elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-09-2009 22:31:41

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

PLIN u HONDI

Sin me gnjavi da slozimo plin u njegovu hondu civic serija eg3 dakle 93  motor 1.5 sa nekih 95-100 ks.brizgaljke,katalizator...klinci ko klinci negdje je iskemijao toroidni rezervar (stane mu ispod 3 subwofera)  i to je ona starija skalamerija bez ubrizgavanja skinuto sa golfa 3..cijena sve komplet boca,isparivac,mjesac 100eu..ma OK malo je to para ..

pitanje za iskusne plinase.moze li taj auto dobro radit sa tim starim sustavom sa mjesacem? ima li koji savjet ? na sto paziti?

pitanje za hondase  nije li bogohulno stavljati plin na taj motor koji radi ko curica ,dovukli iz svicarske sa 100 000 km?


ona prica o ventilima?


ako kasnije nabavimo sekvent ..jel ostaje rezervar i cjevi pa samo izmjenjamo sve pod haubom?


ima li neka ponuda za sekvent dakle sve osim pomenutog rezervara i onog ventila na njemu? neki sistem koji mogu podesavat softom..

Offline

#2 23-09-2009 22:36:52

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: PLIN u HONDI

sekvent ti mozda mogu nabaviti samo trebam sutra pogledati jel je prodan ili ne.....ali znam da je uredjaj star mozda godinu dana......a kaj se tice ventila znam dosta ljudi koji imaju plin u japancima i svi imaju mjesalicu za ulje da im podmazuje ventile i svi su super zadovoljni sa radom i potrosnjom u japancima....cini mi se da u njima plin najbolje radi jer sam ih najmanje popravljao...:)

Offline

#3 24-09-2009 15:59:54

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: PLIN u HONDI

autoservis-edo napisao:

sekvent ti mozda mogu nabaviti samo trebam sutra pogledati jel je prodan ili ne.....ali znam da je uredjaj star mozda godinu dana......a kaj se tice ventila znam dosta ljudi koji imaju plin u japancima i svi imaju mjesalicu za ulje da im podmazuje ventile i svi su super zadovoljni sa radom i potrosnjom u japancima....cini mi se da u njima plin najbolje radi jer sam ih najmanje popravljao...:)

ta mjesalica za ulje to mislis onu rugobu u plasticnoj posudi flash lube..kad ovi moji to postave onda to izgleda ko betonski blok na tabli nove bmw5..ja bi to pametnije sa malim el.ventilom..

to slazemo sinov auto pa se imamo vremena poigrat da lici na nesto a ne nabacano lopatom..ajd ako ima neka ponuda pa javi..

dakle po tvom misljenu honda bi to podnijela? bilo bi mi zao da zajebemo tako finu malu pilu..ako odlucimo jel mogu racunat na pomoc u teoriji?

Offline

#4 24-09-2009 23:55:08

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: PLIN u HONDI

kaj se tice pomoci uopce nije problem.....a kaj se tice tog ulja znam par ljudi koji voze mazde sa plinom i nemaju to ulje nego toce motorno ulje koje je predvidjeno za aute sa plinom mislim da toce liqui moly i nemaju nikakavih problema sa ventilima...jedino sto neznam dali se u danasnje vrijeme kad benzin pojeftinjuje a plin poskupljuje isplati investirati u plin...

Offline

#5 26-09-2009 00:47:20

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: PLIN u HONDI

autoservis-edo napisao:

kaj se tice pomoci uopce nije problem.....a kaj se tice tog ulja znam par ljudi koji voze mazde sa plinom i nemaju to ulje nego toce motorno ulje koje je predvidjeno za aute sa plinom mislim da toce liqui moly i nemaju nikakavih problema sa ventilima...jedino sto neznam dali se u danasnje vrijeme kad benzin pojeftinjuje a plin poskupljuje isplati investirati u plin...

a cuj sa cijenam nikad ne znas gdje si ..a znas kako je klincu spalit rezervar benzina...wikend i gotov je..

a uostalom ljepo je imati mogucnost izbora..

Offline

Board footer