elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 11-04-2012 18:32:03

mehanikus
elproger
Iz: Rijeka
Registrovan: 01-11-2011
Komentari: 218

Kvaliteta alata Lincos

zanimaju me vaša iskustva o kvaliteti alata LINCOS  pošto će uskoro servis u kojem radim zatvorit svoja vrata , pa bih htio opremit jedan prostor za sebe i kolegu , vidim da imaju povoljne dizalice , alat , i ostale potebštine za jedan servis pa ako ima tko kakva iskustva vezano za ovu marku neka riješi moje muke

Offline

#2 11-04-2012 21:56:38

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Kvaliteta alata Lincos

Nsjvredniji alat su tvoje ruke i znanje, kvaliteta a ostalo je manje vazno, bolje za pocetak kupiti povoljno i dosta a kasnije kad posao krene lako se bira i kvaliteta alata !


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#3 11-04-2012 22:19:17

mehanikus
elproger
Iz: Rijeka
Registrovan: 01-11-2011
Komentari: 218

Re: Kvaliteta alata Lincos

ovo prvo se slažem sa tobom , al baš nebih bilo dobro da  se auto strmoglavi na mene dok sam ispod dizalice za koju piše da je made in austria , a ono iz kine hmm

Offline

#4 12-04-2012 07:16:38

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Kvaliteta alata Lincos

-te gvozdjurije se sada tesko prave u eu za pare po koji ma se sada nude zato samo trazi sertifikat jer ako budes mnogo razmisljao .........................

Offline

#5 12-04-2012 09:30:12

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Kvaliteta alata Lincos

ovo pozdravljam sto rece mno ,kupio sam preko 2 moment kljuca hazet i dobio certifikat,dakle pare zbore usta se sprdaju... kod bernera sam uzeo par granitura inbusa i torexa i nisam zadovoljan a nudio mi je isti taj hazet po manjoj cjeni tada...


@)).....

Offline

#6 12-04-2012 15:30:26

mehanikus
elproger
Iz: Rijeka
Registrovan: 01-11-2011
Komentari: 218

Re: Kvaliteta alata Lincos

ma pare su uvijek problem , treba dosta alata nešto se već ima , al iskustva su svakakva hazet vrhunski, beta ni pod razno imam ih na poslu punu kutiju za bacit , gama koju sam kupovao u beta trgovini isto loše ,imam nešto uniora dobar i tako u nedogled , a naravno da bih kupljeni alat tražio da se dostavi u radionu i montira sa garancijom i certifikatom evo sad ću poslat upit firmi koja prodaje taj alat u (hr)

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: dr-mr

#7 12-04-2012 15:37:37

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Kvaliteta alata Lincos

osobno koristim toptul, hazet, betu, fermec, sa svima njima sam prezadovoljan, tako da mozda ovisi i o uvozniku od kuda uvozi, tko je proizvodjac, mozda se samo neki jeftiniji alat prodaje pod krivim imenom i slicno......


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#8 12-04-2012 16:28:39

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Kvaliteta alata Lincos

od rucnog alata koristim stanvile i imam kompleta od pre 20god ai imam i dosta mladjih.covek koji radi tj radio je u toj fabrici-inace u istom krugu sa njima su jos hazet,gedore i elora-mi ih je donosio sa linije.razlika u onom  starim je u kvalitetu ogromna.ni nemci visu nisu ono sto su nekad bili.imam nesto od gedora-ok,nesto od bete-onako i nesto od hazeta totalno nezadovoljan.jedino na stari knipex nemam zamerke
mogu vam reci da sam uzimao nesto od tajvanaca za izlomiti i da sam jakoooo prijatno iznenadjen kvalitetom .mozda ubuduce treba razmisljati i utom pravcu

Zadnja izmjena od MN026 (12-04-2012 16:28:56)

Offline

#9 13-04-2012 00:02:29

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Kvaliteta alata Lincos

mehanikus napisao:

ma pare su uvijek problem , treba dosta alata nešto se već ima , al iskustva su svakakva hazet vrhunski, beta ni pod razno imam ih na poslu punu kutiju za bacit , gama koju sam kupovao u beta trgovini isto loše ,imam nešto uniora dobar i tako u nedogled , a naravno da bih kupljeni alat tražio da se dostavi u radionu i montira sa garancijom i certifikatom evo sad ću poslat upit firmi koja prodaje taj alat u (hr)

Inace ako imas registriranu firmu li obrt, dosta se toga moze dobiti preko investicije, potpises ugovor sa dobavljacom dijelova i za recimo cifru od 12000 kn mjesecno ako uzmes robe dobivas alat/dizalicu i slicno ,oni daju a ti postises da ces uzimati robu od njih 1 ili 2 godine u vrijednosti koja je odredjena ugovorom, pisem iz vlastitog iskustva, u jednu ruku si dobio alat besplatno kojega ipak placas !


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#10 13-04-2012 13:27:02

miskovolvo
Expert
Iz: Aleksinac
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 840

Re: Kvaliteta alata Lincos

Ja imam dosta wurtha i bernera,mogu da kazem da sam prezadovoljan,a ima i dozivotnu garanciju,koriste ih dosta i kolege,jeste skup,ali vredi

Offline

#11 13-04-2012 14:22:43

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Kvaliteta alata Lincos

miskovolvo napisao:

Ja imam dosta wurtha i bernera,mogu da kazem da sam prezadovoljan,a ima i dozivotnu garanciju,koriste ih dosta i kolege,jeste skup,ali vredi

berner razocarenje za mene  nisu se udostojili reklamirat par kljuceva...


@)).....

Offline

#12 13-04-2012 14:34:56

mehanikus
elproger
Iz: Rijeka
Registrovan: 01-11-2011
Komentari: 218

Re: Kvaliteta alata Lincos

od bernera samo neki sprejevi za hrđu su dobri ovo ostalo djelomično , poslao sam čovjeku upit  , svi alati i dizalice imaju certifikat , to je korporacija austriski   RPTOOLS&LINCOS mađarski kaže čovjek da je prodao dosta dizalica u istru , pa ko ima netko na forumu da je kupio neka iznese svoja iskustva

Offline

#13 13-04-2012 14:42:10

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Kvaliteta alata Lincos

ja sam trgovao s covjekom iz hrvatske koji dila rp alate, imas cak i neki post tu an forumu od mene, dizalica je kinez malo zesci, i najgore je sto svaki puta kad stisnes spustanje one blokade tak zazvone u stupovima da se prepadnes.....sve u svemu ok, same gedore i nisu nesto, ja sam ih podrobio dosta u godini dana, kljucevi, kljesta to se pokazalo zadovoljavajuce, cak su im i kolica za alat ok.........


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#14 13-04-2012 23:40:50

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Kvaliteta alata Lincos

sto se tice profesionalnog alata ja sam naj zadovoljnija sa 4m iz srbije sto se tice kljuceva to moze i kinez bitno da lezi u ruci ito se cesto gubi i mjenja dizalica po mogucnosti RAV mada su zadovoljni i sa kineskom hidraulika

Offline

#15 14-04-2012 21:34:08

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Kvaliteta alata Lincos

Sto ljudi sto cudi ja imam najvise zebre i ekstra je u zadnje vreme sam dosta uzeo force koji ne koristim svakodnevno i da vam kazem zadovoljan sam,e sad sve se lomi ali koliko para toliko muzike ali force nije los


Pirke

Offline

Board footer