elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 11-02-2010 01:29:53

lovke
elproger
Iz: beograd
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 83

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

probaj motoric da poprskas kontakt sprejom kod mene je uspelo ima moj post

Offline

#27 11-02-2010 02:24:09

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: Laguna 2 klima vozaceve strane

Znam da je ovo veæ debeli OFF, sorry carclima, osjeæam se pozvan da nešto dodam na ove komentare o sigurnosti i kvaliteti nekih razvikanih marki. Istina je da ima svakakvih smjerova u razvoju aktivne i pasivne sigurnosti, i u nekoj uopæenoj usporedbi mogu biti  donekle  informativni standardizirani crash testovi. Istina je da se postižu razlièiti rezultati ovisno o tome koji se standardi primjenjuju u testiranju, kao i o konkretnoj opremi vozila. Ipak je zajednièko da se što više formiraju tzv. zone deformacije koje upijaju energiju udarca, i uèvršæuje prostor koji okružuje i štiti vozaèa. Tako dolazimo do situacije da se neko vozilo koje je ocijenjeno uspješno u mjerilima pasivne sigurnosti uslijed sudara zapravo pretvara u ružnu nakupinu lima i plastike kojoj je još jedina funkcija da omoguèi lagan izlaz putnika. Bila bi èista laièka greška takvo vozilo ocijeniti manje sigurnim od nekog drugog vozila koje ima mane vidljive deformacije pri udaru, ali i izražene trzajne ozlijede za putnike. Da bi se kvalitetno debatiralo o toj i takvim temama potrebno je mnogo više mjesta od danog nam na raspolaganje, a i nisam siguran kako se takva neka teoretska rasprava može uklapati u rad ovog foruma, opet usmjerenog na podršku profesionalcima sadašnjim i buduæim. Toliko za sad od mene.

Xzoran dobrodošao na forum, dobio si status elprogera i to je svojevrsno priznanje da je tvoja aktivnost bila korisna za ovu zajednicu, pokaži da je to opravdano i svojim buduæim korisnim postovima.

Ekipi iz noæne smjene pozrav.. smile

Offline

Board footer