elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 04-11-2012 00:56:44

mirza_nrg
elproger
Iz: Maglaj
Registrovan: 27-05-2009
Komentari: 231

Peugeot 307 gubljenje snage

Vec sedam dana primjetim nije mi vuca kao prije tj odziv na gas ono uvijek da lijepi kad se stisne malo jace, sve kontam ajd nije nista mozda covjek osjetilo izgubio kad danas zakaza treca brzina krenuo da preticem puni turbina lijepo kad na 2200 obrtaja tajac od nekih 2 sec auto se umrtvi da bi se trznuo i do 2500 i opet zataji kao da iskljuci turbinu i aktivira se kroz par sec i onda ok vozio sam pod gasom skroz nisam pustao trecu do 4500 i onda presaltao nije prestajao vuci, probao max brzinu ide oko 190 kmh samo mi cudno u trecoj se pogubi skroz. Dijagnostika cista nema gresaka a ni unutra nista nije signalizirao.

2.0 hdi 79 kw nema fap-a iskljucen prije 20 hilj km i izbijen samo katalizator u loncu ostao mozda ce kome sta znaciti, dizne gledane ok korekcije neznam tacno vrijednosti imal se jos sta da posumnja majstor tipuje na lose gorivo inace sipam pun pa dokle traje dok rezervu neupali


Notebook Maniac

Offline

#2 04-11-2012 11:16:38

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Peugeot 307 gubljenje snage

neznam da li se baviš problematikom hoby-profi
uglavnom možeš si sam jako puno pomoći ako instaliraš esi 2012.1
ima za taj problem navođeno traženje grešaka
shemu priključka,položaja komponenti, kao i zadane vrijednosti
nemoj misliti ako KAM nema grešaka P neki broj da ti dijagnostika nemože pokazati, pronaći greške
može, jer trebaš znati čitati live parametre, poznavati zadanu vrijednost komponente
mislim da kada dođeš sa nekom konkretnijom informacijom, postaviš parametre
prije če ti netko pomoči
ovako če se to pretvoriti u pisanje , pogledaj ovo, provjeri ono i tako dok netko ne pogodi šta je
pogledaj sliku kad stineš, sve če ti biti puno jasnije


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: mirza_nrg

#3 04-11-2012 12:07:41

mirza_nrg
elproger
Iz: Maglaj
Registrovan: 27-05-2009
Komentari: 231

Re: Peugeot 307 gubljenje snage

Iskreno vise sam hoby volim ovu tematiku i sta mogu rijesim sto ne imaju majstori, samo sto volim da se konsultujem i da dobijem savjet i misljenje nek je i naopako nesto volim cuti teoriju. Skidam ovaj program nek se nadje pa cemo vidjeti, jutrosnjih 50 km je ok nije bilo problema


Notebook Maniac

Offline

#4 04-11-2012 12:14:11

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Peugeot 307 gubljenje snage

ok
sw ima 27gb, 5 dvd_a
tek tada je komplet sa full informacijama
dvd1 dvd2 dvd3 dvd c dvd k+w


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

#5 04-11-2012 16:18:29

vazlan
elproger
Iz: Sombor,Srbija
Registrovan: 27-08-2012
Komentari: 44

Re: Peugeot 307 gubljenje snage

Pregledaj el.vakuumske ventile(one crne na koje idu dva creva)trebalo bi da imas cetiri komada.Mozda jedan od njih propusta vaakum.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: mirza_nrg

#6 06-11-2012 13:25:27

mirza_nrg
elproger
Iz: Maglaj
Registrovan: 27-05-2009
Komentari: 231

Re: Peugeot 307 gubljenje snage

Jutros mi se opet javio problem, termin kod majstora mi je tek sutra pa ce da pogleda uzivo parametre, a na donjem vakum ventilu skroz donji do zemlje crijevo prema motoru je skoro bilo pa spadnuto ja zavukao ruku kad spade sad sam nasao ono gumeno crijevo malo uze pa sam nabio na plasticno pa cemo da vidimo tj popratimo


Notebook Maniac

Offline

#7 06-11-2012 15:43:42

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Peugeot 307 gubljenje snage

da ne otvaram novu temu...
kod mene je takođe bilo spalo crijevo sa jednog vakum ventila (ja imam dva na vozilu, pežo 307 2.0 66 kW) i kad sam ga vratio ništa nisam osjetio razliku u vožnji. da li to znači da kod mene ovaj vakum ventil ne funkcioniše???
nekako mi vozilo već duže vremena nema ubrzanja!!! sad:|

Offline

#8 06-11-2012 23:41:03

vazlan
elproger
Iz: Sombor,Srbija
Registrovan: 27-08-2012
Komentari: 44

Re: Peugeot 307 gubljenje snage

Ne mora uvek biti crevo u pitanju.U samom ventilu postoji membrana koja moze da pukne pa bez obzira dali je crevo na svom mestu u sistemu nema dovoljno vakkuma da omoguci pravilan rad ostalih.To sa na dijagnostickom uredjaju moze ispratiti kroz parametre.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: doee

Board footer