elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 17-08-2016 04:46:01

rasha
Član
Registrovan: 06-03-2010
Komentari: 15

Interno osvetljenje xsara 2002 god.

Pozdrav svima.

Već neko vreme pokušavam da rešim problem sa osvetljenjem preklopnika za grejanje i upaljača. U pitanju je xsara 2002 god. sa manuelnom klimom .Osvetljenje toga se aktivira sa aktiviranjem pozicije.  Pre godinu dana uzmem da zamenim dve žaruljice sa preklopnika za grejanje i sve profunkcioniše kako treba. Zamenim i žarulju sa upaljača i sve zablista. Posle par dana kada upalim poziciju primetim da mi se tiho čuje kao neki zvuk pražnjenja kondenzatora ili slično(kao cviljenje) uz nemogućnost lociranja zvuka odakle dolazi i tada se ugasi osvetljenje preklopnika za grejanje i upaljača. Vratim poziciju na nulu i opet upalim i isto. To je tako trajalo par nedelja i onda skroz prestalo da radi.
Juče sam bio u servisu kod kojeg sam trebao da ostavim auto na rešavanje problema ali iznervirao sam se zbog stava servisera koji je rekao da je 99% problem sa ručicom i da će minimalna cena popravke biti 60eur(reparacija ručice) a prijatelju je isto to naplaćeno 40eur.
E obzirom da imam energiju i elan da to sam rešim zapeo sam kod šema veza. Ono što znam je da kada upalim poziciju signal sa COM2000 ide na BSI a sa njega na osvetljenje. Obzirom da mi radi osvetljenje instrument table preskočio sam nefunkcionisanje ručice svetala(COM2000) , nadam se da ne grešim.

Da li neko može da mi pomogne oko šema za taj model auta  br.šasije  73677171  ili da me preciznije uputi kako da skinem ceo program sa šemama.

Hteo bih da izbegnem da izvlačim posebnu žicu do preklopnika sa grejanje sa mesta gde pozicija funkcioniše(baš ako nema druge opcije), da ustanovim gde je izgubljen signal, a to bey šema ne ide.

Pozdrav,

Rasha.

Zadnja izmjena od rasha (17-08-2016 04:52:13)

Offline

#2 19-08-2016 16:29:15

miskovolvo
Expert
Iz: Aleksinac
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 840

Re: Interno osvetljenje xsara 2002 god.

Raso,da ne budem ja pandur,ali za 6 godina imas 15 postova,i ovde si kada ti treba pomoc za tvoj auto,i vise nikad,tesko da si zasluzio svojim radom da ti neko pomogne,a kolega nisi.....tako,,,,izvini sa moje strane

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: acom

Board footer