elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 11-02-2010 14:28:09

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Dezinfekcija klime

Bacha napisao:

Majstore,
Davno bese 2000 ita kad radismo klime skupa.
Valjda si do danas naucio iz tih knjga ponesto.
Ako zatreba imam i ja neku,pozajmicu ti.Ima desetak stranica.
Za aparat ne brini.Pozjmicu ti jedan od onih sto si mi prodao.

kako se moze doci do tih knjiga da pogledam imali sta korisno


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#27 12-02-2010 02:14:35

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dezinfekcija klime

Ima mnogo korisnih stvari ali mora cela da se procita. Kad se procita sve znas i pocnes da radis. Ja sam se sad naostrio i cekam zrtve.
Ima da spustim cenu da budem najjeftiniji u gradu i svi ce da rade kod mene.


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#28 12-02-2010 17:56:42

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Evo kako se ponasa covek kad udje u pare,pa od dobrog majstora postane jos bolji trgovac.

Offline

#29 12-02-2010 18:09:35

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

koyot napisao:
Bacha napisao:

Majstore,
Davno bese 2000 ita kad radismo klime skupa.
Valjda si do danas naucio iz tih knjga ponesto.
Ako zatreba imam i ja neku,pozajmicu ti.Ima desetak stranica.
Za aparat ne brini.Pozjmicu ti jedan od onih sto si mi prodao.

kako se moze doci do tih knjiga da pogledam imali sta korisno

Malo se salimo sa knjigama,obojica imamo poprilicno staza u radu sa tim klimama.Imam negde u radionici neke diskove o klimama ako ti treba trazicu ali to ti je ono "sta je to i kako to radi".
Od toga nema neke vajde.
Sto se tice neke pomoci u vezi sa auto klimama stojim ti na raspolaganju,bar za ono sto ja znam.

Offline

#30 12-02-2010 20:13:38

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dezinfekcija klime

Cika Bacho,
a jel te tvoje knjige imaju slike?


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#31 12-02-2010 20:45:35

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dezinfekcija klime

Ajmo salu na stranu dok neko nepomisli stvarno.
Obzirom na godine iskustva i rada sa klima sistemima, znaci ne napuni isprazni promeni nego kompletnim sistemima stojimo vam na raspolaganju pomoci obzirom da jos malo i krece sezona.
Nekada je moglo da se uzmu lepe parice na servisiranju klima, ali logikom koju sam  upotrebio gore "Spusticu cenu i svi ce raditi kod mene" sami sebi unistavamo posao. Mnogi su poceli da ubijaju posao i misle da je glavna stvar napuniti klimu i uzeti pare.
Prosle godine sam uvideo koliki sam bio magarac, dok smo nekolicina nas kompletno servisirali klime od elektronskih kvarova do raznoraznih zezancija (koje zna i Bacha) drugi su uzimali parice. Onaj iskreno kaze ja samo znam da punim i zato to radim jeftino, on danas napuni 20 klima neka mu se 5 vrati, trojci ce da vrati pare znaci dobar je na 17 auta. Ostali neka se snalaze ko ce da im radi, nekima iscuri za mesec dana on dodje opet napuni itd... ynate vec kako to ide.
Cela prosla godina se vrtela oko toga da se radilo posle XX majstora, pa vracanje na prvobitan problem i resavanje tog problema. Izgubljeno mnogo vremena a kada dodje do naplate nemozes izvuci banku jer krene da kuka kako su ga do tada vec isisali majtori i zasto mu ja naplacujem punjenje kada je on vec punio klimu.
Obzirom da nikome neverujem sa cime je punio, dali je to bio neki XX gas ili R12 ili R22 itd... ja vala sve to ispustam u atmosferu jer necu da sjebem celu svoju bocu zbog kockanja sta je taj punio.
Ukoliko i ova godina krene tako, ja ih vala necu raditi.
Nemojmo sami sebi spustati cene, da li se klima puni za 50eur ili 20eur isto ce biti posla. Ako budes naplacivao vise, korektnije ces i raditi i svi ce biti zadovoljni. Ako naplacujes jeftino i sami znate da ce se to raditi preko one stvari. Da radim preko one stvari i da radim jeftino necu, jer ipak znanje treba ceniti i naplatiti.
Ako nema ko da ceni necu ni raditi. Bolje dzaba sedeti nego dzaba raditi.
Nekada se lepo zaradjivalo na klimama, a sad je sve to sviraljka. Ako nastave kolege da spustaju i da rade za dnevni trosak onda dodjavola i posao. Ipak treba imati na umu da je ovo sezonski posao. Nas narod se najbolje seti da mu neradi klima kada upekne, a on bas sutra krece na put, vozi srcanog bolesnika itd... Jel deluju poznate price

Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#32 12-02-2010 22:44:19

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

e ja zaboarvio na ovu temu..eo sad se sjetio..kao st kaze launch :

Prosle godine sam uvideo koliki sam bio magarac, dok smo nekolicina nas kompletno servisirali klime od elektronskih kvarova do raznoraznih zezancija (koje zna i Bacha) drugi su uzimali parice. Onaj iskreno kaze ja samo znam da punim i zato to radim jeftino, on danas napuni 20 klima neka mu se 5 vrati, trojci ce da vrati pare znaci dobar je na 17 auta. Ostali neka se snalaze ko ce da im radi, nekima iscuri za mesec dana on dodje opet napuni itd... ynate vec kako to ide.

ima toga i ovdje ..ja krenio ozbiljno 94 bio jedini i tad sam fino zaradio i samo na servisu..sad nas u malom gradicu ima 5 sa makinama ..ja i dalje radim uredno ulje boja plin naljepnica ..oni samo pune ..moja cjena 350 njihova 300..kad njihova klima rikne oni kazu mi to neznamo mi samo punimo..musterija dolazi sa pricom al ja platio punjenje..zaboli me..koja god klima ne radi kad dojde kod mene prvo placaju servis..onda idemo vidjet sto nevalja sa klimom ako ne radi ..ako je vec pustala molim za 3-5 dana dovesti auto da prenoci ..po noci bolje vidim UV..to istrazivanje gdje curi se placa posebno jasno..popraviti mogu apsolutno sve i ima da radi poslije mene..jasno dobijem sve komplicirane slucajeve i vecinom uspijem naplatit(francuzi vecinom) dobijem i gluposti tipa audi sa 2,5 kile plina..u biti mislim da ako radimo dobro mora se to pokazati kao ispravno..kad god imam sansu zajebem igrace koji samo pune..ono tipa puknuti kondenzer e zato sto ne znaju napunit..ja ipak radim jako dugo i mislim da imam i muda i love da pobjedim u toj igri..

cilj dobrog rada je da si u stanju apsolutno rjesiti svaki auto..a ne da mora kod mehanicara,pa kod elektricara,pa kod tebe..ako hoces biti dobar moras odradivati sve to..a i nije to neki problem kad malo pohvatas konce sve su to jednostavni sistemi,tek se nekad naleti na klimu gdje se konstruktor malo zaigrao sa lego kockicama.no ako znas onu osnovu onda ces lako pohvata finese..moja je prednost sto mi je prvi posao elektronika tako da imam u glavi tu logiku razmisljanja kako nesto nepotrebno ukomplicirati..

i uvjek ali APSOLUTNO uvjek ako radis nakon nekog to musterija morao masno platiti i objasnit joj zasto je to tako..jer je onaj prije tebe zajebo..

valjalo bi imati na lageru u radnji sto veci izbor ventilatora kabine i kondenzera,regulatora broja okretaja,klimatronika,tlacnih prekidaca,kvacila i ventila kompresora..nije to toliki problem pa 70 %auta je vw  tu se veliki dio preklapa po modelima..

i  tako eto nisam odustao tu sam i pratim sta se desava nego puno je tema pa se izgubim gdje sam sve bio..


Pozdrav !

P.S klima majstori..ja od 98 radim i webasto/eberspacher grijace  to je zgodno za zimu dok cekamo da zatopli  a ovo bjelo govno jos pada

Zadnja izmjena od carclima (12-02-2010 22:46:51)

Offline

#33 12-02-2010 23:17:55

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

I opet se slazem sa tobom u potpunosti i u svim elementima i nacinu rada.
Nemam sta ni dodati a ni oduzet.
Ali ,dobro me podseti na bjelo govno i grtalicu,bese valjda Mujo ili Haso u kanadi,pa se sit ismejah po stoti put.

Offline

#34 13-02-2010 18:11:29

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Bacha napisao:

I opet se slazem sa tobom u potpunosti i u svim elementima i nacinu rada.
Nemam sta ni dodati a ni oduzet.
Ali ,dobro me podseti na bjelo govno i grtalicu,bese valjda Mujo ili Haso u kanadi,pa se sit ismejah po stoti put.

nes vjerovat neki dan sam ga(muju) trazio i najdoh na netu i kanadu pa preseljenje na floridu pa povratak u sarajevo..za ubit se od smjeha a onda se sjetim muje..jbg.nije mu do smjeha

potrazi taj njegov povratak u SA ..tako je to kod svih nas na brdovitom balkanu..


pozdrav!

Offline

#35 13-02-2010 18:53:12

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Dezinfekcija klime

hehe, jest da je off a'l evo da se svi nasmijemo :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3URp4pAoDpg[/youtube]


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#36 13-02-2010 18:57:37

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Jes, Acome,to je to.

Offline

#37 13-02-2010 20:36:54

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Bacha napisao:

Jes, Acome,to je to.

mujo je svoje rjesio a mi?  ja sam danas lopato od 8 ujutro do 11...i sjetim se muje svaki dan od kada je ovo bjelo govno krenilo..sin mi nejak tek mu 21 od petka do pon.ne racunam na njega pa moram sam..

a subota mi slobodan neradni dan .....pm..

el ima neka tema :   uradi sam grtalica  ?  ili kako se rjesavamo ovog bjelog govna?

Offline

#38 13-02-2010 23:59:11

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Dezinfekcija klime

ima....ja pozovem kolegu koji ima veliku vucnu sluzbu sa hidro navozom....spusti navoz do poda i polagnao mi se provoza po dovristu u rikverc....i vise nema snijega.....:)))

bolje i efikasnije od ralice....kad napuni navoz sa snijegom digne ga izadje van i samo ga negdje ispkipa u kanal....:)))

Offline

#39 14-02-2010 01:09:48

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Jbg imam ja radnika koji trenira boks,razbaca on to ocas,al nekako uvek kasni kad padne sneg,obicno se vadi na guzvu u saobracaju.Onda ja,kao kolega Carklima,lopatu u ruke i ajmo grtalice.

Offline

#40 14-02-2010 02:13:44

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dezinfekcija klime

Odo i ja na floridu, bice vise posla za klime.


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#41 14-02-2010 02:32:38

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Ajde,ti slobodno,ali brze ces ti nazad nego Mujo u Sarajevo.

Offline

#42 14-02-2010 02:47:17

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dezinfekcija klime

Necu nazad, vodim i TEBE


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#43 14-02-2010 18:06:48

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

autoservis-edo napisao:

ima....ja pozovem kolegu koji ima veliku vucnu sluzbu sa hidro navozom....spusti navoz do poda i polagnao mi se provoza po dovristu u rikverc....i vise nema snijega.....:)))

bolje i efikasnije od ralice....kad napuni navoz sa snijegom digne ga izadje van i samo ga negdje ispkipa u kanal....:)))

eovo je za 5..

sjedi ODLICAN !

Offline

#44 15-02-2010 02:45:01

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dezinfekcija klime

Nastavak Muje sa Kanade se seli na Floridu

Mujo na floridi

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nv7EEMUtnHk[/youtube]

Zadnja izmjena od launch (15-02-2010 02:46:16)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#45 16-02-2010 00:06:28

zoki_klima
Član
Iz: nis
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 20

Re: Dezinfekcija klime

e ljudi moji ja se obogatih od klima, i to toliko da sam uspeo da platim deci ekskurzije ( 3 ) da plaæam rate za kola i na kraju æu još i dijagnostiku da kupim da me nebi banovali sa nekih foruma zato što imam clon-ove hex-can i opel sacaner.
a što se tièe dezinfekcije klime najbolja dezinfekcija je kad se sve demontira i opere ljudski èetkicom i sundjerom.
pozz

Offline

#46 16-02-2010 03:28:28

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dezinfekcija klime

Ma malo se salimo, ko se od postenog rada jos obogatio


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

Board footer