac nesto specificirao i normirao?

Offline

#35 22-12-2011 18:57:49

SHone
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 05-05-2009
Komentari: 199

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

Danas su musterije pametne, svi imaju internet, gledaju youYube, citaju forume i znaju sve o automobilima.. A niko da uzme alat i zasuce rukave..

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: astambura, stratos

#36 22-12-2011 19:25:15

dobri
elproger
Iz: subotica
Registrovan: 25-02-2010
Komentari: 283

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

marlasr napisao:

Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali u Hrvatskoj, Sloveniji i Austriji (toliko sam imao prilike vidjeti) ovlasteni rade kako je proizvodjac propisao. Ako je propisao na cep onda se radi na cep... ovi sto nisu radili po proizvodjackim sprecifikacijama (znam za barem 3, 4 slucaja u Hr) su vrlo brzo izgubili licence. A sto se tice opaske da sam korisnik, a ne majstor... pa valjda imam pravo komentirati kvalitetu usluge koju placam? Ili mislis da nemam dovoljno znanja za pronaci kako je proizvodjac nesto specificirao i normirao?

vidi ovako moram ti odgovoriti ,sto se tice proizvodjaca veruj mi da ga boli dupe kako izvlacis ulje iz motora , da sad ti otvaras ovlasceni servis sigurno bi jedna od stavki koju moras da zadovoljis bila da imas vakumsko izvlacenje ulja ,drugo sto se tice ovoga da su izgubili licencu sigurno nisu na tome da su izvlacili ulje na vakum, mozda su muljali ali ti sigurni mogu reci da su razlog zasto su izgubili licencu pareeeeeeee i nista drugo ,znaci dok placas imas i licencu ne zaboravi to, sto se tice musterije da bude pored auta moj odgovor je DA ,ali kada je musterija normalna a ne kada podignem auto on primeti kako mu kakve plastike vise ili sta ti ja znam pa ja izgubim na tome vremena vise nego na ono za sta je dosao i onda pizdi kako sam skup a obicno je to povezano da je auto razjeban kod musterija koje imaju zmiju u dzepu i jos povrh toga su i drkadzije

poz

Offline

3 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: SHone, astambura, stratos

#37 22-12-2011 19:51:37

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

smeste te i oni u ovlascenom u stolici ali ti si ,,kikiriki,, koji trazi najeftinije bilo to u hr,slo ili a. gde god da se nadjes na ovoj zemaljskoj kugli bices kikiriki
ima narodna poslovica koja kaze -seljak dosao u grad ali selo ostalo u njemu-tesko da narod gresi i u srb i u hr i u slo

Offline

3 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: Acyd, astambura, internet majstor

#38 22-12-2011 21:57:44

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

Momci ne vrijedi se raspravljati 1000 ljudi 1000 cudi,najbitnije da se razumijemo mi koji trebamo da se razumijemo sto se misljenja tice,a  SHone je 1000% opisao istinu *sve je lako dok se ne primjeni u praksi a onda umjesto "SAMO" odvrni-zavrni bude povuci,potegni,izmisljaj toplu vodu itd... ...........

E da se vratim na temu,saznao sam da je marka ove vakum pumpe (iz teme) LINCOS,vidim po netu da ima predstavnistvo u HR. a i cijena je jos pristupacnija to jest vrlo dobra,sad me zanima da li ko zna nesto bas o ovoj pumpi jer mi se ta nudi mada za malo jacu cijenu??????????


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#39 22-12-2011 22:17:26

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

Ja sam se raspitivao za linkos i iso u Sofiju da je kupim i nisam uspeo da nadjem.ima ih u madjarskoj i od skoro u hrvatskoj imaju sajt i imas cene.ako se ne snadjes pusti pp da se ne ljute sefovi.poz


Pirke

Offline

#40 22-12-2011 22:22:37

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

SHone napisao:

Danas su musterije pametne, svi imaju internet, gledaju youYube, citaju forume i znaju sve o automobilima.. A niko da uzme alat i zasuce rukave..

da,a ima i onih gdje ja zavučem ruku a oni nos,pa tako sve dok auto nije popravljeno ili dok ja ne poludim.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: gonza

#41 22-12-2011 22:33:22

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

jabuka napisao:
SHone napisao:

Danas su musterije pametne, svi imaju internet, gledaju youYube, citaju forume i znaju sve o automobilima.. A niko da uzme alat i zasuce rukave..

da,a ima i onih gdje ja zavučem ruku a oni nos,pa tako sve dok auto nije popravljeno ili dok ja ne poludim.

Tad gledaj da ti se omakne ruka (SLUCAJNO) i onda nece da gleda


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#42 22-12-2011 22:55:32

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

Jednom sam jednog takvog zalio vrelim antifrizom. Beše zima a on u novoj jakni! Rekoh,izvini ali šta tražiš baš tu. I još mu rekoh da se antifriz ne pere nikako... lol  tongue Mogu da gledaju do mile volje!

Zadnja izmjena od stratos (23-12-2011 01:01:53)

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: jaranika

#43 22-12-2011 23:03:27

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

hehe a jedan kod mene upao u kanal, a covek hteo da pomogne da izguramo auto. Jos sam mu lepo rekao da sedne, a on zapeo da gura. Srecom nije mu bilo nista


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#44 23-12-2011 00:58:16

munja 4
elproger
Iz: futog
Registrovan: 10-10-2011
Komentari: 178

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

nema vise brze popravke tipa 'ajd caskom da vidis nesto' .moze samo broj telefona i da se cujemo kada bude gotovo sa popravkom i naravno nema stajanja iznad glave i pitanja kojekakva.

Offline

#45 23-12-2011 10:47:41

SDI_racer
elproger
Registrovan: 21-12-2011
Komentari: 752

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

Na Pajeru 2,5TD  stane pola litre ulja više kad ga izvlačim nego kad ga ispustim na čep.

Jel zna netko gdje ima kupiti posuda za izvlačenje ulja iz brodskih motora koja se spaja direktno na kompresor?

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Acyd

#46 05-01-2012 23:43:26

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Vakum pumpa za izvlacenje ulja

Danas stigla nova pumpa meclube,na oko izgleda extra kvalitetna a vidjecemo kako ce se pokazati... wink
Eli&Elvis tebi posebno hvala na pomoci jos jednom...


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

Board footer