elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-09-2009 21:35:15

milanovicmilann
elproger
Iz: Bosna-Sarajevo
Registrovan: 10-09-2009
Komentari: 46

Problem sa BSI na 307

Imam problem sa brisacima na pezou 307 hdi 2.0 2002 godiste. Kad upalim brisace rade oko 10 sekundi i onda samo stanu na sredini sofersajbne, nece da se vrate u svoj pocetni polozaj. Vrate se mozda iz 50 pokusaja. Bio sam u ovlastenom servisu u Sarajevu i oni su mi posle 5 sati isprobavanja raznih stvari ustanovili da mi je otisao BSI. Sad ne mogu da vjerujem da je BSI otisao a da nikakvih drugih problema nemam osim brisaca. Nov BSI kosta oko 1000 KM a polovan da mi programiraju u servisu ce biti oko 300 KM. Ne znam sta da radim, da li da uzimam polovan a pitanje je da li mi je uopste i otisao BSI

Zadnja izmjena od milanovicmilann (10-09-2009 21:37:40)

Offline

#2 10-09-2009 22:12:54

008
elproger
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 705

Re: Problem sa BSI na 307

ili bsi ili com 2000.....
neka pokusaju reprogramirat tvoj bsi .........

Zadnja izmjena od 008 (10-09-2009 22:24:53)

Offline

#3 11-09-2009 11:24:46

kruno55
elproger
Iz: ivanec, Vžd
Registrovan: 02-04-2009
Komentari: 40

Re: Problem sa BSI na 307

Imam slièan problem, ali sa druge strane volana. Kad upalim dugo svjetlo nakon par sekundi mi se samo ugasi na kratko i tako nekoliko puta, nekad uhvati iz prvog pokušaja, a ponekad èak iz desetog pokušaja. Isto tako i maglenke. Na servisu su mi rekli da treba mijenjat cijeli sklop na volanu. Da li možda postoji i koji drugi naèin?

Offline

#4 11-09-2009 14:38:30

008
elproger
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 705

Re: Problem sa BSI na 307

taj sklop na volanu je inace com 2000...........

Offline

#5 11-09-2009 15:50:52

a0512
elproger
Registrovan: 28-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: Problem sa BSI na 307

u mene nekada radi svirena nekada neradi jel to isti problem


Problemes d'erection  France sans maladie

Offline

#6 13-09-2009 20:02:27

apodpecan
elproger
Registrovan: 31-07-2009
Komentari: 50

Re: Problem sa BSI na 307

za sirene je bilo i tehnièko riješenje kada su se podlagali kontakti a za brisaèe i ja mislim da je BM ili motor a za svjetla mislim da je com 2000. može se rastaviti ali treba biti pažljiv jer se jako brzo može napraviti šteta.

Offline

#7 22-09-2009 14:07:25

d90
elproger
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 73

Re: Problem sa BSI na 307

Sto se tièe brisaèa BSI centrala sigurno i može se odraditi

Offline

#8 23-10-2009 15:05:53

milanovicmilann
elproger
Iz: Bosna-Sarajevo
Registrovan: 10-09-2009
Komentari: 46

Re: Problem sa BSI na 307

Nisam ga jos popravio, juce sam bio u drugom servisu na dijagnostici i oni su ustanovili da mi je otisao taj sklop na volanu zvani COM koji kosta za mog pezoa 1.100,00 KM. Znaci nije sigurno motor brisaca otisao kao sto GALEB navodi, provjeravali smo. Ne znam sta da radim, da li se to moze polovno naci ili ovo moje nekako napraviti. Pola godine mi ne rade brisaci i juce ispred servisa mi proradise prvi put od kad se kvar desio ali ubrzo su prestali da rade.

Offline

#9 23-10-2009 17:36:42

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: Problem sa BSI na 307

evo mene isto zanima malo ti problemi sa BSI jer sam neki dan imao tu u servisu citroen berlingo 2002 ali kod njega je u isto vrijeme desilo se da ne rade brisači podizači i ostala gorit lampica od alternatora a alternator ispravan auto sam poslao u servis . dali da se ide otvarat BSI gubim kod auta ako skinem bsi


u radu je spas a spasa nema

Offline

#10 23-10-2009 22:22:51

milanovicmilann
elproger
Iz: Bosna-Sarajevo
Registrovan: 10-09-2009
Komentari: 46

Re: Problem sa BSI na 307

Nije tajna, Dedovic na Kosevu mi odrzava pezoa i on je ustanovio da je BSI otisao, on je stavljao sa drugog pezoa BM34 (osiguraèku kutiju pod haubom) i nista se nije promijenilo, brisaci ne rade kako treba. Znaci mora biti ili BSI ili COM, nije bitno sta je otislo jer obadva kostaju oko 1000 KM. Ja nesta mislim da je COM otisao jer isti problem mi se desavao i sa svirenom, ona je povremeno prekidala, ne radi jedan dan drugi radi i sad u poslednje vrijeme nemam problema sa njom. Juce sam bio u d.o.o. BLOK u Sarajevu, oni kazu da moze biti razlog zasto mi je otisao COM plave diode sto sam stavio u farove (pozicija), mada ja u to ne vjerujem jer imaju 12 V isto kao i obicne pozicije. Kod mene je izgleda mnogo zamrsen problem, upalim brisace na bilo koju brzinu oni posle deset sekundi staju na sred sofersajbne, onda nekad se desi kad otvaram vrata na autu sami se brisaci upale. Mislim da mi je najbolje rjesenje da mi u servisu otvore COM, to je bar lako a ako se BSI izvadi treba im citav dan da ga vrate i kodiraju. Nekad mi dodje da auto zapalim i rijesim problem, od kada sam ga kupio samo problemi sa njim, uradio veliki servis, promijenio remenicu, stabilizatore, glavni kocioni cilindar, elektro ventil, 4 grijaca i relej, 4 gume,...mislim da je ovo previse za 1 godinu sta mi se izdesavalo, neki dan mi rekose da mi je pri kraju i FAP filter i zamajac. Samo da mi je brisace rijesiti za ovo drugo bi lako

Offline

#11 24-10-2009 08:16:25

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

Re: Problem sa BSI na 307

Ja sam COM polovan ispravan sa otpada kupovao za 100 evra, i nov je bio bar model koji meni treba oko 300, sad ako ima ESP mozda onda da naguras do te cene al mozda. Broj sasije pa se moze videti okvirna cena iz kataloga.
Sta ti kaze dijagnostika prijavljuje neke  greske ? Sta daje rucica prilikom pomeranja u dijagnostici imas u PP2000 da gledas stanja svi dugmadi i rucica sa COM-a pogledaj sta se desava kad pomeras ?

Offline

#12 24-10-2009 13:30:20

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Problem sa BSI na 307

dedovic ti nije za diagnostiku. trap, kvacila, mjenjac, zamajac za to su ti oni. tebi treba neko s puno zivaca. neko ko zna raditi s PPS a ne samo pustit test i sta pokaze. po postovima vidim da galeb zna sta prica. taster sirene se popravi za 5 minuta. nema tu bacanja graha. sirena nema veze s com-om. kontakti ispod volana oksidiraju. malo se ocisti (brusni papir), malo grafitne masti i sve radi. ako mu pps nije registrovo gresku ima aktuator test pa po redu sve sto ti se nalazi na com-u (zavisno od opreme).
citat: Koristiti dijagnostièki ureðaj Peugeot Planet Diagnostic .
Provesti globalni test kako bi se provjerila prisutnost grešaka .
Provesti voðenu dijagnostiku :
Odabrati kategoriju : Vidljivost ; Rasvjeta ; Signalizacija
Odabrati : Vanjska rasvjeta ; Signalizacija
Odabrati : Pokazivaèi pravca
Metoda se odabire po kodovima grešaka kako bi se izlistali dijagrami grešaka ili po simptomima kako bi se izlistali dijagrami simptoma (u sluèaju da nema koda greške)

milanovicmilann napisao:

Nije tajna, Dedovic na Kosevu mi odrzava pezoa i on je ustanovio da je BSI otisao, on je stavljao sa drugog pezoa BM34 (osiguraèku kutiju pod haubom) i nista se nije promijenilo, brisaci ne rade kako treba. Znaci mora biti ili BSI ili COM, nije bitno sta je otislo jer obadva kostaju oko 1000 KM. Ja nesta mislim da je COM otisao jer isti problem mi se desavao i sa svirenom, ona je povremeno prekidala, ne radi jedan dan drugi radi i sad u poslednje vrijeme nemam problema sa njom. Juce sam bio u d.o.o. BLOK u Sarajevu, oni kazu da moze biti razlog zasto mi je otisao COM plave diode sto sam stavio u farove (pozicija), mada ja u to ne vjerujem jer imaju 12 V isto kao i obicne pozicije. Kod mene je izgleda mnogo zamrsen problem, upalim brisace na bilo koju brzinu oni posle deset sekundi staju na sred sofersajbne, onda nekad se desi kad otvaram vrata na autu sami se brisaci upale. Mislim da mi je najbolje rjesenje da mi u servisu otvore COM, to je bar lako a ako se BSI izvadi treba im citav dan da ga vrate i kodiraju. Nekad mi dodje da auto zapalim i rijesim problem, od kada sam ga kupio samo problemi sa njim, uradio veliki servis, promijenio remenicu, stabilizatore, glavni kocioni cilindar, elektro ventil, 4 grijaca i relej, 4 gume,...mislim da je ovo previse za 1 godinu sta mi se izdesavalo, neki dan mi rekose da mi je pri kraju i FAP filter i zamajac. Samo da mi je brisace rijesiti za ovo drugo bi lako

Zadnja izmjena od nedim (25-10-2009 00:01:05)

Offline

#13 25-10-2009 02:01:12

milanovicmilann
elproger
Iz: Bosna-Sarajevo
Registrovan: 10-09-2009
Komentari: 46

Re: Problem sa BSI na 307

Kod dedovica nije javilo nikakvu gresku na autu, ali eto kod ovih u Bloku u Sarajevu odmah su mi nasli da ne valja COM. Rece da je izbacilo i gresku na svijetlima, kad dodam kontakt pozicija mi gori ali to je tako kod mene od kad sam ga kupio.
Ne vjerujem da mi je neki kontakt otisao na rucici od brisaca, sto se onda sami brisaci nekad upale kad otvorim bilo koja vrata od auta ili gepek, ili kad ga otkljucam na daljinski. Sutra cu ovdje staviti broj sasije da vidite koliko kosta taj COM.

Offline

#14 31-10-2009 00:17:38

milanovicmilann
elproger
Iz: Bosna-Sarajevo
Registrovan: 10-09-2009
Komentari: 46

Re: Problem sa BSI na 307

Sve je fabricki na njemu osim  dioda u farovima, a i njih sam sada skinuo ali ne vjerujem da su one prouzrokovale ovaj problem. Zadnjih 5 dana mi rade brisaci, ne znam sta je razlog sto su mi proradili, da je otisao BSI ja ne vjerujem da bi ikada proradili, mislim da je neki relej ili neki kontakt od necega ali sta cu kad nisam maistor pa da pravim.

Zadnja izmjena od milanovicmilann (01-11-2009 14:57:20)

Offline

#15 19-02-2010 02:53:14

toyodo
Član
Registrovan: 19-02-2010
Komentari: 1

Re: Problem sa BSI na 307

I ja imam isti problem sa Berlingom2 1.6HDI  2008.Prvi put mi je crkao BSI sa samo 3 mjeseca starosti i auto je bukvalno bio poludio nista nisam mogao upaliti,svijetla, zmigavce,brisace, sve se samo palilo i gasilo.Zamjenili su mi BSI u garanciji poslije mjesec dana cekanja u auto kuci Pavic.Nakon samo dva mjeseca nakon zamjene BSIa  ponovo auto stane ovaj put nista nije radilo osim kontakta.U Sareajevu odvezem u ovlasteni servis ABC na Ciglane i cekao sam 2 mjeseca da naprave i jedva su priznali garanciju iako je auto bio presao 18,000km.Prije dva dana prestanu raditi brisaci  i zadnje pozicije a auto je presao tek 50,000km ?
Mislim da bi trebao tuziti citroen jer umalo nisam imao havariju zbog brisaca prestali su raditi kad sam se mimoilazio sa kamionom tako da sam jedva zaustavio auto da ne sletim sceste  jer nista nisam vidio.
Neznam sta da radim jer mi se nedaaje 1000km kad ce da crkne za 2-3  mjeseca.Dali je moguce BSI popravljati,flesati ili puhaljkom preci i dali se mora kodirati nakon skidanja??

Offline

#16 19-02-2010 22:41:52

ksc
Član
Registrovan: 24-01-2010
Komentari: 20

Re: Problem sa BSI na 307

haha jos jedan problem:
prije godinu dana kad sam kupio peugeot 308, radi se od 307 2.0 hdi 66kw, ona nije imala uopste sijalice za poziciju one najmale napred, i kupio i stavio, auto parkirao pred kuce i ostavio, kad se budim u 7 ujutro, kratki svetla upaleni, auto u kontakt i brisaci race, a nitko nije u auto ni kluc nema u auto. palim auto pali se i u servis u takvo stanje, oni nisu znali sta je, i samo vadim sijlicke za poziciju i problem rjesen
i do dan danas ne stavim takve sijalicke
poz

Offline

Board footer