elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 20-07-2009 01:57:56

Benjamin
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 32

Volvo XC90 CEM-Central electronic modul

Ovako imao sam jedan slucaj s CEMom.

U auto je bio mrtav kad das kontakt.pa smo probali s drugim cemom i auto je dobio kontakt i sve ali nije palio i te neke stvari jel nije od tog modela bio  i nisu se poklapale nek stvari ali ot je manje bitno.

Isao sam raskopati cem i odmah sam naisao na problem izgorila  su dva voda na tiskanoj plocici koja vode do par releja.

Popravio sam te vodove i vratili CEM i auto je palio i sve radilo savrseno spojili na dijagnozu i nikakve greske nema vozili se jos s autom.Sparikari auto auto stajao 8h zakljucan nista vise nismo prckali i isli probat jos jednom auto dok ono nis neradi opet.nepali nikavih znakova zivota nema vise.


Nakraju kupili novi cem sprogramirali ga i auto najnormalnije radi.


Sad mene zanima jel imao ko slicnih iskustva i u cem je problem.pretpostavljam da neki konflik signala u cemu..tvornicka neka greska i prvi put su vodovi se zagrijali i  izgorili kad sam ih popravio bili cu podebljani i jaci pa su vise struje trpili i nisu izgorili nego je doslo do ostecenja neke druge osjetljivije elektronike.to bi bilo logicno objasnjenje.


Trazio sam po netu ali nisam nikog jos nasao da se s tim pozabavio pa mozda ima netko ovdje.Tek sam danas otkrio ovaj forum.:P

Offline

Board footer