elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 14-04-2012 16:39:14

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Peugeot 206 cc CABRIO-problem-otvaranje i zatvaranje krova ! pomoc!!!!

ja se ljudi prvi put srecem sa pezoom 206 cc kabrio i treba mi pomoc jer imam problem sa krovom- nece da se otvara i zatvara! ustvari - motor radi , ali kada podigne gepek onda nece dalje da sklopi krov ! kada je gepek podignut onda samo prekida tj prekine podizanje gepeka pa opet ukljuci pa opet prekine pa ukljuci - trzanje! i onda pocne da svirka u autu onaj zvuk da nesto nije ok,ali on opet krene i stane,a nikako da predje da otvara krov.
desilo se 2-3 puta da odjednom sve otvori bez ikakvog problema,ali onda nece da zatvori krov -znaci otvori sve komplet i kada hocu da ga zatvorim opet samo gepek podigne i pocne da prekida i nece da predje na krov da zatvara.

ja se solidno razumem u auta,ali oko ove stvari nista bas ne znam. gledao sam i skontao sam kako radi i koje delove ima za sklapanje krova. cak u hidraulicnom motoru ima ulja oko 90% one posude providne na motoru.

da li neko moze ista da mi napise sta da radim i da pokusam ???

puno,puno hvala !

evo vec 2 dana ne izlazim iz gepeka - sto se tice mehanike sve je ok ! svi oni prekidaci funkcionisu kako treba -

da li se kvar moze otkriti na dijagnostici???


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#2 14-04-2012 18:54:38

miskovolvo
Expert
Iz: Aleksinac
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 840

Re: Peugeot 206 cc CABRIO-problem-otvaranje i zatvaranje krova ! pomoc!!!!

Ako imas pp2000,i ako iam opcija otvor na krovu,mozes videti tamo,ali tebi je problem mehanika milion posto,neki sitan luft u makazama,nesto nije u pravcu,pa cim pocne da glavi,javlja ti gresku i pisti u BSI

Offline

#3 14-04-2012 19:29:54

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Peugeot 206 cc CABRIO-problem-otvaranje i zatvaranje krova ! pomoc!!!!

misko ja nista ne kontam . sta je ovo sto si napisao pp2000  i koja opcija "otvor na krovu" ???

dve stvari sam izostavio da spomenem - kada se gepek otvara on cesto staje na sredini pa nece dalje da ide pa ja opet pritisnem dugme i on krene ,
kao i kada otvori gepek do kraja umesto da pocne krov da otvara on stane a kada stane pocne da pisti u autu ja onda pustim dugme. kada pustim dugme onda gepek POCNE SAM DA PADA PREMA DOLE . kao da hidraulicni motor popusta ulje nazad.

i sutra cu citav dan da provedem trazeci kvar , ako mi ovde neko ne predlozi nesto onda cu najverovatnije u servis na dijagnostiku, a recite mi samo da li preko kompjutera moze da se nadje kvar??? ili ce morati rucno da traze kvar??


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#4 14-04-2012 20:24:06

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Peugeot 206 cc CABRIO-problem-otvaranje i zatvaranje krova ! pomoc!!!!

Pp2000 je mocan dijagnosticki uredjaj za pezo i citroen grupu vozila.Moras uraditi dijagnostiku da ne bi bezveze lutao i trazio kvar.Ja sumnjam na neki od senzora pozicije krova  ali to su sve nagadjanja, bez dijagnostike nista ne treba ni pocinjati raditi.Ima u Belgiji dobrih servisa ali kao sto je poznato onii vole da menjaju sklopove i delove a nista ne popravljaju,a radni sat koliko kosta pa kad se sve sabere ispadne skuplja pita nego tepsija...

Offline

#5 14-04-2012 20:39:04

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Peugeot 206 cc CABRIO-problem-otvaranje i zatvaranje krova ! pomoc!!!!

druze evo sad sam snimio dva kratka videa sta se desava sa krovom kada se podize. video je bez zvuka ali u pozadini se cuje samo hidraulicni motor i ono sviranje u autu kada podizanje stane. evo snimci - pa mi samo daj jos neko misljenje o ovom ponasanju !
desava se ponekad da skroz otvori krov ali veoma retko i kad ga otvori onda nece da zatvori.




B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#6 14-04-2012 20:44:36

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Peugeot 206 cc CABRIO-problem-otvaranje i zatvaranje krova ! pomoc!!!!

Po ovome bih rekao da hidraulicni cilindar propusta pa poklopac ne ide u krajnji polozaj ali dijagnostika ce reci sta je tacno...

Offline

#7 14-04-2012 20:48:49

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Peugeot 206 cc CABRIO-problem-otvaranje i zatvaranje krova ! pomoc!!!!

hvala puno ! javicu vam sta je bilo cim sredim problem. jos jednom veliko hvala.


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

Board footer