elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 28-02-2019 13:37:23

ELTI
elproger
Iz: Rijeka, Hrvatska
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 395

Star dijagnoza C4 ili C5

Pozdrav kolege, molio bih nekoga ko ima više iskustva sa Star dijagnozama, da mi da preporuku što se tiče ove dijagnostike. Čuo sam neka različita mišljenja o C4 i C5 neki kažu da je C5 bolja samo za OnLine rad a da je C4 bolja i stabilnija što se tiče standardne dijagnostike. Zato bih htio čuti mišljenje ljudi koji imaju iskustva i sa jednim i sa drugim modelom da kažu u čemu je razlika i šta je u stvari bolje za OffLine dijagnostiku, kakava su iskustva i imate li nekog provjerenog dealera za kupovinu. Mislim na nekog klona, original mi ne treba jer mi dijagnoza treba samo povremeno. Takodje ako se neko od kolega bavi sa instalacijama programa vezanih za Star dijagnoz može se javiti i na pp.


Ne nastojim biti jeftiniji, nastojim biti bolji!

Offline

#2 28-02-2019 15:44:55

AP-klima
elproger
Iz: okolica ZG
Registrovan: 26-08-2011
Komentari: 599

Re: Star dijagnoza C4 ili C5

da ne otvaram novu temu ima li tko iskustva u radu mb xentry passthru sa interfejsom vas 5054 ili actia multidiag i sl. dosta ima tih tema na stranim forumima

Offline

#3 15-03-2019 02:28:02

daredoz
elproger
Iz: Negotin
Registrovan: 01-04-2016
Komentari: 63

Re: Star dijagnoza C4 ili C5

AP-klima napisao:

da ne otvaram novu temu ima li tko iskustva u radu mb xentry passthru sa interfejsom vas 5054 ili actia multidiag i sl. dosta ima tih tema na stranim forumima

Xentry passthru odlicno radi sa vas5054 i Ford VCM2, ali samo novija vozila, na starijim cita samo motorni kompjuter.
Moze da radi specijalne funkcije, kalibraciju, kodiranje, reprogramiranje, ali ne moze da radi Vediamo i DTS Monaco.
Sam Mercedesov novi C6 interface je na passthru, i verovatno ce Fordov VCM2 moci da se fleshuje i bude C6, jer je hardware skoro isti. Actia multigiag, openport, VCX Nano nisu bolji od vas5054 i Ford VCM2 za Xentry passthru.

Offline

#4 15-03-2019 02:45:34

daredoz
elproger
Iz: Negotin
Registrovan: 01-04-2016
Komentari: 63

Re: Star dijagnoza C4 ili C5

ELTI napisao:

Pozdrav kolege, molio bih nekoga ko ima više iskustva sa Star dijagnozama, da mi da preporuku što se tiče ove dijagnostike. Čuo sam neka različita mišljenja o C4 i C5 neki kažu da je C5 bolja samo za OnLine rad a da je C4 bolja i stabilnija što se tiče standardne dijagnostike. Zato bih htio čuti mišljenje ljudi koji imaju iskustva i sa jednim i sa drugim modelom da kažu u čemu je razlika i šta je u stvari bolje za OffLine dijagnostiku, kakava su iskustva i imate li nekog provjerenog dealera za kupovinu. Mislim na nekog klona, original mi ne treba jer mi dijagnoza treba samo povremeno. Takodje ako se neko od kolega bavi sa instalacijama programa vezanih za Star dijagnoz može se javiti i na pp.

Kineski klonovi C4 i C5 imaju isti hardware, bitno ti je da nadjes prodavca koji prodaje dobar uredjaj sa novim i kvalitetnim komponentama. Kada budes kupovao teraj ih da ti posalju slike ploca i plati paypalom da bi mogao da reklamiras. U principu svaki kineski C4 mora da se prelemi, promeni neki kondenzator, doda ventilator, itd.. Kada stigne ti ga testiraj na 25v. Sada je klonovima dosta pala cena pa se to odrazilo i na kvalitet.
Drugo, lepo oni rade i online i offline a vremenom ce ti trebati online zbog novijih auta.

Zadnja izmjena od daredoz (15-03-2019 02:46:25)

Offline

Board footer