elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 07-06-2009 12:53:28

kruno55
elproger
Iz: ivanec, Vžd
Registrovan: 02-04-2009
Komentari: 40

Tražim pomoæ

imam peugoot 307 2,0 HDI 79 kw. prije otprilike 3 mjeseca mi se upalila kontrolka s natpisom unblock diesel filter, pa su mi u servisu zamijenili filtar goriva. nakon toga mi se i dalje palila ta poruka i poèela mi se paliti poruka asr/esp not funtioning pa su mi na servisu zamijenili prekidaè za esp i rekli da nemam tekuèine u FAP filteru. posto auto ima 130000 zamijenili su mi i FAP filter i stavili aditiv. sad mi se nakom 1 mjesec opet poèelo paliti natpis unblock diesel filter. molim za pomoæ ako netko zna zbog èega se sad opet poèelo paliti. hvala

Offline

#2 07-06-2009 18:30:12

avtotronic
elproger
Iz: Maribor
Registrovan: 21-03-2009
Komentari: 351

Re: Tražim pomoæ

©ta ga¾e diagnostika?Mo¾da ti radi prolem senzor tlaka u izpu¹ni grani.

Offline

#3 08-06-2009 00:48:29

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Tražim pomoæ

koji ti je to servis? dobri su nema sta!!! neka ti zamjene i ECU i BSI i to ima veze sa fap-om. ps. sala naravno. reklamiraj, imas pravo na reklamaciju od godinu dana, ako si radio u ovlastenom servisu.

kruno55 napisao:

imam peugoot 307 2,0 HDI 79 kw. prije otprilike 3 mjeseca mi se upalila kontrolka s natpisom unblock diesel filter, pa su mi u servisu zamijenili filtar goriva. nakon toga mi se i dalje palila ta poruka i poèela mi se paliti poruka asr/esp not funtioning pa su mi na servisu zamijenili prekidaè za esp i rekli da nemam tekuèine u FAP filteru. posto auto ima 130000 zamijenili su mi i FAP filter i stavili aditiv. sad mi se nakom 1 mjesec opet poèelo paliti natpis unblock diesel filter. molim za pomoæ ako netko zna zbog èega se sad opet poèelo paliti. hvala

Offline

#4 26-06-2009 15:13:32

kruno55
elproger
Iz: ivanec, Vžd
Registrovan: 02-04-2009
Komentari: 40

Re: Tražim pomoæ

bio sam na servisu i dijagnostika je  pokazala da ima 1 gram aditiva a rezervoar aditiva je pun. kad su mijenjali fap zamijenili su i crijeva, pa to nebi smjelo biti problem. sad su ponovno poništili grešku pa budemo vidjeli

Offline

#5 28-06-2009 23:15:00

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Tražim pomoæ

na diagnostici nemozes vidjeti koliko ima aditiva u rezervuaru!!! moze se vidjeti koliko cesto pokrece regeneraciju i koliko grama aditiva ubritgava u rezervuar nafte. trebalo bi da pokrece na svakih 500 do 800 kilometara. na osnovu gramaze ubrizgavanja i broja pokrenutih regeneracija ce ti reci koliko je aditiva jos ostalo. naravno vizuelno se moze vidteti stanje aditiva u rezervuaru. kod mene se desava (vozim najcesce gradske voznje) da ne zavrsi regeneraciju do kraja pa se upali greska zasicen fap filter. pokrenes forsiranu regeneraciju preko pps i kaze da je fap regeneriran i miran si jedno 3000-4000 hiljade ili negdje na autoput jedno 30-40 kilometara brzinom preko 130 km/h na 3000o/min i sam uradi regeneraciju.

Offline

Board footer