elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 06-02-2010 22:51:24

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Laguna 2 klima vozaceve strane

ajmo koju pametnu na ovu temu..laguna 2 ne odraduje vozaceva klapna za izbor temperature..nakon par ocenasa i spominjanj rodbine asteriksu i obeliksu uspijem skinuti motoric..

otpor motora je 35 oma..to mi zvuci ispravno jel moze netko potvrditi ?..nikako nisam uspio nagovoriti kontrolnu jedinicu da mi posalje neki napon na izvode za taj motor ..odradio diagnozu kts om i jasno ovaj napise da su motor klapne temperature vozaca  i motor klapne za noge u problemu..i taj drugi motor ima 35 oma..na izvodima nema napona koliko god ja tipkao po "klimatroniku"

ni diagnozom(kts) nemogu pokrenuti ta dva motora...uglavnom prebacio klapnu na grijanje i ostavio do proljeca..


e dopuna: kad iskljucim sve utikace na klimatroniku i ponovo ih ustekam..pokrene se nekakva procedura kao selftest..i pokrenu se i ti moji sumnjivi motori...dakle zice izlazni stupnjevi u kontroleru sve je to OK..jel moguce da klimatroniku ne stima 35 oma otpor pa odustane od pokretanja ta 2 motorica ?

ili bi trebao imati clip pa odraditi neko podesavanje


Pozdrav!

Offline

#2 07-02-2010 00:23:17

ile
elproger
Iz: Jaska,HR
Registrovan: 10-07-2009
Komentari: 68

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Pa kad si se veè toliko namuèio ajde provjeri i otpor motorièa sa suvozaèeve strane

Offline

#3 07-02-2010 00:48:10

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Necu ti mnogo pomoci ali ipak  da probamo
U blizini mi je ovlascen servis Reno pa imam mogucnosti da probam i Clipom i Aliance   ali takve motorice nisam nikada uspevao pokrenuti.Uglavnom se zavrsavalo tako kako si ti uradio a kasnije bi se motorici menjali.Reno Dialogis se ne bavi tim problemom,oni naredjuju zamenu,pobogu pa oni su ovlasceni,tako da se nisam upustao dublje u problematiku mada imam u radnji koji komad tih neispravnih pa mogu proveriti neki dan.Moj je problem sto su to njihovi poslovi a kako njihov coach,strucni naziv za dijagnosticara u Renou,lici na trenera,se ne trudi da upozna materiju,salju meni,ali nikada ne idu do kraja.
Iz petljanja sa nekim njihovim autom se secam da nije problem bio u delu koji mehanicki pokrece motor no u Can com. jer je dolazila do kontrolera informacija o nepravilnom polozaju motorica u odnosu na zadatu komandu.Kada se stave novi motorici,sam kontroler uradi usaglasavanje i to svaki put dalje radi.
Da,stavi motorice na sto,probaj ih pokrenuti,radice.Na auto vratis nista.
Obzirom da je francuz u pitanju,nije ni cudo sto je ovako.
Kako im to uvek lepo naplatim ne bunim se.Ako se zelis dublje zezati,javi da probam u ponedeljak traziti preko onog njihovog Renoneta pomoc,mada vec znam da ce traziti zamenu motorica.
Mala vajda od ovoliko pisanje.
Pozdrav

Offline

#4 07-02-2010 19:59:12

commander
Expert
Registrovan: 01-04-2009
Komentari: 511

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Procesor ih pokreæe i ujedno vrši nadzor nad njima i ako mu ta povratna info ne odgovara neæe ih pokrenut, valjda tu ima neko sigurnosno ogranièenje da nebi bošlo do nekog daljnjeg ošteèenja npr. lomova klapni i slièno. Vidi taj otpor ili mu povratna info o položaju klapne nije poznata, inaèe ako je sve ok. treba se sam podesit nakon pokretanja...

Offline

#5 07-02-2010 20:41:17

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

tokom leta imao slican problem,skinuo motoric sa leve strane(on je pravio problem) , nisam uocio nista ,uporedio ga sa onim sa desne isto, vratim nazad i to sve lepo
radi i dan danas .
za ne verovati ali istinito!
takodje sam radio kts-om i nisam uspeo pokrenuti iste.


best regards!

Offline

#6 07-02-2010 22:21:32

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

ile napisao:

Pa kad si se veè toliko namuèio ajde provjeri i otpor motorièa sa suvozaèeve strane

ILE:  Pa mislim koji sam konj...toga se uopce nisam sjetio e jbg.....auto otisao iz radnje sacekat ce da ga zovnem kad smislim nesto do sezone klima....

BACHA : eto bas tako sam si i mislio..no ono sto me zbunilo kad na diagnozi pratim stvarne vrijednosti i mrdnem potenciometar temp.za vozaca vrijednosti se mjenjau a motor ni da mrdne..dakle negdje mora postojati nekakva procedura kojom sam kontroler pokrene test i provoza svaki motoric u oba krajnja polozaja te memorira te vrijednosti..jer koliko sam shvatio taj kontroler nema povratnu info.o polozaju bilo koje klapne..znas kako vw ima motoric sa potenciometrom,dakle on uvjek ima info o polozaju klapne...bmw koji ima steper motore  nema taj info i postoji procedura da ih kontroler PROVOZA i upamti krajnje polozaje ..
mislim da tako radi ovaj nas reno on upamti vrijeme izmedu dva krajnja polozaja (krajnji polozaj shvati po vecoj potrosnji struje motora) e bas u tom lezi zajeb..ako motoric bilo gdje zapne u nekoj sredini on ce to shvatit kao krajnji polozaj..i vise nema hod od 5 sekundi nego 2...jos jedan takav zajeb i kontroler memorira gresku motora i njega vise ne pokrece..
pitanje za tebe :da li samo promjenis motoric i nakon palenja auta on radi..ili ima neka procedura koju moras odraditi...mozes li saznati tocan otpor novog motora ?

COMMANDER : bas kao sto se raspisah u odgovoru bachu

ZELJKO 78 :nakon par sati cackanja i mjerenja ja kao odustanem vratim sve konektore u kontroler dam kontakt i on krene sa ukljucivanjem i tih motora ..provozao ih sve i svi rade OK..al nisam imao muda ostavit tako i sto reci musteriji tako da sam klap.temp. ostavio skoro na full grijanju i iskljucio konektor motora dok ne pribavim drugi.

tako me naljutio taj auto da je to katastrofa...ovaj motor od temp.jos nekako skines al ovaj drugi koji usmjerava kuda da puse...katastrofa..par sati sam potrosio na cackanje..junacki se auto otopio..sav snjeg ostao na podu garaze...kako mrzim to bjelo govno sto stalno pada ovdje..

Zahvaljujem svima na pametnim informacijama i potpori moje teorije da su francuzi ipak malo uvrnut narod..nije ni cudo potekli su od asteriksa i obeliksa



Pozz!!

Offline

#7 07-02-2010 23:09:32

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Neko vreme me teraju da mi instaliraju njihov nekakav Dialogis,od cega se sklanjam da me nebi preterano jahali.Imas li pojma sta je to i vredi li necemu.Mozda tu ima odgovora za nase muke pa da resimo to vec jednom jer ce toga sve vise biti.Ti auti su vrlo jeftini a onako kad gledas "izgledaju" pa ih narod naveliko kupuje a oni se kvare...kvare..
Probacu sutra,preksutra da pribavim sto vise podataka a ti ako znas nesto o tom programu,napisi.
Asterix i Obelix forever.

Offline

#8 07-02-2010 23:49:02

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Renault Dialogys Service Manual and Spare Parts Directory This a stand-alone, non-database-updatable program used at service repair shops, ...
ima ga za download.


best regards!

Offline

#9 08-02-2010 17:24:35

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Bacha napisao:

Neko vreme me teraju da mi instaliraju njihov nekakav Dialogis,od cega se sklanjam da me nebi preterano jahali.Imas li pojma sta je to i vredi li necemu.Mozda tu ima odgovora za nase muke pa da resimo to vec jednom jer ce toga sve vise biti.Ti auti su vrlo jeftini a onako kad gledas "izgledaju" pa ih narod naveliko kupuje a oni se kvare...kvare..
Probacu sutra,preksutra da pribavim sto vise podataka a ti ako znas nesto o tom programu,napisi.
Asterix i Obelix forever.

bas to sto kazes..za 5 000 eu kupis auto koji izdaleka izgleda ko prava pila ima svu mogucu opremu..jako udoban i veliki auto ..a to je kod nas bitno jebes auto ako komsija ima veci..a fala bogu kvare se samo tako i kad malo pogledam svaki treci auto je francuz..odlicno savladat cemo i to dosta tih stvari medusobno se poklapaju kod raznih njihovih modela...dialogys je ok sw.imao sam ga na starom racunalu u garazi,,kolega predingl poslao ..znaci imam negdje cd ..jos samo da ga pronadem ..jbg.nije mi palo na pamet da ja to negdje imam nego sam napao auto onako na prepad,,

pozdrav!

Offline

#10 08-02-2010 21:23:49

serbiaboy77
elproger
Iz: Indjija Srbija
Registrovan: 03-10-2009
Komentari: 98

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

carclima... Nemoj se mnogo cimati,zameni taj motor i gotovo.Ja sam svasta pokusavao,i mene je izludjivao taj "kvar" kao i tebe.... I na kraju zamenuo taj motor i sve radi kako treba... Ovde u Srbiji je placen 10600 din (oko 160e)
pozz

Offline

#11 08-02-2010 21:59:16

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

kolko vidim svi ste jednoglasni u tome da se motor zamijeni OK narucujem sutra pa mjenjam..


ZAHVALJUJEM svima na trudu i ulozenom vremenu !!

Offline

#12 08-02-2010 22:07:11

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Pa u tome I je caka pojedinih autokuca
Ponuditi auto za malo novca da ga moze svak kupit a ko kupuje novo rijetko pita kak dalje jel se to kvari posto su servisi I dijelovi itd
Francuzi su uvjek isli tom politikom a meni se zgadili kad su poceli ugradjivat blatobrane od trabanta valjda znate na sta mislim
Pa nesmijes parkirat na njivi pojede ga prase
Jedino je dobro dok se kvare bice I posla hehe


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#13 08-02-2010 22:41:23

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Da budemo objektivni koyote,samo zimi se ne sme parkirati kod prasica.Leti,kad nisu slani,nece ih ni prasad.Slobodno parkiraj,probali ljudi.

Offline

#14 09-02-2010 00:28:30

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Bacha napisao:

Da budemo objektivni koyote,samo zimi se ne sme parkirati kod prasica.Leti,kad nisu slani,nece ih ni prasad.Slobodno parkiraj,probali ljudi.

ovo je valjda zajebancija ??? fina je to plastika nije to onaj fiber ko na trabantu,fino se naslonis na blatobran pred birtijom,ne zulja uvinu se..sve 5  ma ok je to cemu sad 5 kila lima na blatobranu,lakse i limarima i svima..

ja ih sve vise volim jer su mi glavni prehrambeni artikal u zadnje vrijeme,tu ih niko ne radi niko nece ..a meni svejedno bitno da se radi i uzima lova..inace obozavam bmw  al vozim hondu...jbg.

Offline

#15 09-02-2010 17:24:16

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Za neobavestene, plasticni blatoran je napravljen zbog standarda u EU koji zahteva i odredjenu bezbednost pesaka i lica koja mogu nastradati u sudaru sa automobilom. Naravno pri brzinama do 50 km-h. Pogledajte malo crash testove na internetu pa ce vam neke stvari biti jasnije.

Offline

#16 09-02-2010 22:45:46

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Ja sam neobavesten.
Ali sada sam naucen
H v a l a.

Offline

#17 09-02-2010 23:17:41

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

zasto onda sve auto kuce nerade po tom tvom standardu ,


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#18 09-02-2010 23:20:11

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

bas bih voleo da vidim mb s-klasu sa plasticnim blatobranim


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#19 10-02-2010 00:02:31

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

gonza napisao:

bas bih voleo da vidim mb s-klasu sa plasticnim blatobranim

i ja isto smile


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#20 10-02-2010 00:45:14

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

ma to vam je vise standard za finu raju..onaj ko vozi S klasu jebe mu se zivo sto ce ugazit u nekog pjesaka,a fina raja pazi da ga ne okrzne svojim plasticnim blatobranom...

a dobra mi teorija!



pozdrav!

Offline

#21 10-02-2010 21:21:03

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Razumem vas sve ljude zato sto smo uglavnom svi takvi i naravno zelimo da nam auto bude jak kao tenk, kako blatobrani tako i branici, vrata itd...ali pogledajte samo branike i spoljasnju plastiku novih auta. Konkretno mercedes e klasa 2004 npr, toliko je jadna da na autoputu ako covek ide 160 iza njega vidi se kako lagano podrhtava branik na sredini, stvarno ocajna plastika.  Ujak moj vozi autovec 5 god i znam mu svaku manu i vrlinu. I ja sam vozio safrana 5 godina koji je toliko cvrstu limariju imao i jake branike,da se slobodno mozes nasloniti na bilo ciji ako se tesko parkiras i nista ti ne bude, jednom je zena neku koleginicu sa posla oduvala na parkingu sa prednjim krajem koji je bas dugacak na tom autu,ova imala nekog fiata i zeni otpao zadnji tocak, odvalilo se sigurno nesto trulo kod solje amortizera , a na safranu slomljeno staklo od zmigavca i napukla maskica ispod fara a na braniku dve male brazde na onoj sirokoj lajsni. A kad vec toliko nipodastavate francuze, pogledajte malo kres test e klase (buljavi) sa dva fara napred i recimo lagunu iz 2003god sve ce vam biti jasno kakva se steta desi na autu. Bitna su ojacanja i konstukcija sasije na pravim mestima a ne neki tvrdi spoljasnji limovi a tek plastika koja nista i ne predstavlja osim ukrasa i nesto malo aerodinamike. Ima mnogo gresaka u konstruisanju auta bas zbog prestiza,da bi dobili na sirini i duzini a ustvari prave se na platformama manjih ili prethodnih modela. Konkretno pezo 607, auto skoro 5 metara, zadnji kraj ogroman, super izgleda, a spucas se napred sa 60 km-h direktni i gepek se od siline udarca sam ulubi i skrivi lim sa strana, toliko o jacini zadnjeg dela.

Offline

#22 10-02-2010 21:27:55

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Najjednostavnije kupis hamera i ne bojis se nikoga na putu...:-) Jedan drugar,ciji su starci naravno imucniji u gradu vozi hamera trojku auto od 2.2m sirine , gume 335 siroke, felge ogromne preko 22 inca, da ne nabrajam rol barove itd,pa koga da se takav boji na putu ili ne daj boze da cukne nekoga. Dodje mu neki mali fiatic, moze mu se doslovno provuci ispod tockova. Ali danas je bitna konstrukcija sasije da ostanes ziv ako se ne daj boze na velikim brzinama desi udes i molis boga da se popale silni airbagovi itd.

Offline

#23 10-02-2010 21:58:25

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

E moj prijatelju!!!!!!
Nista ti nisi shvatio.Ne pocenjujemo mi ovde i ne favorizujemo nikoga.Stvar je ubedjenja voleti jedne ili druge,sve ili nijedno auto.
Problem je u tome sto TI sebi dajes za pravo da,konkretno meni koji skoro dvadeset godina imam sevis,objasnjavas da francuzi imaju plasticne blatobrane,dajes preglede crash testova i slicno.
Mislis da mi,svi ovde okupljeni oko ideje da se malo pomognemo,malo posalimo i sl,neznamo takve banalnosti pa si sebi dao za duznost da nas obavestis.
Pored ovih pravila koje je Acom lepo napisao postoje i neka nepisana a jedno od prvih je POSTUJ kolege kako bi bio postovan.
Postujem tvoje shvatanje da su to dobri auti,takodje smatram da je gonza u pravu za MB itd.
Priznaces,mi tebi nismo nametali svoje misljenje,samo smo rekli svoje.
Ti si se lepo namestio pa je bilo malo zezanja pritom niko nije kacio tebe nego aute.
Uf,raspisah se,jos malo i roman.
Pozdrav
P.S.
Ja vozim 307 sa plast.blatobranima i ipak je sr...

Offline

#24 10-02-2010 23:52:43

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Dobro,prihvatam sugestiju vezanu za to da ne treba pisati stvari nevezane za temu,ali npr pre par dana posatvim temu i ljudi se raspisali na 3 strane o nekim sasvim desetim stvarima kojim temama. Samo me interesuje koliko poruka treba napisati da bi se postalo elproger ,naravno saveta i korisnih stvari, kad se izuzmu ova nebitna piskaranja.

Offline

#25 11-02-2010 00:15:35

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Pa evo sada si elproger,dobro dosao.

Offline

Board footer