elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 18-10-2009 12:31:26

exxl
elproger
Iz: USK, Bosnia & Herzegowina
Registrovan: 24-02-2009
Komentari: 487

Actia multidiag i talijanska auta?

pozdrav,

dali ko od vas ima actia multidiag i kako je zadovoljan sa istim na radu sa talijanskim autima?

ja imam launch x-431 i dosta je je slab na talijanskim autima, dok recimo mercedes, bmw, renault i azijska auta radi perfektno.

znaci tu mi ostaje rupa od talijanski auta koje x-431 slabo radi, imam mogucnost doci do actie multidiag ali prije toga volio bih cuti iskustva od ostali ako je netko imao ili vidio kako radi iskljucivo sa talijanskim autima ?

sto se tice brain bee i texe za nji znam da talijane rade perfektno al za nji trenutno nemam dovoljno dobar budzet jedino ako bi tko ovde  imao simpa ponudu za brain bee ili texu  slobodno moze poslat na privat poruku a ovaj thread ostavimo za diskusiju o actia multidiag i dijagnostici na talijanskim autima sa istom wink


pozdrav svima

Zadnja izmjena od exxl (18-10-2009 12:32:49)

Offline

#2 18-10-2009 18:00:20

busko100
elproger
Iz: Sevnica
Registrovan: 23-09-2008
Komentari: 376

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

Pozdrav!

Ja imam actia multidiag i italjane radi vrlo loše i isto tako i njemce.Dobro ti actia radi francuze.

Bolje da prièekaš i uzmeš brain bree.

Poz....

Offline

#3 18-10-2009 20:28:46

ktz55
elproger
Registrovan: 30-08-2009
Komentari: 91

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

A Kts serije  520,530,540,550 jesi li razmisljao za talijanska vozila,...,mislim da radi   dobro.

Offline

#4 18-10-2009 21:27:46

serbiaboy77
elproger
Iz: Indjija Srbija
Registrovan: 03-10-2009
Komentari: 98

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

I ja imam Atal,i nisam nesto preterano zadovoljan radom sa italijanima,bolja je Texa...pozz

Offline

#5 01-07-2010 23:08:36

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

mislim da baš nije tako...pa talijane radi jako dobro isto ko i francuze...može se pristupiti svim modulima i podržane su i specijalno funkcije..

Offline

#6 01-07-2010 23:37:24

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

jedan moj kolega mehanicar ima actiu i kaze da je zadovoljan ponajvise sa francuzima a da radi i talijane ja nisam probo radit sa uredjajem ali on ga podosta hvali  imao je kts i zamjenio ga sa actiom i kaze da je puno zadovoljniji  e sada dali je to istina ne bim se štel mešat ali ga ima vec dosta vremena pa mu mogu i  malo vjerovat

Zadnja izmjena od templar (01-07-2010 23:39:06)


u radu je spas a spasa nema

Offline

#7 01-07-2010 23:47:03

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

tesko, svaka cast kolegi ali bosch je bosch!


best regards!

Offline

#8 01-07-2010 23:50:09

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

kralj dijagnostika kada su talijani u pitanju je Magneti marelli Unichec 2000 ja imam taj aparat kao i hrpu drugih ali kada su talijanu u pitanju nema joj ravne, ali zato francuze radi veoma slabo.

Zadnja izmjena od eli (01-07-2010 23:50:38)

Offline

#9 01-07-2010 23:51:56

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

vjerojatno bosch radi bolje mercedes i bmw ali navodno da stiže novi program u kojem to bude podržano...naravno i opel

Offline

#10 02-07-2010 00:07:52

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

e za mercedesai bmw ja imam texu odlicno ih radi mada je star dijagnoza br.1

Offline

#11 02-07-2010 00:13:02

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

Ja imam reflex i kaj se tièe talijana, francuza tu je odlièan, naravno i njemce radi ok, kolega ima kts i svako malo je kod mene na reflexu


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#12 02-07-2010 00:44:23

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

a kak taj reflex radi opela,forda? il mercedesa i bmw-a? samo osnovne module ili?

Offline

#13 02-07-2010 09:04:06

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

tomy.virje napisao:

a kak taj reflex radi opela,forda? il mercedesa i bmw-a? samo osnovne module ili?

Evo ti lista za osobne i motocikle pa gledaj, teretne mi se sad neda tražiti, i sad je verzija 5.40 aktualna, ovo je od nove godine lista

Zadnja izmjena od predingli (02-07-2010 09:06:56)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#14 16-08-2010 02:07:35

kiredelcevo
elproger
Iz: Delcevo
Registrovan: 19-01-2010
Komentari: 443
Website

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

Evo kolega sta sve radi!

exxl napisao:

pozdrav,

dali ko od vas ima actia multidiag i kako je zadovoljan sa istim na radu sa talijanskim autima?

ja imam launch x-431 i dosta je je slab na talijanskim autima, dok recimo mercedes, bmw, renault i azijska auta radi perfektno.

znaci tu mi ostaje rupa od talijanski auta koje x-431 slabo radi, imam mogucnost doci do actie multidiag ali prije toga volio bih cuti iskustva od ostali ako je netko imao ili vidio kako radi iskljucivo sa talijanskim autima ?

sto se tice brain bee i texe za nji znam da talijane rade perfektno al za nji trenutno nemam dovoljno dobar budzet jedino ako bi tko ovde  imao simpa ponudu za brain bee ili texu  slobodno moze poslat na privat poruku a ovaj thread ostavimo za diskusiju o actia multidiag i dijagnostici na talijanskim autima sa istom wink


pozdrav svima

Offline

#15 14-09-2010 12:23:24

dragomir
Član
Registrovan: 07-09-2010
Komentari: 3

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

busko100 napisao:

Pozdrav!

Ja imam actia multidiag i italjane radi vrlo loše i isto tako i njemce.Dobro ti actia radi francuze.

Bolje da prièekaš i uzmeš brain bree.

Poz....

gdje mogu nabaviti actiu multdiag i koja je cijena

Offline

#16 14-09-2010 12:26:47

dragomir
Član
Registrovan: 07-09-2010
Komentari: 3

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

templar napisao:

jedan moj kolega mehanicar ima actiu i kaze da je zadovoljan ponajvise sa francuzima a da radi i talijane ja nisam probo radit sa uredjajem ali on ga podosta hvali  imao je kts i zamjenio ga sa actiom i kaze da je puno zadovoljniji  e sada dali je to istina ne bim se štel mešat ali ga ima vec dosta vremena pa mu mogu i  malo vjerovat

da li mi možeš poslati broj od kolege mehanièara
ja bi si uzeo actiu,a ne znam kako da dodjem do nje
pozdrav

Offline

#17 14-09-2010 23:09:29

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

pa koristi google...evo novije verzije programa rade jako dobro..sad izlazi program za opela tako da èe ga raditi 95 posto ko i originalni ureðaj..forda,talijane i francuze odraðuje isto besprijekorno...neèeš požaliti ako ga uzmeš

Offline

#18 16-09-2010 00:08:28

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

za exxel:
Koja ti je verzija softvera u launchu i da li koristis Super16 konektor, jer u u zadnje vreme su bas dosta popunili Fiata.

Italijane ti najbolje radi posle originala DEC Superscan 3 i to 99% od fabrickog. Vrhunska dijagnostika, uglavnom rade samo evropljane. Mozes da uzmes uredjaj sa 1 ili 2 softvera u pocetku pa posle doupljujes grupu po grupu. Recimo uzmes Italijane i Francuze, ali pazi pricam Superscan 3 (ne 1 ili 2)

Zadnja izmjena od launch (16-09-2010 00:11:54)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#19 20-09-2010 16:42:31

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

sta ima novo iz germaniju

Offline

#20 20-09-2010 19:18:03

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

Bogami ovi iz DEC Superscan su se ozbiljno pozabavili sa Evropskim vozilima. Nisam sreo univerzalnu dijagnostiku koja toliko pokriva. 99% pokrivenost modela koja rade, dosta su prosirili grupu za razliku od pre 2-4 godine. Sada trenutno rade sva evropska vozila sem MB, koji je u izradi i trebao bi da bude dostupan vec od sledece godine. Sa novim modelom Superscan 3 su umrezili sve korisnike iz celog sveta tako da ukoliko imas problem, automatski ti izlazi tacno sta, ko, gde je imao problem, screenshot sa parametrima itd... Mnogo lepih novina su uveli na polju autodijagnostike. Ono sto mi se isto svidelo je memorisanje izbrisanih gresaka, jer dosta nas obrise gresku i posle nemoze da se seti koja je bese bila greska. Cuva sve podatke sta je radjeno na vozilu automatski, tako da vam npr. dodje isti auto i posle dve godine, uredjaj ce automatski izbaciti sta je sve radio na datom vozilu. Takodje mozete da snimite parametre sa ispravnog vozila pa da imate za uporednu listu kada vam dodje neispravan. Ukoliko nemate tu uporednu listu, onda se kacite na mrezu i gledate dali za taj model i tu centralu ima bilo ko u svetu i ako ima automatski vam izbacuje ko, gde, kada je usnimljen... Mnogo korisno umrezavanje i razmena podataka. Za rad i kako radi dijagnostiku necu pisati jer znaci radi 99% OEM zajedno sa specijalnim funkcijama. Onaj jedan posto je koriscenje dilerskih podataka u mrezi dilera koje i sa kloniranim OEM nemozete da pristupite.

Ono sto me je prilicno iznenadio da Fiata tako dobro radi obzirom da svima prestavlja on problem, ali pricom je sasvim jasno jer se Fiat sklapa i pravi u Argentini pa imaju kompletan pristup softverima.
Prodaju ga u full paketima i ko radi odredjenu grupu vozila moze i u modulima. Cena u Engleskoj Full paketa je oko 3.500eur a interfejs sa jednim modulom oko 1700eur i sa 2 modula 2150eur. Modul je npr. Fiat, Alfa, Lanica kao jedan modul, peugeot-citroen drugi.

Autologic je i dalje dijagnostika koja obicnim smrtnicima samo prestavlja san jer je jedina dijagnostika koja radi i vise od OEM, ali 5.000 funti po modelu vozila je i dalje vise nego mnogo.

Za servise koji rade iskljucivo Azijska vozila trenutno najjaci uredjaj je G-Scan koji je takodje i OEM za Kiu i Hyundai (GDS). G-scan je uredjaj za Aftermarket ali u sebi sadrzi 100% Hyundai i Kia softvera koje jedina razlika je pristup serveru koji imaju iskljucivo Dileri za neke funkcije gde je potrebna autorizacija. Funkcije programiranja, reprogramiranja i sve ostale funkcije su moguce. Sve ostale Azijske modele radi do 2010god. Rade oni i Evropska, Americka vozila ali ne na takvom nivou kao sto rade Azijska. Znaci aparat je iskljucivo za servisere Azijskih vozila.
E sad za cenu sam ostao uskracen jer nisu hteli da kazu. Na netu nisam mogao da pronadjem ni priblizu cenu jer su izgleda van dilerske mreze u prodaju krenuli sad od sajma u Frankfurtu.

Bile su tu i neke nove firme ali sve je to smesno u odnosu na vec vidjeno. Jedino ovo sto je iskakalo u odnosu na druge.

Zadnja izmjena od launch (20-09-2010 19:22:35)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#21 20-09-2010 21:45:15

ipejasinovic
elproger
Iz: RS, BiH
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 248
Website

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

Sad æe Ico da ti kaže zašto Fiat pravi probleme! Ovo nije ništa nije izmišljeno, podaci su 100% svi taèni, valjda ja znam! (Drpisao sam ih iz Examiner-a! He he). Podaci vrijede do 2010 god. Znaèi:

1. Preko 650 razlièitih modula ugraðivano u Fiat vozila, kojima se može pristupiti dijagnostièkim putem.
2. Preko 1950 ISO kodova.
3. Preko 20 razlièitih protokola upotrebljenih u komunikaciji.
4. Preko 1000 razlièitih formula za raèunanje parametara.
5. itd...

A da ne mislite da lupam gluposti, evo kaèim listu sa gore pomenutim ugraðenim modulima. Znaèi, ukljuèuje module do 2010, ali ne i 2010.

Eto zašto je Fiat problem. Ovoliku papazjaniju na jednom mjestu, teško ko može da zamisli, a kamo li napravi kao što to radi Fiat.


Screw You Guys, I'm Going Home!

Offline

#22 20-09-2010 23:47:34

Milance SB
elproger
Iz: Sokobanja
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 183

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

launch napisao:

Bogami ovi iz DEC Superscan su se ozbiljno pozabavili sa Evropskim vozilima. Nisam sreo univerzalnu dijagnostiku koja toliko pokriva. 99% pokrivenost modela koja rade, dosta su prosirili grupu za razliku od pre 2-4 godine. Sada trenutno rade sva evropska vozila sem MB, koji je u izradi i trebao bi da bude dostupan vec od sledece godine. Sa novim modelom Superscan 3 su umrezili sve korisnike iz celog sveta tako da ukoliko imas problem, automatski ti izlazi tacno sta, ko, gde je imao problem, screenshot sa parametrima itd... Mnogo lepih novina su uveli na polju autodijagnostike. Ono sto mi se isto svidelo je memorisanje izbrisanih gresaka, jer dosta nas obrise gresku i posle nemoze da se seti koja je bese bila greska. Cuva sve podatke sta je radjeno na vozilu automatski, tako da vam npr. dodje isti auto i posle dve godine, uredjaj ce automatski izbaciti sta je sve radio na datom vozilu. Takodje mozete da snimite parametre sa ispravnog vozila pa da imate za uporednu listu kada vam dodje neispravan. Ukoliko nemate tu uporednu listu, onda se kacite na mrezu i gledate dali za taj model i tu centralu ima bilo ko u svetu i ako ima automatski vam izbacuje ko, gde, kada je usnimljen... Mnogo korisno umrezavanje i razmena podataka. Za rad i kako radi dijagnostiku necu pisati jer znaci radi 99% OEM zajedno sa specijalnim funkcijama. Onaj jedan posto je koriscenje dilerskih podataka u mrezi dilera koje i sa kloniranim OEM nemozete da pristupite.

Ono sto me je prilicno iznenadio da Fiata tako dobro radi obzirom da svima prestavlja on problem, ali pricom je sasvim jasno jer se Fiat sklapa i pravi u Argentini pa imaju kompletan pristup softverima.
Prodaju ga u full paketima i ko radi odredjenu grupu vozila moze i u modulima. Cena u Engleskoj Full paketa je oko 3.500eur a interfejs sa jednim modulom oko 1700eur i sa 2 modula 2150eur. Modul je npr. Fiat, Alfa, Lanica kao jedan modul, peugeot-citroen drugi.

Autologic je i dalje dijagnostika koja obicnim smrtnicima samo prestavlja san jer je jedina dijagnostika koja radi i vise od OEM, ali 5.000 funti po modelu vozila je i dalje vise nego mnogo.

Za servise koji rade iskljucivo Azijska vozila trenutno najjaci uredjaj je G-Scan koji je takodje i OEM za Kiu i Hyundai (GDS). G-scan je uredjaj za Aftermarket ali u sebi sadrzi 100% Hyundai i Kia softvera koje jedina razlika je pristup serveru koji imaju iskljucivo Dileri za neke funkcije gde je potrebna autorizacija. Funkcije programiranja, reprogramiranja i sve ostale funkcije su moguce. Sve ostale Azijske modele radi do 2010god. Rade oni i Evropska, Americka vozila ali ne na takvom nivou kao sto rade Azijska. Znaci aparat je iskljucivo za servisere Azijskih vozila.
E sad za cenu sam ostao uskracen jer nisu hteli da kazu. Na netu nisam mogao da pronadjem ni priblizu cenu jer su izgleda van dilerske mreze u prodaju krenuli sad od sajma u Frankfurtu.

Bile su tu i neke nove firme ali sve je to smesno u odnosu na vec vidjeno. Jedino ovo sto je iskakalo u odnosu na druge.

Izvini kolega ali te nerazumem dobro u vezi ovog DEC Superscan....Jel bi mogo malo vise podataka o njemu, koja je osnovna verzija programa kako rade dodaci, kakav je za japanska vozila i da li ga ima kod nas....Hvala unapred....


FORD - Found On Road Dead
FIAT -  Failure In Automotive Technology

Offline

#23 21-09-2010 02:43:57

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

Ne oni za sada iskljucivo rade Evropska vozila, dali im je u planu prosirenje neznam. Za njega treba da su zainteresovani servisi koji uglavnom rade Evropska vozila ili serviseri koji kombinuju sa dve univerzalne dijagnostike, recimo Carmanscan i DEC ili G-Scan i DEC. Po meni je kompbinacija ova G'Scan i DEC superscan najjaca ali sve ima svoje prednosti i mane. Kod njih je jedina mana cena (ako se to moze nazvati manom).
DEC superscan full paket znaci da ukljucuje sva evroska vozila (bez mercedesa koji treba da izadje naredne godine) i njegova cena je ta sto sam napisao oko 3.500eur, toliko je u Engleskoj e sad koliko ce biti kod nas ili negde blize neznam. Moze da bude manje amoze i koja stotina vise.
U tu cenu je uracunata i jednogodisnja dopuna uredjaja. Uredjaj se nezakljucava i sto je zanimljivo kada zelite da dopunite aparat nakon isteka besplatne dopune i propustenog vremena, neplacate retroaktivno vreme koje ste dopunili i mozete da se odlucite da dopunjavate 6 meseci sto iznosi oko 320eur koliko se secam a 1 godina je 520eur. Ovo je dobro za servisere oji recimo nemaju potrebe za stalnim dopunjavanjem ako im nedolaze vozila koja su bas nova.
Ukoliko necete full paket, pruzaju vam mogucnost pri prvoj kupovini da izaberete osnovni paket (interfejs+kablovi) + 1 modul (modul nazivaju marku vozila ili grupaciju vozila) ili osnovni paket + 2 modula, cene sam vec bio napisao. Znaci 1 modul moze da bude Peugeot-Citroen, Fiat-Alfa-Lancia je isto jedan modul, VW, Audi, Seat, Skoda je jedan modul, renault je jedan modul itd... Znaci svaka marka vozila je jedan modul sem grupacija koje sam dao npr. koje se racunaju kao jedan modul.
Uredjaj je veoma svez DEC Superscan 3, to je treca generacija inace firme koja je zastupljena na trzistu od 99 god, ali nisu toliko bili istaknuti jer su radili mali broj marki vozila Francuze i nesve nemce. Ko je radio sa njim stvarno su bili odusevljeni. Utiske mozete da procitate na stranim forumima. Sada kada su digli na taj nivo da porivaju vec sva Evropska vozila sa kvalitetom koji su do sada isli, aparat je bas korektan cena-kvalitet. Jos uvek nema da se nadju neke informacije u pdf-u jer je tek prestavljen u Frankfurtu kao iznanedjenje tako da prenosim samo informacije koje su mi recene. O njihovom nacinu porivenosti vozila dugo pratim tako da znam da to rade temeljno. Ko moze sebi da priusti za full paket netreba da se razmislja.
Za sada ga nema kod nas sto neznaci da ga nece biti jer je dijagnostika vrh. Meni su se licno mnogo svidele te njihove inovacije i sistem umrezavanja svih korisnika. Naravno ta mreza ce stalno da se siri ali samo ideja je mnogo jaka, i sistem dopunjavanja na 6 meseci mi se svidja. Recimo po meni je skroz OK, 6 meseci dopuna, 6 meseci pauza i tako u krug.
Znaci DEC Superscan SAMO za EVROPSKA vozila. Nista Azijska, Americka itd... Nerade ih Uopste, sem ako racunate OBD/CAN protokol.
Ciljna grupa servisi koji rade iskljucivo Evropska vozila


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#24 21-09-2010 03:22:15

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

Evo pronasao sam sajt gde mozete da vidite pokrivenost vozila

Kada kliknete u pdf-u imate sta acno radi na kojim sistemima, pa mozes videti i sta radi na Fiatu. Doduse jeste predhodna verzija a nova verzija i novi softver krece u prodaju 4. oktobra. Nazalost ne kod nas vec se pusta u prodaju u Englesoj, a ovde mozete videti kako izgleda aparat


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#25 21-09-2010 21:12:58

Milance SB
elproger
Iz: Sokobanja
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 183

Re: Actia multidiag i talijanska auta?

Puno hvala kolega..........A scim bih lepo pokrio i evropljane i japance,nezman kakav je launch diagun.


FORD - Found On Road Dead
FIAT -  Failure In Automotive Technology

Offline

Board footer