elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 24-02-2019 23:42:48

iwcham1979
Član
Iz: Aleksinac
Registrovan: 29-10-2018
Komentari: 7

Lupo 3L manual problem

Pozdrav svima! Imam Lupo 3L koji je prebacen na manuelni menjac. Izbacen je menjacki Ecu i senzor brzine na menjacu povezan direkt sa snopom zica koje vode do brzinomera. Kilometar sat je proradio 100%, obrtaji, brzina, potrosnja, a sijalica upozorenja na tabli nije bilo. ALI auto ide dosta lose... Mislio sam da je mehanika u pitanju, poceli smo da pregledavamo usisnu granu, egr, protokomer, vakume, n75 itd iako na diagnostici gresaka nije bilo. Fala bogu pa se majstor dosetio da izdzeka senzor sa menjaca. Auto je poceo da ide kao zmaj. Ja sam danas probao da ostavim senzor prikljucen a da izdzekam km sat i auto i tako ide kako treba.  Taj Ecu menjaca je po onome sto sam procitao, izmedju ostalog bio  zaduzen i za komunikaciju sa senzorom brzine i ABS, i tu ima ocigledno neki problem... Da li neko ima neku ideju u kom pravcu da se to resava? Trenutno vozim ovako, bez brzinomera, potrosnje i takode su predjeni km na stand by. Rade samo obrtaji i skala za gorivo radi ali je malo neprecizna i seta.... Na netu sam citao da postoji varijanta gde izbacuju menjacki ECU, a neki ga i zadrze i ostave da radi deo posla koji treba. Kazu izbacuje on greske ali to je nebitno jer ga flesovani Ecu ne vidi.... Ja sam probao da ga ustekam, i kada to ucinim, kada upalim auto, on se odmah ugasi.... Meni je palo da pamet da mozda kupim km sat od nekog Lupa ili Pola 1.4 Tdi i ustekam sat? Immo mi je iskljucen... Hvala puno unapred!
TAkodje, ako znate nekog elektronicara dobrog u mojoj okolini, ili dalje, moze preporuka na PM slobodno...

Zadnja izmjena od iwcham1979 (25-02-2019 00:06:00)

Offline

#2 17-03-2019 11:02:02

iwcham1979
Član
Iz: Aleksinac
Registrovan: 29-10-2018
Komentari: 7

Re: Lupo 3L manual problem

Problem je resen... Nasao sam  majstora koji je znao "fintu" Covek je presekao samo jednu zicu od snopa tankih zica koje vode u dzek od Ecu i problem je resen.... Vratili smo senzor za brzinu i sve radi a auto ide kako treba...

Offline

Board footer