elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 08-03-2014 15:25:57

tasmo
elproger
Iz: Subotica
Registrovan: 15-09-2009
Komentari: 50

Rpm signal za plin

ugradjen je Landi sekvent,podesava se sa plus max 2010.
interesuje me kako mogu uzeti signal za obrtaje sa senzora radilice ,jer kad spojim kabal koji uzima signal sa bobine na bilo koji od 2 koji idu sa senzora radilice ne dobijam uopste obrtaje za plin.trenutno sa bobine nisam zadovoljan kako radi,igraju obrtaji u programu a preko 4000rpm skace za 300 obrtaja iako se vozi recimo fixno na 4000 ,i zna da secka preko 4000 ako se vozi pun gas-pretpostavljam zbog divljanja obrtaja.sa bobine pokazuje obrtaje samo ako je ukljucen slab signal i dupla bobina iako je auto sa 4bobine.u pitanju je Renault Laguna II 1.8 16v

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: bosista

#2 08-03-2014 15:33:28

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Rpm signal za plin

Majstor si ili hobista?Nisi nasao za shodno da napises ponesto o sebi u delu za predstavljanje.
Sta prodavac uredjaja kaze na tvoje probleme?

Offline

#3 08-03-2014 16:04:15

tasmo
elproger
Iz: Subotica
Registrovan: 15-09-2009
Komentari: 50

Re: Rpm signal za plin

hobista sam ali se pomalo razumem u mehaniku i elektriku,mislim da sam proces predstavljanja obavio cim sam se registrovao jer je to pravilo skoro na svakom forumu.
majstor ne kaze bas mnogo,za obrtaje kaze "uh ovo nesto nije u redu" i na tome smo ostali ,a problem seckanja preko 4000 je resio sa dodavanjem benzina u tim rezimima ali to meni nije nikakvo resenje.auto je pre imao fabricki lambda control plin koji je super radio i trosio manje plina od ovog-samo sam morao da ga menjam zbog naseg glupog zakona jer ne moze proci atest ako nije sekvent uredjaj.naravno sad imam i ludu potrosnju plina,11.3L normalne voznje na otvorenom ne preko 130km/h dok pre sa starim uredjajem nije prelazio 10L

Offline

#4 08-03-2014 21:17:18

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Rpm signal za plin

Uvidom u sve tvoje poruke ne nadjoh temu ili post u kome si se predstavio, ali hajde de, da ne sitnicarimo...
Firma Landi, kao i Landi Renzo, daje detaljna uputstva za povezivanje i podesavanje autogasnog kompleta(cak i detaljne pozicije pricvrscivanja elemenata i sl.) na konkretnim modelima automobila, kao i tehnicku podrsku u mrezi svojih servisera, tako da

"uh ovo nesto nije u redu"

govori samo jedno.
Uredjaj koji ti je ugradjen je od neautorizovanog uvoznika i ugradjen u neautorizovanom servisu...moze li se verovati da je takav uredjaj ispravan, pravilno odabran...kao sto ni sam majstor to nije, a ovo bi trebalo da je osnova za ispravnu ugradnju, podesavanje i funkciju uredjaja.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Dajan2008

Board footer