elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 15-11-2009 21:23:28

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Dvostupanjski turbo punjaè

Za preusmjeravanje iz male na veliku turbinu ima u spojnoj cijevi zaklopku sa federom, u suštini jednostavno, kada se velika turbina zavrti do odreðenog broja okretaja pritisak zraka pritisne zaklopku, tj. savlada otpor federa i otvara zaklopku. Rastavio sam to i sve izgleda ok. Regulaciju vakum ventila pumpicom sam isprobao i sve radi kako treba, probat æu sutra premjestiti ventile s vakum rezervoarom s jednog drugog sprintera  pa da vidim, još sam se danas malo igrao sa štangicom wastgate ventila ali ubija me u pojam, taman kad mislim da sam uspio auto izgubi snagu, danas sam vozio puni gas 1 min i onda opet se isto dogodilo.


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#27 15-11-2009 21:04:57

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Dvostupanjski turbo punjaè

ja nisam imao prilike tako nesto da radim ali posto radim najvise vag grupu pratio sam tako nesto za vw,princip je isti ostalo su nijanse/. kod vw je elektro ali to nema veze samo je brzina gejstva veca,medjutim postoji i ventil koji regulise protok iz,gasaova odnosno prusmerava sa male na veliku turbinu i obrato u zavisnosti od br.obrtaja.i pored toga na svakuturbinuje postavljeno upravljanje kao i ranije ali elektro sto nema veze.mora da je ikod tebe slicno ili ima klapnu za preusmeravanje ili ne dolaze dobri signali iz ecma za rgilaciju turbina pojedinacno.posto je vakumsko mislim da trebas vakum pumpom da ispitas pojedinacno vakimiranje aktuatora na turbinama na leru i do 2,5k obrtaja.takodje mislim da bi ti neka star dijagnoza mnogo vise pokazala pa ako imas nekog kolegu pokusaj jer ce sigurno da ti skrati muke.moguce da ima funkciju adaptacije.ja nemogu tako nesto da probam jer nemam nijedan slican sprinter na odrzavanju

Offline

#28 15-11-2009 20:18:10

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Dvostupanjski turbo punjaè

Vakumska regulacija, 2 ventila, svaka turbina ima svoj ventil


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#29 15-11-2009 18:53:06

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Dvostupanjski turbo punjaè

a koja je vrsra regulacije-vakumska ili elektro

Offline

#30 15-11-2009 18:02:26

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Dvostupanjski turbo punjaè

Regulacija tlaka punjenja-prekoraèena maksimalna vrijednost 2633_1 (KTS)
Boost pressure-nadtlak turbine (Reflex)

Do trenutka kad je pukla osovina turbine sve bilo ok


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#31 15-11-2009 17:48:41

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Dvostupanjski turbo punjaè

a sta kaze dijagnostika

Offline

#32 14-11-2009 20:26:43

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Dvostupanjski turbo punjaè

Pozdrav kolege, imam problem na sprinteru 315 cdi 2007, motor 646986, otišla prvostupanjska turbina (pukla osovina) i kupila  mušterija novu (repariranu) komplet sa ispušnom granom i wastgate ventilom,i ugradim ju na auto i auto nema snage, wastgate ventil naštelan i zablokiran. Malo sam produžio hod štangice i auto trga sve pred sobom ali dogaða mi se overboost nakon što 30-tak sekundi kad vozim punim gasom, cijeli dan se igram sa hodom štangice, èas ne vuèe, èas juri pa overboost, a nigdje ne mogu naæi koliko i kako se toèno podešava, probam ono kad stisnem puni gas pa naštelam da ne trese ali ništa. Sekundarnu turbinu ne diram za sada, zna li tko kako da podesim ili je imao kakvo iskustvo ?
Pregledao sam u wis-u sve i ne mogu pronaæi nikakav podatak !


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

Board footer