elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-05-2009 01:14:55

sonbajca
Član
Iz: Trebinje
Registrovan: 12-05-2009
Komentari: 23

Ugradnja alarma na pežo 307

Ima li neko neko iskustvo sa ugradnjom alarma na Pežo 307 HDI.
Gdje da spojim informaciju otvorenih vrata a da mi ne pokazuje greske?

Offline

#2 25-05-2009 01:49:42

чип
elproger
Iz: zrenjanin
Registrovan: 21-04-2009
Komentari: 163

Re: Ugradnja alarma na pežo 307

Ako ti nije mrsko, uzmi jedan reed relej ili onoliko koliko vrata hoces da zastitis i isto toliko magneta pa sve to lepo montiraj i spoj na bazu od alarma ( pretpostvljam da je alarm aftermarket a ne fabricki)i bezi dalje od fabricke instalacije jer ti u protivnom preti opasnost od nervnog sloma.


Ako hoces iskren odgovor postavi iskreno pitanje

Offline

#3 25-05-2009 13:47:14

pesimist
elproger
Iz: Istra
Registrovan: 13-03-2009
Komentari: 219

Re: Ugradnja alarma na pežo 307

Trebao biš nabaviti alarm novije proizvodnje tj. alarm za vozila sa CAN-om, tamo ne trebaš spajati puno žica, a on sve lijepo èita preko CAN-a i nema glavobolje. Jest razlike u cijeni ali koliko para toliko i muzike.

Offline

#4 25-05-2009 14:24:52

sonbajca
Član
Iz: Trebinje
Registrovan: 12-05-2009
Komentari: 23

Re: Ugradnja alarma na pežo 307

Nisam radio nikada alarme preko Can-a tako da mi je to problem, a ovih obicnih sam uradio dosta ali na novijim vozilima ih nije lako riješiti. Obicno sam diodama razdvajao prekidaèe vrata gdje je to bilo neophodno. Sto se tièe Can-a koje bi mi dijagnostike trebale npr. za VW, Opel, Pežo, Fiat. Imam VAG-COM, OP-COM, ELM 327 sa odgovarajuæim interfejsima i da li mi to može poslužiti?
Ovog Pežoa bi morao nekako da riješim pošto mi je od prijatelja!

Offline

#5 25-05-2009 16:45:54

pesimist
elproger
Iz: Istra
Registrovan: 13-03-2009
Komentari: 219

Re: Ugradnja alarma na pežo 307

za can ti netreba dijagnostika auta veæ odreðeni tip alarma koji se onda programira na postojeæe auto. Npr. cobra alarm sa CAN-om programiraš za svaki model auta posebno sa programatorom, Spal alarme ne treba programirati oni su veæ uprogramirani samo ih spajaš po shemi i odabereš podešenja sa jednim microprekidaèem èini mi se.

Offline

#6 02-06-2009 10:36:06

sonbajca
Član
Iz: Trebinje
Registrovan: 12-05-2009
Komentari: 23

Re: Ugradnja alarma na pežo 307

Radio sam ovog Pežoa i nervni slom je stvarno neizbježan. Što se tièe signala sa prekidaèa na vratima pronašao sam svaki pojedinaèno i razdvojio diodama ali ako neko pokuša da ovo radi ne treba se muèiti jer prilikom zakjuèavanja auta svaka od tih žica dobije masu tako da alarm odmah poèinje svirati. Jedino rješenje je plus signal koji ide prema svijetlu u kabini ali to ne može na svaki alarm pošto neki alarmi iskljuèuju ''ošteæene zone'' tako da bi otvaranje vrata prošlo neprimjeæeno. Uspio sam sve funkcije da riješim osim daljinskog zakljuèavanja pošto na motor idu èetiri žice a nijednu ne okida niti plus niti masa a nisam pronasao ni napajanje motora centralne da bi ga pokrenuo zakjuèavanjem.
Ako je neko uspio da ovo riješi neka javi. Samo da kažem da ni prekidac koji se nalazi u kabini ne pije vode posto njemu napajanje ide preko kontakta i vjerovatno bi imobilazjer izgubio funkciju.

Offline

#7 02-06-2009 10:51:59

pesimist
elproger
Iz: Istra
Registrovan: 13-03-2009
Komentari: 219

Re: Ugradnja alarma na pežo 307

ako imaš taproblem sa zakljuèavanjem daljinskim, najblaze i najjednostavnije riješenje je ugraditi neovisan motoriæ u vrata kojega æe pokretati tvoj alarm, naravno ako postoji tehnièka moguænost, ali kao što sam ranije naveo za takva auta s alarmi sa CAN-om.

Offline

#8 03-06-2009 21:59:55

sonbajca
Član
Iz: Trebinje
Registrovan: 12-05-2009
Komentari: 23

Re: Ugradnja alarma na pežo 307

pesimist napisao:

ako imaš taproblem sa zakljuèavanjem daljinskim, najblaze i najjednostavnije riješenje je ugraditi neovisan motoriæ u vrata kojega æe pokretati tvoj alarm, naravno ako postoji tehnièka moguænost, ali kao što sam ranije naveo za takva auta s alarmi sa CAN-om.

Provjeravao sam i tu moguænost ali nemoguæe je zbog toga što brava ide bez bilo kakvih poluga odnosno dio koji viri iz kljuè brave odmah se naslanja na bravu u vratima u kojoj je motor od centralne.
Tako da je i ta moguænost otpala.

CAN mi ne odgovara posto se sa njim koristi fabricki kljuè a ovaj je sav pohaban i mora se sa neèim špicastim otkljuèavati/zakljuèavati jer su dugmad ispala, a kao i obièno kod Pežoa 307 drugi kljuè nema daljinsko zakljuèavanje tako da ne preostaje ništa drugo nego ruèno otkljuèavati/zakljuèavati.

P.S. Ako neko ima na prodaju kljuè od Pežoa 307 sa daljinskim zakljuèavanjem neka javi!

Zadnja izmjena od sonbajca (03-06-2009 22:05:15)

Offline

#9 13-01-2012 23:38:54

sonbajca
Član
Iz: Trebinje
Registrovan: 12-05-2009
Komentari: 23

Re: Ugradnja alarma na pežo 307

Samo da dopišem u ovu već zaboravljenu temu možda nekome zatreba.
Rješenje za daljinsko zaključavanje postoji i to na sledeći način:
Potrebno je presjeći dvije žice od centralne brave koje se nalaze u 16pin konektoru na kutiji osigurača.
Napraviti most  i +12V okida zaključavanje/otključavanje.

Offline

Board footer