elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-12-2015 21:13:36

Lynx
Član
Iz: Bijeljina
Registrovan: 23-12-2015
Komentari: 3

Pežo 307 prednji brisači

Pozdrav svim forumašima. Koliko vidim, ovaj forum okuplja dosta dobrih majstora, nadam se da bar jedan može pomoći oko mog problema.

Nedavno sam kupio pežoa 307 HDI, 66KW, 2002 godina, karavan. Od prije dva dana, prilikom paljenja automobila upale se prednji brisači, i ne vrate se u početni položaj, nego ostanu u bilo kom položaju. Ponekad prilikom otvaranja vozačevih vrata, ili otvaranja gepeka, bez ključa u bravi, brisači se upale...

Ono što sam ja provjerio i ustanovio je sl:
1. Kod druga mehaničara (koji radi samo teretni program, a ne putnički) , na diagnostici (autocom) nisam pronašao ni jednu grešku na autu.
2. U donjem lijevom uglu šoferke (vozačeva strana), našao sam da je pored kedera prodrla voda, i pokvasila zaštitu (platno ili šta već) koja stoji iznad akumulatora, i koja je poprilično vlažna...

Ono što mene interesuje je: Dali je voda mogla doći do BSI, ili motorića brisača, i kako najbolje da ustanovim dali je i jedno od to dvoje oštećeno, pošto mi to dvoje djeluje da bi mogao biti kvar?

Izvinjavam se na dugom postu, nadam se da sam bio dovoljno jasan... Hvala unaprijed na pomoći.

Offline

#2 23-12-2015 23:22:20

miskovolvo
Expert
Iz: Aleksinac
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 840

Re: Pežo 307 prednji brisači

Ovako,ti sam bez iskustva,znanja,odgovarajuceg dijagnostickog alata,neces moci da resis problem,za ovakvu vrstu gresaka nece nikad prijaviti kvar,jer ga BSI ne vidi kao gresku.Najbolje kod majstora koji se razume u materiju,da ti resi problem,pozdrav

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Lynx

#3 26-12-2015 19:07:03

Lynx
Član
Iz: Bijeljina
Registrovan: 23-12-2015
Komentari: 3

Re: Pežo 307 prednji brisači

Problem riješen! Samostalno.. Bez iskustva,znanja,odgovarajuceg dijagnostickog alata... Šala mala, nemoj te se ljutiti. big_smile Radim inače oko elektronike- sistem administrator (računari, serveri, mreže...), pa mi nikada nije mrsko nešto čačakati..

Problem je kao što sam i sumjano, motorić brisača... Miš pregrizao dva kablića i to je sav uzrok ludovanja brisača... Evo i fotka:

Skinuo brisače, plsatiku, kedere... Akumulator da mogu prići brisačima, skinuo polugle i malo ih izvukao ispod šajbe da mogu prići motoru brisača... Popravio dva uništena kablića i brisači radi bez problema...

Molio bih administratora da ovu temu obilježi kao riješenu.

Hvala.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: stole

#4 26-12-2015 21:24:41

stole
elproger
Iz: Skopje-Makedonija
Registrovan: 01-03-2011
Komentari: 510

Re: Pežo 307 prednji brisači

Lynx napisao:

Problem riješen! Samostalno.. Bez iskustva,znanja,odgovarajuceg dijagnostickog alata... Šala mala, nemoj te se ljutiti. big_smile Radim inače oko elektronike- sistem administrator (računari, serveri, mreže...), pa mi nikada nije mrsko nešto čačakati..

Problem je kao što sam i sumjano, motorić brisača... Miš pregrizao dva kablića i to je sav uzrok ludovanja brisača... Evo i fotka:

Skinuo brisače, plsatiku, kedere... Akumulator da mogu prići brisačima, skinuo polugle i malo ih izvukao ispod šajbe da mogu prići motoru brisača... Popravio dva uništena kablića i brisači radi bez problema...

Molio bih administratora da ovu temu obilježi kao riješenu.

Hvala.

big_smilewink

Zadnja izmjena od stole (26-12-2015 21:25:29)

Offline

Board footer