elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 15-04-2012 10:27:00

pajper
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 15-03-2009
Komentari: 63
Website

Usaglasavanje Brzine Tabla,tahograf, navigacija

Posle naknadne ugradnje tahografa na kombi vozilima postavlja se problem sta je tacno tabla ili tahograf posto skoro uvek postoji razlika?Impulse za tahograf obezbedjuju se sa posebnog davaca ili obradom nekog signala brzine sa vozila merenje i podesenje konstante tahografa  vrsi se preciznim instrumentom za brojanje impulsa i podesenje konstante Tahografa tako da je tahograf uvek precizniji kako promeniti konstanu instrument table (mislim da posle vise godina koriscenja tabla ima odstupanja 10-tak%)U predjenom putu to je znacajna razlika.Kako promeniti konstanu Brzinomera na Instrument tabli??? Ako koristi nezavistan Halov ili induktivni  davac za rad table to mogu resiti nekim deliteljem impulsa ali ako je CAN u pitanju???Hvala za svaku ideju pozdrav.

Offline

#2 15-04-2012 13:09:30

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Usaglasavanje Brzine Tabla,tahograf, navigacija

Ja dosada nisam imo taj problem tako izrazeno, ugradjujemo VDO digitalne tahografe i vecinom vucemo signal brzine sa ABS-a ili sa ozicenja od table. Jel imas taj problem na svim vozilima?


_____________________________

Offline

#3 15-04-2012 14:33:03

pajper
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 15-03-2009
Komentari: 63
Website

Re: Usaglasavanje Brzine Tabla,tahograf, navigacija

Manje vise da Sprinter,razni Fordovi...

Offline

#4 16-04-2012 12:43:39

pajper
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 15-03-2009
Komentari: 63
Website

Re: Usaglasavanje Brzine Tabla,tahograf, navigacija

Kako se vrsi podesenje pokazivanja brzine i predjenog puta na putnickim ili kombi vozilima posle zamene guma vecim ili manjim od fabrickih???

Offline

#5 17-04-2012 19:14:54

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Usaglasavanje Brzine Tabla,tahograf, navigacija

smem li ja samo mrvicu da se ubacim u topic?? smile ako neko ima Kienzle tachograph uputstvo da izbaci jer zadnji bas koji sam radio je bio naknadno ugradjen pa se i meni desavale cudne stvari kao kolegi pajperu..recimo razlika u km iako sam privencao tablu za tahograf??? sad a kasnije me zove i zbog nekih gluposti tipa da mu traku krene da belezi tacno 5 min posle kretanja auta i sl..
pa ne vredi..kad nece vlasnici onda mi da citamo i ucimo za njih kako se sta koristi sad

izvinjavam se opet, pozzz,

cubograph


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#6 30-04-2012 00:55:42

tino
elproger
Iz: Rijeka
Registrovan: 05-11-2009
Komentari: 29
Website

Re: Usaglasavanje Brzine Tabla,tahograf, navigacija

Signal brzine za tahograf obavezno se uzima sa mjenjača i spoj mora biti plombiran. Zakonski propisi to nalažu i ugradnju tahografa terba ovjeriti ovlaštena osoba. ABS se nesmije koristiti zbog narušavanja sigurnosti. Razlika u pokazivanju tahografa i instrimenta događa se zbog različitih tolerancija pri proizvodnji tahograf  2%+_ a km sat smije pokazivati do +10% -0%. Razlika se može izbjeći jedino kada su tahograf i instrument spojeni preko CAN linije. Vozaču  objasniti da se kod upisa na listić treba držati kolometraže sa tahografa a ne sa instrumenta.

Offline

#7 30-04-2012 10:32:04

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Usaglasavanje Brzine Tabla,tahograf, navigacija

Signal brzine ne mora da bude sa mjenjaca, hajd spoji ga na dukatu ili iveco daily na 2006 na mjenjac nema sanse. Gootov sva vozila sa prednjom. vucom uz tahograf dolazi sa tahografom jedna zuta kutiha koja se spaja na tahograf iw nje imas tri zice plus minus I signal, npr dailly ide na 25icu na absu I onda se abs plombira, a sto se tice zakona ides u zastupnistvo od kobija I trazis papir za tahograf I oni ti daju potvrdu da na datom vozilu nije moguce spoji tahograf na signal mjenjaca, I. Plastificirana kopija tog papira se lijepi na kombi sa upustvom gdje je tacno spojen tako da I na autu ostane I garancija a I vozilo bude ispravno za tehnicki pregled.


_____________________________

Offline

#8 30-04-2012 10:41:03

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Usaglasavanje Brzine Tabla,tahograf, navigacija

@pqjper, tahograf digitalni ima 0.01 toleraniciju a sat ima 0.10 I tu nemowes puno sta napraviti osim redovno reglirat tahograf tako da minimiziras probleme, a sto se tice tahgrafa na can liniju iomas aparat I za njih prikopcas aparat ubacis otkljucanu kutihu za can kalibriras tu otkljucanui kutihu na pisti za kalibriranje onda kutiju koja je bila u autu spojis na aparat koji ju kalibrira, vratis je na mjesto plobiras. Pitaj onog ko to prodaje tahografe mora ti ponuditi I odgovarajuce aparate za njihovo kalibriranje


_____________________________

Offline

Board footer