elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 26-11-2009 23:32:59

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Koliko košta

predingli napisao:

da zaboravio sam, evo slika alata u prilogu, neznam jel je dopuštena, informacije o prodavatelju na mail, Acom ako nije dopušteno objaviti sliku, izvini i obriši, mada nigdje nema etikete proizvoðaèa pa smatram da nije reklama, hvala !

gledam i nije mi jasno ...valjda zato sto nisam poceo mehanicara nego od elektronicara,znaci trebas busit kroz ostatak grijaca i onda rezat navoj u njemu..a kud ona spena od busenja jel to ne smeta sto pada u glavu ili imate sistem kako ju maknut? do sada mi samo jedan pukao na cdi  i normalno odvezao kolegi mehanicaru da skine glavu i odradi to..da ne pricam sjebali su nesto i taj auto vise neradi ni blizu kako je bio..pa eto da znam da postoji i takvo rjesenje,samo me muci ta spena od busenja i rezanja jel ima sa tim problema?

Offline

#27 27-11-2009 21:48:44

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Koliko košta

Bušiš kroz ostatak grijeèa ali ne do kraja (ima svrdlo graniènik), onda uzmeš ureznicu i urežeš navoj i staviš alat i uvineš ga i izvuèeš grijaè van (to sve radiš isod navoja grijaèa na onom dijelu gdje grijaè i puca), ako tako ne ide, ako si oštetio navoj onda staviš malu krpicu u rupu i bušiš veæu rupu (M 12) i urežeš navoj i staviš spiralu, a kod urezivanja navoja staviš malo masti na ureznicu i špena ne curi u cilindar.
Slièan alat ima sa još dodatkom da izvdaviš injektor, okreneš motor da su na tom cilindru kojega radiš ventili zatvoreni i onda staviš na mjesto injektora alat slièan injektoru samo skroz šuplji i prikopèaš na crijevo pod pritiskom zraka i onda bušiš grijaè i onda zrak gura sve van iz cilindra. Naravno ako injektor ide van, a tu isto zna biti sranja pa ja beš ne vadim injektore ako nema potrebe, pusti brtva ispod injektora a majmun tako vozi 3 mjeseca dok ne rastopi cijeli poklopac na motoru pa onda štemaj plastiku...la la la (znaju oni kaj su imali takva sranja)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#28 27-11-2009 23:05:20

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Koliko košta

predingli napisao:

Bušiš kroz ostatak grijeèa ali ne do kraja (ima svrdlo graniènik), onda uzmeš ureznicu i urežeš navoj i staviš alat i uvineš ga i izvuèeš grijaè van (to sve radiš isod navoja grijaèa na onom dijelu gdje grijaè i puca), ako tako ne ide, ako si oštetio navoj onda staviš malu krpicu u rupu i bušiš veæu rupu (M 12) i urežeš navoj i staviš spiralu, a kod urezivanja navoja staviš malo masti na ureznicu i špena ne curi u cilindar.
Slièan alat ima sa još dodatkom da izvdaviš injektor, okreneš motor da su na tom cilindru kojega radiš ventili zatvoreni i onda staviš na mjesto injektora alat slièan injektoru samo skroz šuplji i prikopèaš na crijevo pod pritiskom zraka i onda bušiš grijaè i onda zrak gura sve van iz cilindra. Naravno ako injektor ide van, a tu isto zna biti sranja pa ja beš ne vadim injektore ako nema potrebe, pusti brtva ispod injektora a majmun tako vozi 3 mjeseca dok ne rastopi cijeli poklopac na motoru pa onda štemaj plastiku...la la la (znaju oni kaj su imali takva sranja)

kad tako malo ucim na forumima vidim da ni mehanicarima nije lako,a uvjek sam mislio lako je bit mehanicar,pogledas sta je puklo ili potroseno i eto pola si rjesio,no vidim da i to moze bit velko sranje.

Zahvaljujem na detaljima..pojma nisam imao da se i to moze majstorski odraditi..

ucis cjeli zivot i opet riknes ko budala

pozdrav!

Offline

#29 28-11-2009 17:25:07

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Koliko košta

Tak nekak, svi smo mi u istom blatu, mehanièari, elektrièari, elektronièari, limari...
Ljepo su meni govorili da idem za popa, ljudi ti sami nose lovu u crkvu, neko odapne opet dobiš lovu za sprovod, i slièno ali sad nek radim i patim kad nisam slušao...


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: sv.mile

#30 29-11-2009 00:41:18

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Koliko košta

kolika je cjena u eurima

Offline

#31 29-11-2009 15:51:16

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Koliko košta

Sedin napisao:

kolika je cjena u eurima

600 € + PDV


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#32 29-11-2009 20:27:19

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Koliko košta

ajde da promenim malo,predingli posto radis dosta te spritere kako se snalazis kad pukne sraf koji steze diznu-cdi,on je celicni

Offline

#33 30-11-2009 10:17:58

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Koliko košta

MN026 napisao:

ajde da promenim malo,predingli posto radis dosta te spritere kako se snalazis kad pukne sraf koji steze diznu-cdi,on je celicni

Nisam još imao problema s pucanjem šarafa, jedino sam imao par sluèaja da su izvukli navoje van kod stezanja injektora a to rješim uvijanjem spirala, inaèe obavezno kad vadim injektor stavljam novi šaraf i novu brtvu injektora i pritegnem, zagrijem motor i ponovno dotegnem injektor a ako je brtva veæ puštala kompresiju imam glodalo kojim popravim dosjed na glavi


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#34 03-12-2009 22:56:33

dmilano2
elproger
Iz: Mostar
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 158

Re: Koliko košta

Za kolegu MNO26 imaš specijalni alat za komplet radove oko dizne sadrži glodalo za èišæenje,razne nastavke,komparater,ureznike,vaðenje puknutog šarafa,za izvuèeni navoj imaš prelaz vanjski M10 koji treba urezati a unutarnji M6 jednostavno i najbolje rješenje

Offline

#35 04-12-2009 22:40:50

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Koliko košta

dmilano2 imaš kakvu adresu ili link za taj alat ? Ako imaš javi na mail


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#36 04-12-2009 23:02:16

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Koliko košta

ma za dizne imam oba alata i glodalo,za iscupani gvint nije problem ali za zalomljeni sraf dizne je problem.imao sam par slucajeva da je doslo kod mene ali sam ih odbio.jednostavno neisplati se takav rad-skidanje gflave motora ili vadjenje  kompletnog pa tako nositi na masinsku glodalicu.pa opet sta ako udje u vodeni prostor-kad krene nizbrdo onda nema kraja a ko to da plati

Offline

#37 04-12-2009 23:12:38

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Koliko košta

Da navoj nije problem, ja stavim 2 spirale M6 i stvar igra, a imao sam sluèaj da voda poèela izvirati oko injektora, pukla glava na tom djelu, skinuo sam glavu i dao zavariti i auto još danas ide bez problema ali sam se napatio dok nisam našao gdje curi, na 50 km potrošio 20 l vode a nigdje ne curi, kako je izvirala oko injektora tako je ishlapila, uèiš dok si živ


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#38 04-12-2009 23:47:18

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Koliko košta

znate sta ja sam uspio zalijepit dosta glava sa onim tecnim metalom prava stvar je daje poskupo al je posle kao var, bas na onim  nekim golfovima ljudi kad vade dizne zna okolo otpuknut i onda eto ih meni kuku lele pomagaj ,

Zadnja izmjena od koyot (04-12-2009 23:48:39)


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#39 05-12-2009 01:12:02

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Koliko košta

a kao vadite kada pukne svecica.Ja sam do malopre muku mucuo dok sam je iscupao

Offline

#40 05-12-2009 01:17:19

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Koliko košta

ima i za svjecice alat izbusi se uvrne se piksna i  vozi.

Offline

#41 05-12-2009 01:20:59

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Koliko košta

e bogami sa svecicom je malo teze jer je porcelan ,tu ni magnet ne pomaze .samo sreca stoje kroz sredu vec probusena pase da nekako, jasam jednu vadio a tad nisam imao dobar alat sa nekim primitivnim alatom i koristio jak usisivac da sta neode unutar a u svakom slucaju okrenes ventile da budu zatvoreni


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#42 05-12-2009 01:22:29

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Koliko košta

a ovde je bila pukla svecica i ostao onaj deo oko navoja.Nije nista navoj ostecen da bi trebala piksna.Jednostavno zapekla,ljudi zapeli i slomili,i danas doterali i kazu kuku vidi sta smo uradili

Offline

#43 05-12-2009 01:26:42

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Koliko košta

dobroje dok ima takvih tuse da nesto i zaradit


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#44 18-01-2010 22:36:29

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Koliko košta

kad tako malo ucim na forumima vidim da ni mehanicarima nije lako,a uvjek sam mislio lako je bit mehanicar,pogledas sta je puklo ili potroseno i eto pola si rjesio,no vidim da i to moze bit velko sranje.

Zahvaljujem na detaljima..pojma nisam imao da se i to moze majstorski odraditi..

ucis cjeli zivot i opet riknes ko budala

pozdrav!


Kolega Carclima elektrik, evo još malo "ugodnih" stvarèica iz mehanike, danas mi šumaher doveze kombi da promjenim ulje a ja èuo kad ulazio u dvorište da kompresija ispod injektora izlazi a on ne èuje ništa i pita kaj ja èujem ? Opet bum dva dana štemao po motoru da doðem do šarafa injektora, sad sam se malo opametio, sat vremena i motor van pa idemo štemati, ajd sad naði žice ako ih vidiš smile, ni jbaš ni mehanika laka a ? Na kraju se ispostavilo da èistaèica u toj firmi èula još prije dva mjeseca da nekaj sikæe kad su palili kombi a šumaheri kaj voze ništ ne èuju

Zadnja izmjena od predingli (18-01-2010 22:40:52)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#45 19-01-2010 16:34:13

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Koliko košta

predingli napisao:

kad tako malo ucim na forumima vidim da ni mehanicarima nije lako,a uvjek sam mislio lako je bit mehanicar,pogledas sta je puklo ili potroseno i eto pola si rjesio,no vidim da i to moze bit velko sranje.

Zahvaljujem na detaljima..pojma nisam imao da se i to moze majstorski odraditi..

ucis cjeli zivot i opet riknes ko budala

pozdrav!


Kolega Carclima elektrik, evo još malo "ugodnih" stvarèica iz mehanike, danas mi šumaher doveze kombi da promjenim ulje a ja èuo kad ulazio u dvorište da kompresija ispod injektora izlazi a on ne èuje ništa i pita kaj ja èujem ? Opet bum dva dana štemao po motoru da doðem do šarafa injektora, sad sam se malo opametio, sat vremena i motor van pa idemo štemati, ajd sad naði žice ako ih vidiš smile, ni jbaš ni mehanika laka a ? Na kraju se ispostavilo da èistaèica u toj firmi èula još prije dva mjeseca da nekaj sikæe kad su palili kombi a šumaheri kaj voze ništ ne èuju

e ovo je bas fuuujjj....ma mislim svakavih ljudi ima..juce me zovu da vidim nekog vita ne pali a mjenjali motor prije par mjeseci..pa mora da je struja...ja glupsan pakujem laptop i sve igracke dolazim tamo ono lokva ulja pod motorom..nisu decki ni digli haubu..ni vidjeli to ulje..ja dignem haubu da vidim kakvo je to cudo od auta..ono rupa pri dnu bloka da mozes patiku ugurat unutra..na obe strane bloka..izgleda da je klipnjaca htjela van..al nekako bocno..

no likovi nisu ni culi da nesto ronda..firmin auto..mislim da ce ih gazda poslat u setnju do biroa


i ebiga opet nisam nista zaradio..no mislim da ce kolega mehanicar imat par dana vecernju skolu da to rjesi..pa hajde bar netko

Offline

#46 29-02-2012 17:01:25

C 230 KOMPRESSOR
elproger
Iz: Zagorje
Registrovan: 18-01-2012
Komentari: 99

Re: Koliko košta

da radio sam to više puta, vito bio u pitanju-nemar vozača-ništa drugo a i smrdi u  kabini kad se upali ventilacija grize za oči-ja nisam izdržao u autu ni 5 km big_smile

Offline

#47 29-02-2012 17:47:18

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Koliko košta

@C 230 KOMPRESSOR: Obrati paznju na starost posta!!!


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

Board footer