elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 02-10-2009 04:32:05

gospodinovic
Član
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 3

Pocelo je od korpe, lamele, zamajca...

Pre  8 meseci sam imao kvar na Peugeot 307 i narucio sam, preko dilera kog` sam nasao u oglasima
korpu, lamelu, zamajac. Kada su mi delovi stigli odneo sam u servis i tamo saznao da sam pre-
varen, a prodavcu se gubi svaki trag (mobilni mu je iskljucen). Delovi koje sam dobio su novi, origi-
nalni, iz Engleske, ali nisu bili za moj model... A u servisu mi nisu znali reci cak ni za koji jesu!!! Niti su
se trudili, jer nisam preko njih narucio i kupio... I gde god da sam pitao, isto sam prolazio, isto pricaju svi,
da kataloshki brojevi koji se nalaze na delovima, kazu, da se razlikuju, jer su delovi Made in England..
Tu sam upao u minus u startu. Onda sam preko ovlashcenog servisa narucio delove i sve sam
odgovarajuce kupio, osposobio auto... Tako da me je zamena Korpe, Lamele i Zamajca izashla oko
1300e!!! I kao "shlag na tortu" auto mi je ukraden 13.09. da bi ga policija nashla posle cetiri dana u
okolini Nisha totalno slupanog, "naravno" nisu uspeli da uhvate ko je odgovoran za sve, pa sam tako
ostao i bez naplacene shtete. Auto sam prodao za 1000e takvog, kakvog sam ga dobio nazad...

Interesuje me kako da saznam za koji model imam ja KORPU, LAMELU, ZAMAJAC da bih znao shta
uopshte posedujem, da bih bar povratio deo novca koji sam bacio u vetar... Imam slike, pa ako se
neko razume ili poznaje nekog u Engleskoj da mi pomogne da reshim misteriju... ako mi neko moze po-
moci neka ostavi mail da mu poshaljem detaljne slike svega...

Hvala!!!

Zadnja izmjena od gospodinovic (02-10-2009 04:55:38)

Offline

#2 02-10-2009 10:09:13

jure
elproger
Iz: èanjevo
Registrovan: 30-07-2009
Komentari: 71

Re: Pocelo je od korpe, lamele, zamajca...

postoji program tecdoc ojeg ima puno ljudi i veæina trgovina autodjelova, taj program pretvara sve kataloške brojeve i odmah izbaci za koji model pašu.


I nogon u guzicu je korak naprid. (rekao je mauce tung).  smile

Offline

#3 02-10-2009 10:17:46

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Pocelo je od korpe, lamele, zamajca...

daj kat broj koji pise na kutiji. imas razliku kod lijeve i desne strane volana na svim peugeot vozilima i to je navedeno u dokumentaciji za dijelove.

gospodinovic napisao:

Pre  8 meseci sam imao kvar na Peugeot 307 i narucio sam, preko dilera kog` sam nasao u oglasima
korpu, lamelu, zamajac. Kada su mi delovi stigli odneo sam u servis i tamo saznao da sam pre-
varen, a prodavcu se gubi svaki trag (mobilni mu je iskljucen). Delovi koje sam dobio su novi, origi-
nalni, iz Engleske, ali nisu bili za moj model... A u servisu mi nisu znali reci cak ni za koji jesu!!! Niti su
se trudili, jer nisam preko njih narucio i kupio... I gde god da sam pitao, isto sam prolazio, isto pricaju svi,
da kataloshki brojevi koji se nalaze na delovima, kazu, da se razlikuju, jer su delovi Made in England..
Tu sam upao u minus u startu. Onda sam preko ovlashcenog servisa narucio delove i sve sam
odgovarajuce kupio, osposobio auto... Tako da me je zamena Korpe, Lamele i Zamajca izashla oko
1300e!!! I kao "shlag na tortu" auto mi je ukraden 13.09. da bi ga policija nashla posle cetiri dana u
okolini Nisha totalno slupanog, "naravno" nisu uspeli da uhvate ko je odgovoran za sve, pa sam tako
ostao i bez naplacene shtete. Auto sam prodao za 1000e takvog, kakvog sam ga dobio nazad...

Interesuje me kako da saznam za koji model imam ja KORPU, LAMELU, ZAMAJAC da bih znao shta
uopshte posedujem, da bih bar povratio deo novca koji sam bacio u vetar... Imam slike, pa ako se
neko razume ili poznaje nekog u Engleskoj da mi pomogne da reshim misteriju... ako mi neko moze po-
moci neka ostavi mail da mu poshaljem detaljne slike svega...

Hvala!!!

Offline

#4 02-10-2009 23:03:07

luka_d
elproger
Registrovan: 03-09-2009
Komentari: 198

Re: Pocelo je od korpe, lamele, zamajca...

Otvori kutiju i procitaj sa djela kataloski broj neko ce ti se javiti jer u tok doku kako mkoja verzija malo su ponesto izostavili

Offline

#5 03-10-2009 17:51:56

gospodinovic
Član
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 3

Re: Pocelo je od korpe, lamele, zamajca...

na zamcu ima najmanje brojeva
10775 DEF1-05   101790
DT 9685795280 D27
04/06/2009  22Ho7



Pa ako mi ne moze pomoci kako sazam za koji je motor,......,
           HVALA

Offline

#6 03-10-2009 21:22:04

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Pocelo je od korpe, lamele, zamajca...

Po ovim brojevima Tec Doc ništa ne pretvara, niti u jednoj varijanti


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#7 04-10-2009 13:36:09

gospodinovic
Član
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 3

Re: Pocelo je od korpe, lamele, zamajca...

hvala     a mogu poslati na mail ako mi neko moze pomoci i slike sve i brojeve???
mnogo bi mi znacilo..

Offline

Board footer