elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 24-08-2009 22:14:59

gliser
Član
Registrovan: 23-08-2009
Komentari: 17

Klima u audiu

pozdrav ....sa klimom nemam problema osim kad ju upalim užasno zasmrdi  par sekundi .sad me zanim koliko košta servis za klimu i što sve ulazi u njega jer auto nemislim prodavati...znaèi da traje ....a6 2,5.tdi2000god..qvatro

Offline

#2 24-08-2009 22:46:31

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Klima u audiu

dezinfekcija kanala za vazduh,preporucljiva 2xgodisnje a ja savetujem svoje stranke bar1xgodisnje. ukanalima se usled kodezacije zapatila budj-plesni a neko kaze i gljivice i to zna opasno da bazdise,moze da bude iritirajuce za ljude koji pate od problema disajnih organa ali i za normal ljude nevalja jer i kad prestane trenutni smrad iz kanala izlaze sa vazduhom spore tih gljivica i taloze se u plucima.imas razne sprejeve za dezunfekciju ,po meni je najbolji wurtov ali da bi to lepo uradio moras da kupus i sondu za njegovo rasprsivanje ili da odes kod nekoga koji ima winsov sistem za dezinfekciju -profi sto je jos bolje da ne kazem prava stvar

Offline

#3 24-08-2009 23:39:13

darko-sice
elproger
Iz: Aleksinac-Srbija
Registrovan: 19-07-2009
Komentari: 166

Re: Klima u audiu

Asepsol sprej,imas u apoteci,GARANTOVANO resava stvar
POZDRAV

Offline

#4 25-08-2009 01:54:58

autorelja
elproger
Iz: san-N Pazar
Registrovan: 02-05-2009
Komentari: 318

Re: Klima u audiu

Pozdrav kolege.Ja bih preporucio dezinfekciju Waeco aparatom.Koristi dve vrste tecnosti po pola sata tretmana.Jedna  dezinfikuje a druga je mirisljiva radim sa tim vec tri godine.I usput jos ovo,pre nego sto se ugasi auto klimu treba iskljuciti na nekih 3 do 5 min i ostaviti samo ventilator da radi da bi isusio isparivac.i onda kad nema vlage na njemu i nema naravno ni uslova da se mnoze bakterije.

Offline

#5 01-01-2010 12:30:34

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Klima u audiu

Nemoj samo da kupujes one jeftine sprejeve u prodavnici auto delova što nalikuju na penu jer znaju prilikom koristenja da kapnu kroz kanale ventilacione i da oštete nešto od elektronike pošto su jako agresivni.Možda je ipak dobro resenje WURT ili kod nekog klimadzije ko se bavi sa takvim problemima

Offline

#6 01-01-2010 23:45:13

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Klima u audiu

e ljudi moji ja sam se nagledao svega..od likova koji su pjenasti sprej prskali u otvore iz kojih zrak izlazi..do pojedenih tipki od te ljute kemije..

za blage oblike imas u METROu sprej za dezinfekciju..ne stedi.... makni peludni filter ukljuci ventilator i lagano prskaj unutra 2 - 3 minute..

to je sve za blage oblike ..dakle svi ti sprejevi ..waeco,,wurth,,ima milion proizvoda kao praskova za pranje suda..
obicno ta pojava znaci da imas problema sa odvodom kondenzata..dakle pregledaj si sami izvod kuda bi kondenz trebao otjecati jer ocito se ta sranja zadrzavaju unutra kad nemogu uredno otici..zasto tih problema nemaju japanci..uvjek audi i bmw,

u par slucajeva sam vadio isparivac i prao ga u ljutoj kemiji no ako nisam preuredio odvod kondenza eto njega opet nagodinu..

ja obavezno kod servisa klime dakle praznjenje vakumiranje zauljivanje punjenje odradim i dezinfekciju,pa mislim da bi to trebalo biti uobicajena praksa ali zna se desit i da neka od tih musterija prijavi problem sa smradovima par tjedana kasnije A 6 je posebno poznat po tome..premala cjev za odvod kondenzata i lose odraden donji ventil za ispust kondenzata

dakle sprejici i mirisi u blagim oblicima ali savjet odi kod nekog tko zivi od klime pa neka ocjeni treba li urediti odvod ili je sprejic dovoljan

jasno ti je da taj sprej spricas direktno u ulazni otvor za zrak...dakle sprey ide preko elektromotora ventilatora..koji ima cetkice...na tom motoru je i elektronski regulator...dakle samo spreja sto vise da se taj motoric utopi i rikne sto prije..imam dobru stelu za njih

Zadnja izmjena od carclima (01-01-2010 23:47:42)

Offline

#7 02-01-2010 00:58:09

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Klima u audiu

Zakon je profi aparat za dezinfekciju, sprejom kada se dezinficira traje kratko i opet smad ali kad se odradi sa aparatom za dezinfekciju traje godina dana, a cijena aparata je znatno pala kosto ja sam ga kupio prije godinu oko 600 maraka.

Offline

Board footer