elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 11-11-2014 13:38:07

Gladius1981
Član
Iz: Koprivnica
Registrovan: 04-12-2012
Komentari: 10

Mercedes w211 sbc pitanje..

Poštovanje, imam w211 280cdi iz 2005 godine, auto ima famozni sbc, uvoz je Italija, imam iz vana radni nalog di je u Italiji u ovlaštenom servisu napravljen
reset sbc centrale, odnosno reprogramiranje, zanima me iz vašeg iskustva ako je tko radio reprogramiranje, koliko se cirka u postocima dobije kočenja nakon reprogramiranja?
Na netu ima puno oprečnih informacija od toga da se dobije cirka 30% dodatnih kočenja pa do toga da se dobije 100%.

Nadalje ako je tko od vas radio reprogramiranje dal ste imali naknadnih reklamacija ( znači zbog greške c249f ), te ako tko ima informaciju, dal i nove sbc pumpe imaju u sebi taj famozni brojač koji je navodno postavljen na nekih 300 tisuća kočenja.. Hvala unaprijed!

Offline

#2 11-11-2014 14:49:27

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

greška c249f znači da je sbc-u isteklo vrijeme rada..svaki je programiran na 300 000 puta kočenja..neznam koliko je sigurno to programiranje pa da isti sbc opet koči 300 000 puta jer tu je problem što pumpa stalno radi i teško če izdržati opet isti vijek..sve radiš na svoju odgovornost,a zna se kako se koči kad ode sbc.

Offline

#3 11-11-2014 15:34:19

Gladius1981
Član
Iz: Koprivnica
Registrovan: 04-12-2012
Komentari: 10

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Ja to nisam ni radio, kupio sam tako auto, a sa njime sam dobio radni nalog iz ovlaštenog servisa u italiji, evo ima i slika u privitku.. pa sad ne znam šta se tu podrazumijeva pod to programiranje..

Offline

#4 11-11-2014 16:01:40

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Reprogramiranje se radi na 300-330 000 stiskanja pedale, poslije toga  prođe još 150000 pa zamjena. Naravno, može se i onda to resetirati, iako ne u ovlaštenom, ali velik je rizik od otkazivanja kočnica. Problem je u tome što W211 nema servo bubanj kočnica pa pri otkazivanju SBC-a praktički moraš stati a nemaš čime. Maalo ti koči rezervni krug, a malo parkirna kočnica ako ju nagaziš. Ružna situacija pa ti vidi ako češ se kockati...

Offline

#5 11-11-2014 16:20:17

Gladius1981
Član
Iz: Koprivnica
Registrovan: 04-12-2012
Komentari: 10

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Hvala puno na konkretnoj informaciji, velim auto sam tako kupio i pripreman sam na zamjenu, koliko mi je poznato mercedes više ne daje garanciju na taj dio več se mora platiti puna cijena, koja iznosi cca 2k eura u hrvatskoj, ispravite me ako griješim ili ako imate točniju informaciju.. Uglavnom ja sa svojim nisam dobio servisnu, a nakon kupnje kao rabljenog, obavio sam servis u ovlaštenom servisu..

Offline

#6 11-11-2014 16:21:58

Gladius1981
Član
Iz: Koprivnica
Registrovan: 04-12-2012
Komentari: 10

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Dal možda Dajane imate informaciju, dal su i nove sbc pumpe programirane isto na taj broj kočenja ili su šta mijenjali? Znači ako i kada ču iči na zamjenu pumpe dal će isto imati ograničen broj kočenja ili su šta modificirali, inače kontaktirao samo tu kod nas škoju i rekli su mi cijenu od 15 tisuća kuna za novu sbc pumpu, te su mi rekli da kome su mijenjali nisu imali poslije reklamacije..

Zadnja izmjena od Gladius1981 (11-11-2014 16:23:44)

Offline

#7 17-11-2014 12:41:46

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

ja sam radio reprogramiranje puno puta ali svaki put mi mora vlasnik potpisati izjavu da je rađeno na njegovu odgovornost i da je prethodno upoznat sa mogučim posljedicama

Offline

#8 18-01-2015 12:08:31

Degman
Član
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 16-01-2015
Komentari: 10

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

i  MB se obvezao besplatno promijeniti SBC i zauvijek traje akcija po naputcima iz Germanije. Tako da ne pristanete da vam kazu da nece izmijeniti vec da platite . Pozovite se na to da cete obavijestiti predstavnike u Njemackoj . Jer se MB obvezao da ce te uredjaje mijenjati jedan put, dok god ima vozila sa tim uredjajem .

Naime, prije par godina radio sam u ovlastenom Mercedes Benz servisu i mijenjali smo ih dosta cesto , a kad kazemo ljudima da tih cca. oko 12 tisuca kuna ,
ne moraju platiti , jer je to tihi popravak konstruktorskih gresaka . Iliti , servisne akcije koje smo svakodnevno dobivali po broju šasije . spojeni sa MB serverom.

Netko ce se naljutiti sto ovako korisnu informaciju daje se javno , no to je pravo svih SBC-asa i primjerice iz republike srpske su masovno dolazili u Slavonski Brod , kad se prvih par izmijenilo u servisu - potpuno besplatno .

Svi vi koji imate SBC , trk do ovlastenih servisa Mercedesa i rijesite to besplatno , neovisno koji ste vlasnik po redu .

Radio kratko i u VW - u , iznenadlili bi ste se vecina da znate , da presutno i nevoljko ovlasteni sute o tome , ali da dovezete Golf-a keca , morali bi vam
promijeniti po servisnoj akciji , koja je po njima - vjecna dok god ima tih auta- izmijeniti besplatno radijator grijanja u ventilaciji .

Ima toga jos dosta , no nasi vrli servisi uglavnom presucuju nasa prava.

Zadnja izmjena od Degman (18-01-2015 12:15:15)


Svaki dan pod mušterijom

Offline

4 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: DS9, WDB..., miki09, drcko

#9 19-01-2015 03:20:19

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Nemojmo pričati svašta, da ne komentiram dalje...
Pozdrav

Offline

#10 19-01-2015 23:46:27

Degman
Član
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 16-01-2015
Komentari: 10

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Hrpu smo sbc-a godinama izmjenjali u autokuci Jerkovic-Škojo po servisnim akcijama i ne samo njih - potpuno besplatno. Za razliku od vecine experata , osobno sam godinama i radio u MB . Od prije godinu i nesto ovlasteni u Slavoniji , otezavaju i pokusavaju naplatiti SBC .
Zatraziti ih pismeno sa potpisom rukovoditelja i pecatom , da vam odbijaju odraditi izmjenu SBC -a . Napomenite ih da ce te obavijestiti Daimler u germaniji -prevesti na Njemacki i kontaktirati MB .

Na garanciju je odobravano svasta i nakon prolaska garantnog roka . Pogotovo sto je i velikim dijelom greska dobavljaca i samog Mercedesa , kao SBC i dosta toga .

Upit-kulanca u sjediste MB-a uz besplatni otvoreni radni nalog , je najmanje sto moraju uciniti .


Svaki dan pod mušterijom

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: DS9

#11 20-01-2015 12:42:01

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Ima ovdje još ljudi koji su radili u ovlaštenim servisima, i ne samo kao mehaničari nego i dosta više razine...
Već neko vrijeme je za vozila u Hrvatskoj redovno servisiranje vozila u ovlaštenoj mreži preduvjet za kulancu na SBC. Inače, SBCu je rok za zamjenu u servisnoj akciji 10 godina od proizvodnje. Naravno, radni nalog, ispis iz dijagnoze i kulativni upit su redovna procedura i to je obaveza svakog servisa. Naravno, stranka ima pravo da se obrati pismeno kome god želi, pa i da se cigani prijetnjama novinarima, a toga bude...

Nije ovdje mjesto za prepucavanje tko je u pravu ili nije. Ako netko konkretno ima problem gje se može pomoći , onda u redu, uz kulturno ponašanje. Kafanske spike i slično imaju svoje mjesto:P
Pozdrav...

Offline

4 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: koyot, jabuka, stratos, internet majstor

#12 20-01-2015 18:16:55

Degman
Član
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 16-01-2015
Komentari: 10

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Onda vas nekoliko pozna Cvoka i Sorića , global MB trenere ...

Od mojih 18 cetirifikata , na bar dva školovanja su naglasili , upravo ova dva Expert-a , da nitko nema pravo nekoga traziti da dolazi u ovlasteni servis - naputak njima iz germanije . A , nadasve , velika vecina je i dolazila svakako na svaki servis, no , servisne akcije su obvezatne da se odradi svima , makar došao sa merdjom samo taj jedan put u ovlašteni servis i opet ako ikada dojde .

Toliko o znanju . Pokazuje tko ima kafansku spiku . Neznam gdje si vidio kod mene kafansku spiku .

A svakako expert-u , misliš da nema 211-ca koje su mladje od 1o godina ? Znaci , sam si si odgovorio da imaju pravo na SBC . Kakve onda prijetnje novinarima pajdo ? Cigane se ?

A svakako do travnja 2015 godine Gospodnje imaju mijenjati SBC pa i po tvojih 1o jahre . Zasto pojedini ovlastenici u zadnjih godinu i nesta lihvarski pokusavaju naplatiti SBC, pitanje je za Daimler u Njemackoj . Na sto svakako ima pravo da mu se objasni zasto ga drsko varaju , kao i dosta ekipe koja se sada dize na zadnje noge , jer su ko fol kodirali  SBC na tuđu odgovornost i uzimali raji pare za nista u ovom slucaju .

Radi se o kaznjivom i opasnom djelu . Vidim razinu visu od mehanicara ...

Bolje se pripremiti u buducnosti za eventualne kafanske spike smile

Pozdrav !


Svaki dan pod mušterijom

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: WDB...

#13 20-01-2015 23:07:15

Nikola123
Expert
Iz: Zrenjanin
Registrovan: 18-08-2009
Komentari: 942
Website

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Bez ljutnje drug opet ti post liči na kafanski.


Press F13 for IQ Test now !

Offline

#14 20-01-2015 23:35:18

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

mozda se covjek priprema da otvori zastupnistvo mb servisa:D:D:D:D:D:D:D:D:D


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#15 20-01-2015 23:36:31

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

svaka tebi čast na tvojih 18 certifikata,ali nismo ni mi ostali glupi

Offline

#16 21-01-2015 00:16:55

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

evo imam e211 2005 bas bi trebao da taj sbc uradi daj adresu gdje da se obratim ili dodjem auto ima cca 170tkm...


@)).....

Offline

#17 21-01-2015 01:56:54

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Dajan2008 napisao:

..je za vozila u Hrvatskoj redovno servisiranje vozila u ovlaštenoj mreži preduvjet za kulancu na SBC. Inače, SBCu je rok za zamjenu u servisnoj akciji 10 godina od proizvodnje. Naravno, radni nalog, ispis iz dijagnoze i kulativni upit su redovna procedura i to je obaveza svakog servisa...
Pozdrav...

Pročitaj još jednom, jedno je kulanca a drugo servisna akcija... smile
Slažemo se za neke stvari, ali ne za sve.
Inače; Cvoka i Sorića znam dosta dobro već godinama, možda se i ti i ja znamo? smile
Vjerovatno znamo oboje i Tomu iz Škoje SB...
Nemoj mi se sad ljutiti i pjeniti wink
Pozdrav...

P.S. ispričavam se publici na OFFu teme... smile

Offline

#18 21-01-2015 10:51:09

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Meni je ovo relax sto bi se ispicavao....  smile


@)).....

Offline

#19 21-01-2015 17:28:17

Degman
Član
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 16-01-2015
Komentari: 10

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Nema ljutnje .

Napisao sam cinjenice koje smo uistinu odradili i napisao kako ce te doci do svog SBC -a .

Vozila proizvedena 2oo4 i 2005 godine podlijezu u tih famoznih 1o godina . Vozila su kupljena i nekoliko mjeseci poslije proizvodnje i prestanka uporabe SBC -a 2oo5 u travnju .

Da otklonim ono sto su nam ionako filali na skolovanjima, tipsima i dopisima . Cuo sam se sa dijelom ekipe iz bivseg auto-line i pitao sta je istina po njima i zasto su nam davali naputke da je sbc neograniceno garantirana izmjena .

I bilo je tako dok MB nije naprasno prekinuo izmjenu , tako da su imali i imaju nemale probleme , jer ispada da su lagali .

A MB si je prišio stotine tuzbi nakon prometnih nesreca i nezadovoljstva kupaca . Pojedinima nude da plate samo dio , bez ugradnje i das testa , ostalih troskova.

Cjenkanje i lakrdija . Po njima , svakako 2oo4 i 2oo5 bi morala dobiti SBC -e. Upravo putem koji sam napisao . A ako ne ni tako - tuzbom.
Jer je vecini na starijim godistima 211 -ca koji su imali problema i izmjenjan sbc u minulim godinama a ovi iz 04 i 05 podlijezu njihovim promjenama .
MB sluzbeno nije priznao tu opasnu pogresku , a jos opasnije je sto su odustali od izmjena bez roka trajanja .
A pravo kupca se drsko promijenilo i svakako je dobro da se obrate sjedistu MB -a sa vjerojatnom odbijenicom.

Slucaj koji nije rijesen , a svakako bi savjetovao da posao oko SBC-a u fusu izbjegavate .

Zadnja izmjena od Degman (21-01-2015 17:45:52)


Svaki dan pod mušterijom

Offline

#20 21-01-2015 19:14:40

Degman
Član
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 16-01-2015
Komentari: 10

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Dajan - naravno daje servisna akcija i kulanca nesto sasvim drugo . Brzopleto sam napisao , a i misleci da je gotovo svaka veca servisna akcija , rjesavanje gresaka konstruktora iz raznih razloga .
Na stranu poboljsavanja remapa rada pogonskih agregata itd . Cesto smo mijenjali citave snopove kablova na Ategu i ostalim MB-ima svasta po ser. akcijama.

Ostaloj cijenjenoj ekipi sam ispada stao na žulj .

Jabuka - tko je uopce tvrdio da je netko ovakav onakav , najmanje glup ... Smatram da godine predradnje i fusa prije rada u ovlastenom servisu i poslije ovlastenog servisa , daju jos vecu notu profesionalizma . Jer ovlastenjaci nisu u mogucnosti pruziti vise razine prepravki i popravaka , kao svi vi koji znate vise i bolje , a cesto i bolje i jeftinije svakako od originala u ovlastenim pocesto lihvarskim servisima .
Cesto su nasi upucivali kod neovlasteni madjionicara na popravak - nesluzbeno naravno .
Ali se za SBC -e ne slazem da je sigurno i uopce dobro raditi u fusu , pogotovo nepovjerenje ulijeva da netko potpise na vlastitu odgovornost ...

Odgovor na neki nacin i nicim izazvanima - Koyot -u i Internet majstoru .

Nikola 123 , nema ljutnje , svatko ima pravo na misljenje , a ja se ne zelim prepirati zbog drske prijevare Mercedesa i promijene misljenja zbog troskova , a podsredstvom vlastite konstruktorske greske skupa sa Boschom . Nije jedina jako opasna greska i nije samo da MB ima pogibeljne greske .

Pozvao bih i cijenjene forumaše koji su mi privatno poslali poruke , da se ocituju i na forumu . Naime, vise njih je istoga saznanja iz prijasnjih iskustava i naputaka trenera , a ne zele izgleda javno raspravljati jer im je dosta pojedinih oponenata .

No, po meni i drzim , mnogima , Mercedesovci nisu smili postaviti kupcima svojih prooizvoda veto na do nedavno zajamceno pravo , te da sami placaju greske MB-a .

To se zove prijevara i izbjegavanje odgovornosti i ne samo u slucaju SBC -a.

Zadnja izmjena od Degman (21-01-2015 19:20:13)


Svaki dan pod mušterijom

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: WDB...

#21 17-11-2015 20:39:33

cerkez
Član
Iz: Zenica
Registrovan: 17-11-2015
Komentari: 24

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

zelim znati mogu li sbc na mom mercedesu  e w 211 proizvodnje 2005--zamijeniti bez naknade ili ne -servisi foliraju i traze lovu --a treba dati cirka 3000KM za sbc  a jos i  ruke --mnogo love --a to je greska mercedesa --nije mi jasno da jedna firma kao sto je mercedes je mogla tu kardinalnu gresku u opticaj dati --zivoti su u pitanju tu-nije za zezanje kad kocnica otkaze.

Offline

#22 18-11-2015 10:37:29

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

pocnite pisat razumljive rijeci


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#23 19-11-2015 21:21:56

cerkez
Član
Iz: Zenica
Registrovan: 17-11-2015
Komentari: 24

Re: Mercedes w211 sbc pitanje..

Imam kvar na mercedesu e 220 w211 proizveden 2005 godine --na kontrolnoj  tabli na bjeloj podlozi pise --Service Bremse ! Werkstatt Aaufsuchen! -Maistor dolazio i kaze da ima greske C2498 i C2359--prvu gresku moze da izbrise ali drugu ovu C2359 ne moze obrisati i stanje isto ostaje --ali kocnicu sam imao i imam i dalje -ok je -no desavami se akumulator isprazni i ne mogu na daljinski vrata otvoriti -te moram pomocnim kljucem otvoriti i vrata i haubu i napunim akumulator -on tada pali ali opet pokazuje  ono na kontrolnoj tabli sa bjelom podlogom -kazu da ovaj auto ima i akumulator mali nekui koji regulise struju na sbc--neznam ni gdje se nalazi--no zanima me mogu li ti akumulatori proizvesti ovo stanje --ne smijem voziti -bojim sr da ne pocrveni kontrolna tabla i tada nestaje kocnice --znaci rizicno je sada voziti -molim pomoc  i savjet -ma koliki mozda pomogne -zahvalan

Offline

Board footer