elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 20-07-2009 01:37:05

Benjamin
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 32

Opel Zafira Sound System

Zanima me dali ima neko ko je u navedeni auto ili drugi model nadogradivao muziku.

Radi se o sljedecem.U autu je ugraden onaj najjaci paket audio opreme s multimedijskim raidom odnosno displayem.

Sad bi taj raido trebao ostati unutra u autu ali bi se mjenjali komplet zvucnici uz nadogradnju pojacala.

Pa me zanima dali postoji kakvi problemi ako se nadospoji na izlaze iz postojeceg radia zice koji bi krali signal na pojacala.



Dali dijagnoza kuzi da su orignal zuvucnici odspojeni...i dali postoji mogucnost da ce javljati neke greske.

Na volvo modelima javlja na kompjuteru za dijagnozu gresku koji zvucnik neradi...ali u samom autu nejavljaju se nikakve greska dali je tako i kdo opela?



Sry sad sam vidio da sam u krivoj podrubrici pa bi molio modove da prebace u raido i navigaicju.
Hvala.

Zadnja izmjena od Benjamin (20-07-2009 01:46:18)

Offline

#2 21-07-2009 10:12:29

ciks66
Član
Iz: Požega
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 8

Re: Opel Zafira Sound System

Ali kako æe se pojaèalo ponašati, jer za pojaèalo trebaš imati posebne predizlaze za njega iz radia, koji idu direktno na pojaèalo i mislim da s njega ide maklo drugaèija voltaža nega na zvuènike.

Offline

#3 21-07-2009 12:51:09

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Opel Zafira Sound System

gledaj , ovaj put sad cu ti napisati,mozes na izlaze nakaciti pojacalo s tim da nekacis na isti izlaz zvucnik nego samo pojacalo. drugi put kad nam budes pricao pricu nemoj navoditi kako imas auto i problem sa njim a pricati o garazi ... niko ovdje od nas nije vidovit niti ima opelov cjenovnik te koji paket ozvucenja dolazi u kojem paketu opreme jer to "najjaci" je prica djece iz 5-og osnovne "moj tata..." izvadi svoj ark / arcd napisi koji je model i onda izrazi zelju sta zelis sa njim da odradis

pozz...


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#4 22-07-2009 22:41:18

Benjamin
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 32

Re: Opel Zafira Sound System

Inade ide s predizlazima za pojacalo ali to je kod aftermarket radia i to je "normalni naicn spajanja".

Postoje pojacala s takozvanim Hi/Lo ulazima za signal jedan je za preko predizlaza a drugi je za ovaj sistem kaj sam ja naveo preko izlaza za zvuzcnik.Pa se unutra mjenja omjer odpora zbog tog kaj si ti pitao razlicita jacina signala.

U teoriji je to sve jednostavno i znam kak ide.

Mene je vise zanimalo jel to ko slagao vec mozda ovdje..odnosno nes slicno...i jel kuzi radio odnosno kompjuter gresku mozda da zvucnik nije spojen ili nes slicno.


CD 40 Opera je radio.Moze se to i na finiji nacin reci.Nisam znao taj tren tocno koji je bio model.I osim tog nemjenja se situacija s tim kaj se zna model jel svi su na isti princip spojeni...razlika je sam u pojacalu i broju izlaza ali je taj podatak ionako nevazan za moje pitanje.ali uredu sad se zna koji je i dobro.

Offline

Board footer