elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-05-2014 23:18:13

Gaga 1975
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 25-05-2014
Komentari: 5

Audi A4 '98 2.4 v6 30v-stag 300 isa2

Drugari,kao sto vec rekoh u naslovu u pitanju je Audi A4 '98god sa motorom v6 2.4 121kw za koji sam se odlucio da ubacim stagov uredjaj 300-6 isa2 sa tomasseto antaric reduktorom i valtek 34 diznama. Interesuje me vase misljenje da li sam napravio dobar izbori. Hvala u napred na odgovorima.

Offline

#2 25-05-2014 23:31:31

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Audi A4 '98 2.4 v6 30v-stag 300 isa2

Jesi napravio dobar izbor komponenti za taj model auta.
Skucen prostor ispod haube je prepona, ali kada se odradi radi vrlo korektno.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Gaga 1975

#3 26-05-2014 21:51:59

Gaga 1975
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 25-05-2014
Komentari: 5

Re: Audi A4 '98 2.4 v6 30v-stag 300 isa2

Nasta da obratim paznju kod ugradnje? Da li da odmah odradim i auto adaptaciju po zavrsetku ugradnje ? Danas sam ostavio auto da se radi pa zato pitam.

Offline

#4 27-05-2014 08:39:56

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Audi A4 '98 2.4 v6 30v-stag 300 isa2

Ako sam dobro shvatio, ostavio si auto na ugradnji tng instalacije, verovatno u nekom servisu?
Ako je tako, ti ne diraj nista, njihov je posao da sve zavrse. Ti obrati paznju na ponasanje auta i potrosnju i eventualno im reklamiraj, ostalo ces platiti njima da ti zavrse.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Gaga 1975

#5 28-05-2014 15:05:23

Gaga 1975
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 25-05-2014
Komentari: 5

Re: Audi A4 '98 2.4 v6 30v-stag 300 isa2

Da druze,ostavio sam auto u servisu za ugradnju tng instalacije,izvini na nejasnom pitanju. Pokusao sam da pitam nasta da obratim paznju vezano za polozaj reduktora,polozaj dizni,duzinu creva,promer dizni i slicno upravo zbog tesnog prostora ispod haube i specificnosti samog motora i tng uredjaja. Na bivsem autu posle ugranje tng/a u jednom drugom servisu sam izgubio vreme i zivce upravo reklamirajuci u to vreme ne znajuci ni ja sta dok auto nije proradio na plin onako kako treba pa bih sada da to izbegnem ako je moguce. Sada pratim ugradnju ali mi fali znanja . A sto se tice pitanja u vezi auto adaptacije,i ako sam procitao sve vezano za isa2 uredjaj ostalo mi je nejasno da li auto adaptaciju  mogu da odradim sa ljudima iz servisa odmah nakon ugradnje,osnovnih pdesavanja i auto kalibracije nekom voznjom od 10,20km sto videh da je dovoljno da se auto adaptacija postigne ili preuzimam auto pa sam radim istu. Ako je moguce zavrsio bih sve sa serviserima jer se plasim da ako sam pocnem auto adaptaciju posle par zvukova iste ne upalim i auto i sebe u njemu upravo zbog neprijatnog iskustva sa proslim autom gde je uredjaj(stag 200) pistao svaki drugi dan javljajuci neku gresku i prebacujuci na benzin.. Hvala na odgovorima i jos jedno izvinjene zbog malo duzeg posta i predhodnog nejasnog pitanja. smile

Offline

#6 29-05-2014 02:53:29

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Audi A4 '98 2.4 v6 30v-stag 300 isa2

Stag 300 isa2 i stag 200 su dve svetlosne godine razlike.
Sto se ostalih stvari tice, biraj servis a ne uredjaj, to je jedino ispravno.
Sa serviserima bi trebao da zavrsis sve sto se tice pustanja u rad i podesavanja. Svako ima svoje misljenje sto se tice nacina podesavanja, ali ako vec imas isa2 onda je glupo da ga ne koristis maksimalno je moje misljenje.
Sva uputstva koja te zanimaju imas uz sam softver za stag.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Gaga 1975

#7 07-06-2014 19:36:57

Gaga 1975
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 25-05-2014
Komentari: 5

Re: Audi A4 '98 2.4 v6 30v-stag 300 isa2

Drugari izgleda da vec imam problem.. Znaci ugadjene su sve ove gore navedene komponente,uradjena auto kalibracija i pokrenuta auto adaptacija sa ukljucenom asistenciom i opciom  auto stop. U povratku iz servisa zvucni signali su me odmah po pokretanju auta obavestavali da dodam gas sto sam i uradio cim mi se pruzila prilika i kad sam postigao odedjene obrtaje zvucni signal me je obavesio da sam u pravom opsegu obrtaja,zadrzao sam taj gas par sekudi pa sam dobio zvucni signal da smanjim gas tj. broj obrtaja sto sam i uradio prelazeci u visu brzinu,od tog momenta kontroler je prebacio na plin sto sam video i po lampici na prekidacu za prebacivanje benzin-plin. E od tog momenta pocinju nejasnoce.. Zvucni signali se vise ne cuju ali kad dodam gas i predjem recimo 3000 obrtaja i ostanem na tom gasu 3 sekude lnampica na prekidacu pocinje da blinka dva puta u sekundi  kao da je predpostavljam opet kontroler prebacio na benzin da bi pokupio mapu,kad oduzmem gas i obrtaji padnu ispod 3000 nakon 10 sekundi kontroler vraca na plin. Ovo se desava i pri naglom dodavanju gasa. Sve je znaci kao u uputstvu za auto adaptaciju,sve mi deluje ok osim sto nema zvucnih signala.. Kad sam stigao kuci parkirao sam auto i ugasio ga pa onda sam primetio da su na prekidacu upaljene lampice koje pokazuju nivo plina a da glavna lampica ona okrugla blinka 2 puta u sekundi.Sacekao sam neko vreme i posto se lampice na prekidacu nisu pogasile ponovo sam upalio auto i nakon par sekundi kontroler je prebacio na plin i lampica na prekidacu je prestala da blinka tj. ostala je da svetli.. ugasim auto,izvadim kluc,lampice za nivo plina opet svetle a glavna opet blinka..

Offline

Board footer