elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 18-02-2010 13:57:12

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Tuareg prebacivanje klime

Sutra mi stizu dva Tuarega 2006 god,jedan manuelna klima drugi klimatronik.
Zadatak je prebaciti automatsku klimu iz jednog u drugi,ne pitajte zasto,mustereija placa.
Jedan je redni 2.5 tdi drugi 3.0 tdi.
Ako je neko od kolega radio ima li nesto na sta treba posebno obatiti paznju?
Napominjem da to podrazumeva i navigaciju,moze li se kasnije prijaviti i kako.
Unapred hvala.

Zadnja izmjena od Bacha (18-02-2010 14:01:19)

Offline

#2 18-02-2010 14:21:35

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Tuareg prebacivanje klime

Bacha mnogo si puta pomogao ali tesko pitanje ipak nisu to šerpe na koje smo nauèili.

Offline

#3 18-02-2010 14:53:29

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Tuareg prebacivanje klime

to nemozes znat dok ne prebacis i spojis, ali meni nije jasno sta prebacujes pretpostavljam da ugradjujes automatsku na mjesto manualne


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#4 18-02-2010 15:40:42

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Tuareg prebacivanje klime

A jel ti misliš da æe tu instalacija štimati ili misliš i nju mijenjati

Offline

#5 18-02-2010 18:22:37

TNTTUNING
elproger
Iz: Istra
Registrovan: 07-04-2009
Komentari: 121

Re: Tuareg prebacivanje klime

nemoj niti pokušavati........to ti ništa ne paše.....gledao sam malo strujne planove,sve je razlièito.......ako uspiješ  i da sve radi svaka èast

Offline

#6 18-02-2010 19:10:20

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Tuareg prebacivanje klime

digitalna klima i ostali moduli  su preko can magistrale podataka prijavljivace dosta gresaka,no jel to covek napravio jes i srecan rad zelim..


@)).....

Offline

#7 18-02-2010 21:03:51

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Tuareg prebacivanje klime

Bacha napisao:

Sutra mi stizu dva Tuarega 2006 god,jedan manuelna klima drugi klimatronik.
Zadatak je prebaciti automatsku klimu iz jednog u drugi,ne pitajte zasto,mustereija placa.
Jedan je redni 2.5 tdi drugi 3.0 tdi.
Ako je neko od kolega radio ima li nesto na sta treba posebno obatiti paznju?
Napominjem da to podrazumeva i navigaciju,moze li se kasnije prijaviti i kako.
Unapred hvala.

na tuaregu nisam to radio al jesam na raznim autima..obzirom da je to stroj iz 06 godine ocekuje te jako puno posla i mislim da onako negdje u dubini duse pitas se jel to tebi treba..no ako musterija placa zasto ne..sve je bolje od lopate i mjesalice za beton..

slicnih akcija sam imao ovog ljeta sa e39 bmw....passat..Audi..zavrsilo je tako da sam apsolutno sve preslozio iz ovog sa automatskom na musterijin..

jasno idu van table na oba kutije zamjenis mjenjas i kompletne snopove kablova srecom su to fini konektori i za 2 - 3 dana si gotov pod uvjetom da ti svaki dan ne uleti pokoja musterija sam da se dogovorite nesto..

neznam sto bi ti rekao ali 500 eu za ruke je neka cjena za takav zahvat  i nesto ces naucit ..

za domacu zadacu isprintaj si seme obe verzije auta i malo pogledaj kolike su razlike..brzo ces shvatiti da su to dva razlicita stroja,no vw sve radi modularno prema tome ides do onog mjesta gdje su isti(razvodna tabla,blokovi osiguraca) e otale pocinjes sa skidanjem OBA auta...

na ulazu u radnju stavi tablu..ZATVORENO GODISNJI.. i ide to bez vecih problema..samo dogovori cjenu prije bilo cega..po mom 500 je OK za 2-3 dana godisnjeg.

iako mislim da ni ovaj sto kazes da ima manuelnu klimu ..nije bas ono sto zovemo manuelna..i taj ima mjerenje temperature interijera ..samo tako priglupo izgleda ta komanda..pogledaj jesu li isti kompresori ..

ocekuje te samo puno sarafanja i nista vise nema tu neke kemije..uostalom oba auta su kod tebe? nije problem..problem je kad biser donese ono sto on misli da je autoklima pa se cudi zasto ti to nemozes slozit na njegov auto koji je samo 5 godina stariji

pozdrav !

Offline

#8 18-02-2010 21:37:19

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Tuareg prebacivanje klime

Ps ako covek ima drugog kompletnog gde klima radi sta god da je razliciti prebacuj.Posavetuj se malo sa elektro semom i obavezno etkom i pogledaj sta pase sta ne i snopove kablova obavezno menjaj.A vrata dok budes radio zakljucaj sa tri brave da ti niko ne trenira mozak da nesto ne zaboravis

Offline

#9 18-02-2010 22:46:09

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Tuareg prebacivanje klime

Hvala na savetima i lepim zeljama,sutra pocinjem pa .....videcemo.
Carclima,da ,to je to sto se cene tice.
Sam posao bi trebalo da bude zeznut,no imam zaledjinu bar stotinak pravih majstora ako ne i najboljih u ex YU,pa ako mi ne uspemo,ko ce?

Offline

#10 18-02-2010 22:49:03

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Tuareg prebacivanje klime

koyot napisao:

to nemozes znat dok ne prebacis i spojis, ali meni nije jasno sta prebacujes pretpostavljam da ugradjujes automatsku na mjesto manualne

Da to je zahtev musterije.

Offline

#11 18-02-2010 22:54:53

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Tuareg prebacivanje klime

ma moci ce malo je problem sabirnica ,ma tesko je to reci unapred dok ne rasklopis obadva da vidis konektore sta stima sta fali .
a sto se tice pomoci nema problema javi kako napreduje i gdje zapne

Zadnja izmjena od koyot (18-02-2010 22:55:57)


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#12 18-02-2010 23:23:05

nesvilll
elproger
Iz: bijeljina
Registrovan: 10-02-2010
Komentari: 392

Re: Tuareg prebacivanje klime

ja sam to radio na tiguanu , morao sam i instalaciju od klime da prebacujem, kada sam to uradio tek tada sam mogao da komuniciram sa klimom , posle ima dosta kodiranja evo ti imas meil pa ja vi ako sta treba , veliki posao stvarno

Offline

#13 19-02-2010 01:41:30

drazen.vinski
elproger
Iz: Karlovac HR
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 97

Re: Tuareg prebacivanje klime

pazi samo da su ista godina. Moguèe su razlike u konektorima i rasporedu zica. Tuareg ima dosta procesora pa èe bit puno kodiranja. Uglavnom sretno i javi kako je prošlo.

Offline

#14 19-02-2010 02:43:11

B Electronic
Expert
Iz: Novi Pazar,Srbija
Registrovan: 17-10-2009
Komentari: 1,036

Re: Tuareg prebacivanje klime

Samo napred kolega,pa ako negde zaskripi tu smo da pomognemo smile

Offline

#15 19-02-2010 13:20:24

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Tuareg prebacivanje klime

eto kolega bascha  kao sto vidis svi smo tu radi moralne podrske,da si blize zajurio bi se da vidim kako izgleda rastepen jer sigurno ce doci mi to na red jednog dana..ti si otvorio sezonu

super je to posao fino se zaradi i ja to stvarno volim te akcije,,ima jebade al mislim da si godinama rada shvatio da se ne vrijedi nervirat ako negdje zapnes,lagano na pauzu pa kad inspiracija naide napadas dalje..imas oba auta tamo i to nije nikakav problem..jos ces se cudit kako si lako digao lovu..

Offline

#16 19-02-2010 21:57:43

commander
Expert
Registrovan: 01-04-2009
Komentari: 511

Re: Tuareg prebacivanje klime

Ovo napadaju samo profesionalci, svaka èast, skidam kapu...

Offline

#17 19-02-2010 22:59:18

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Tuareg prebacivanje klime

Ovako kolege>
Skunute obe table i razocarenje prisutno.Nedostaje cetiri zice na autu sa manuelnom klimom za prednji sklop climatronica.Konektori razliciti.Instalacija za vebasto razlicita,levi krak zadnje instalacije integrisan sa instalacijom za automatski menjac a meni je potreban za pokretanje zadnjeg isparivaca i grejaca kabine zadnjeg dela.Prednja instalacija ne deljiva ka motornom racunaru a motori razliciti.To je samo na prvi pogled situacija jer smo danas vadili table i uglavnom radili fizikalije,veceras ce malo Elsa da radi pa sutra idemo na majstorske stvari.problem predstavalja klima i grejanje zadnjeg dela za koje vlasnik ne insistira da se prebacuje ali nisam siguran hoce li moci da se prilagodi bez zadnjeg isparivaca,tj.hoce li prijavljivati greske jer postoji i posebna komanda zadnjeg dela izmedju pred.i zad. sedista.Principijelno mislim da se moze konfigurisati i bez zadnjaka ali nisam siguran.
Za carclimu pitanje:Ne uocavam jasnu vezu izmedju tronika i vebasta.Gde se preplicu i sta koristi vebasto od senzora?Senz.ulaznog vazduha ili sta?
Takodje me brine snaga alternatora na slabijem modelu,ali to se verovatno moze videti u elsi,mada auto sa boljom opremom ima dva akumulatora a drugi jedan??????

Offline

#18 19-02-2010 23:02:35

nesvilll
elproger
Iz: bijeljina
Registrovan: 10-02-2010
Komentari: 392

Re: Tuareg prebacivanje klime

isto kao i kod mene na tiguanu ,, samo cijela instalacija od klime i nikako drugacije

Offline

#19 19-02-2010 23:25:13

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Tuareg prebacivanje klime

Ako te ne mrzi napisi sta si radio u kratkim crtama.Jesi li otvarao snopove?

Offline

#20 27-02-2010 03:02:05

autorelja
elproger
Iz: san-N Pazar
Registrovan: 02-05-2009
Komentari: 318

Re: Tuareg prebacivanje klime

Trebas otvarat snopove obavezno i izvuci kompletnu instalaciju klime i onda semu u ruke od obe instalacije i zavrsavaj..Nisam nikad na takvom radio ali na slicnim jesam.

Offline

#21 27-02-2010 09:11:22

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Tuareg prebacivanje klime

Moze se uraditi ali bogami i moze se naplatiti


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#22 27-02-2010 10:04:20

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Tuareg prebacivanje klime

kada smo u temi interesuje me na peugeotu 307 2.0hdi 2004g da li je neko preraðivao sa AC na digitalnu klimu pošto imam sa jedne 307 fasadu-komande od digitalne klime i dobru volju za rad.Šta mi je još potrebno da li i drugi ECU

Offline

#23 28-02-2010 00:58:17

dag81
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 19-08-2009
Komentari: 31
Website

Re: Tuareg prebacivanje klime

Menjanje instalacije, ventilacionog dela-zbog elektronske regulacije.

KOntaktiraj Nikola123, on radi prebacivanje volana, pa je dobro upoznat sa tim.

Zadnja izmjena od dag81 (28-02-2010 00:58:51)

Offline

#24 28-02-2010 01:41:39

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Tuareg prebacivanje klime

Bacha napisao:

Ovako kolege>
Skunute obe table i razocarenje prisutno.Nedostaje cetiri zice na autu sa manuelnom klimom za prednji sklop climatronica.Konektori razliciti.Instalacija za vebasto razlicita,levi krak zadnje instalacije integrisan sa instalacijom za automatski menjac a meni je potreban za pokretanje zadnjeg isparivaca i grejaca kabine zadnjeg dela.Prednja instalacija ne deljiva ka motornom racunaru a motori razliciti.To je samo na prvi pogled situacija jer smo danas vadili table i uglavnom radili fizikalije,veceras ce malo Elsa da radi pa sutra idemo na majstorske stvari.problem predstavalja klima i grejanje zadnjeg dela za koje vlasnik ne insistira da se prebacuje ali nisam siguran hoce li moci da se prilagodi bez zadnjeg isparivaca,tj.hoce li prijavljivati greske jer postoji i posebna komanda zadnjeg dela izmedju pred.i zad. sedista.Principijelno mislim da se moze konfigurisati i bez zadnjaka ali nisam siguran.
Za carclimu pitanje:Ne uocavam jasnu vezu izmedju tronika i vebasta.Gde se preplicu i sta koristi vebasto od senzora?Senz.ulaznog vazduha ili sta?
Takodje me brine snaga alternatora na slabijem modelu,ali to se verovatno moze videti u elsi,mada auto sa boljom opremom ima dva akumulatora a drugi jedan??????

webasto kao sto sigurno znas (al ti nije palo na pamet) moze na tom autu biti u 2 verzije ..

prva je da radi samo kao "zuheizer" ili ti dogrijavac za motor ne bi li sto prije digao temp.vode u sistemu
druga je da radi kao "standheizung" ili ti grijac koji radi po tvojoj zelji upravljan tajmerom ili daljincem..obicno je prva verzija..mislim da kod tebe cak i nema posebne komande za webasto ..vec se ravna po temp.motora i to je sve..isto CAN ..tako da ces cesto sresti webasto agregat sa 2 deblje(napajanje) 2 tanje (za pumpu goriva) i2 prepletene can zice za upravljanje..obicno upravljanje ide iz klimatronika u kojem moras kodiranjem zadat sto da radi tvoj webasto agregat..mislim da bi ovaj sto ima2 akumulatora webasto bio "standheizung" ili park grijac..oni mogu radit po nekoliko sati bez rada motora ..zato 2 akumulatora..jedan je za auto a drugi samo webasto..i malo elektronike jer taj drugi se samo puni dok motor radi..ako je ta verzija opet je upravljanje iz klimatronika a ti ga ionako selis...i da taj mjeri i temperaturu prostora i temp.vode..dok onaj prvi mjeri samo temp.vode..

zadnji kraj je uvjek opcija znaci ako ga i nestavis ocekuje te samo kodiranje i manja kolicina plina,,no steta bi bilo da to ne bude gore..nije bas mali auto i treba mu sto veca snaga hladenja/grijanja ako hoces neki komfor..a ne da prednji ventilatori budu u najvecoj brzini stalno i nemoze ohladit/ugrijat auto

e sad u doba CAN mislim da vise nema toliko drotova izmedu tih sklopova jer sve ionako putuje po sabirnici/znaci opet neko kodiranje..

neznam zasto si pomislio da ces proci bez otvaranja snopova kablova ? 

ako se snalazis u elsi uzmi si sve o tom modelu koji hoces da ima automatsku klimu..a onaj drugi auto promatraj samo kao vrpu djelova..kad si slozis taj auto sa ostatkom ces sastavit onog drugog..jeben je to posao i sa pogleda struje i li elektronike..a nesto se bojim da ces imat okupacije i oko mehanike..

a kodiranja ce vjerojatno biti posebna prica

njemci su picajzle pa je lako moguce da su drugaciji ventilatori/hladnjaci..alternator mozda i ne jer u zadnje vrijeme svi pretjeruju sa amperima..

to je prekrasan posao..sve ljepo/uredno/cisto/nista slomljeno  i samo napadas ..nedaj se iznervirat i ide to ..kad ih zavrsis bit ces najbolji poznavaoc tuarega i njegove klime(i kojecega ostalog) u tvojim krajevima...nema tog "ovlastenog"servisa koji bi to uzeo radit,zato se i nemogu mjerit sa nama borcima

pazi samo da ne zavrsis kao ja i moj yunior kad smo u njegovu hondu ubacivali motor iz jace..na kraju njegov ostao samo lim..sve smo prebacili pa i oplatu krova..a onda ce ti onih 500 e biti malo..ali ako se mora..ebiga nije ni to tesko

pozdrav

Zadnja izmjena od carclima (28-02-2010 01:43:40)

Offline

#25 01-03-2010 01:34:52

hanadze
elproger
Iz: Zenica BiH
Registrovan: 30-01-2010
Komentari: 182

Re: Tuareg prebacivanje klime

Ne mogu onj to tebi platit previse patnjei razlika.

Offline

Board footer