elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-04-2018 17:50:13

kristina990
elproger
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 99

Kvačilo ne razdvaja PEGLICA Fiat 126 BIs(vodeno hlađenje)

Sređen menjač lod majstora(zamenjen sinhron,snop,zupčanik 1 i rikverca).Ali problem,u početku sve ok par krugova po kvartu i pritiskanja kvačila počinje da krči u prvu i rikverc,i teže se šaltaju brzine.Dotegnem još malo sajlu kvačila,,dobro desetak stiskanja kvačila,pa pono isto,krči u prvu i rikverc i teže se menjaju brzine,još sam  primetio kad naglo i energično stisnem kvačilo da se ltečnije promeni.Dalje ne smem pritezati,mora imati malo lufta,a pošto je kvačilo novo na propisan  hod pedale bi trebalo da razdvaja.Auto mi je kod komšije mehaničara,ja sam zvao jednom starijeg majstora koji kaže da ponovnim skidanjem menjača neće nipta rešiti,on zna šta je,ali neće da kaže,kaže doteraj kod mene,ne  mogu samo talo otkazati čoveku niti želim.
Zvono menjača nije savršeno,ima malo lufta na onim aluminijskim ušima u koje idu plastične čaure kroz koje prolazi osovina druk lagera,mada mislim da to nije razlog da novo kvačilo bude tvrdo.
Slika
Da li je neko upućen u problematiku i hoće da pomogne?Hvala!

Offline

#2 25-04-2018 18:11:51

kristina990
elproger
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 99

Re: Kvačilo ne razdvaja PEGLICA Fiat 126 BIs(vodeno hlađenje)

pošto je dupla tema ova nek se obriše ona sa više pregleda nek ostane

Offline

Board footer