elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 09-03-2010 20:09:14

stjepan1
elproger
Iz: montenegro tivat
Registrovan: 07-03-2010
Komentari: 33

Skoda fabia centralna brava

skoda fabia 2004 godiste, da li je normalno da se moze auto zakljucati daljinskim upravljacem ako su neka vrata otvorena(kad su otvorena prednja lijeva ne moze se zakljucati)

Offline

#2 09-03-2010 20:13:09

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Skoda fabia centralna brava

kod pežoa ne može zakljuèati,ako su bilo koja vrata otvorena,èak i ako nisu dobro zatvorena


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#3 09-03-2010 20:28:37

stjepan1
elproger
Iz: montenegro tivat
Registrovan: 07-03-2010
Komentari: 33

Re: Skoda fabia centralna brava

ne interesuje me pezo, imam ja i starog fiata tipa koji neda zakljucati ako su bilo koja vrata otvorena no neznam sta su inzinjeri u VW osmislili ili je mozda kvar.

Offline

#4 10-03-2010 00:15:24

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Skoda fabia centralna brava

Popuni profil pa da pricamo.

Offline

#5 10-03-2010 12:37:02

stjepan1
elproger
Iz: montenegro tivat
Registrovan: 07-03-2010
Komentari: 33

Re: Skoda fabia centralna brava

treba li ti jos nesto u profilu

Offline

#6 10-03-2010 13:55:37

tech
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 26-05-2009
Komentari: 409

Re: Skoda fabia centralna brava

stjepan1 napisao:

skoda fabia 2004 godiste, da li je normalno da se moze auto zakljucati daljinskim upravljacem ako su neka vrata otvorena(kad su otvorena prednja lijeva ne moze se zakljucati)

A kakve veze ima ''Skoda Fabia brava'' sa opel dijagnostikom?!
Gledaj malo gde postavljas teme


FAP remover

Offline

#7 10-03-2010 14:55:38

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,996

Re: Skoda fabia centralna brava

ma hajde desi je  covjek je novi clan i nije se jos ispraksiro . pitanju je bilo mjesto u rublici vag-com diagnostika ali sad je gotovo
a jedan od odgovora na postavljenu temu je i pitanje : stjepan1 pa jel mozes zakljucat auto sa kljucem ako su ti jedna od vrata otvorena ako moze sa kljucem onda moze i sa daljinskim osim vozacevih ,neznam sta ti je tu nejasno


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#8 10-03-2010 23:49:56

stjepan1
elproger
Iz: montenegro tivat
Registrovan: 07-03-2010
Komentari: 33

Re: Skoda fabia centralna brava

i kljucem i daljinskim mogu zakljucati ako su otvorena neka vrata osim vozackih(prednjih lijevih).ja sam automaticar odrzavam i projektujem automatiku.pa mi to neide u glavu,ja to tako nebi napravio,a danas sam otkrio,na novijoj oktaviji istu stvar,sto znaci da je to konstruktivna greska ili neka ideja konstruktora koju ja ne mogu svarit.no imam ja jos jedan problem ako ga uspijem smjestiti na pravo mjesto na forumu

Offline

#9 11-03-2010 00:46:51

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Skoda fabia centralna brava

Napisi kritiku VW-u, tj. skodi, mozda dobijes pohvalu za svoju primedbu, mada ja mislim da je njihovo centralno dobro osmisljeno i da tu nema konstruktivne greske. Probaj rasturiti jednu bravu da vidis sta ima unutra, pa ce ti stvari mozda biti jasnije.

Offline

#10 11-03-2010 12:49:01

pesimist
elproger
Iz: Istra
Registrovan: 13-03-2009
Komentari: 219

Re: Skoda fabia centralna brava

Ma to ti je po mom mišljenu napravljeno sa razlogom. A razlog je slijedeæi, svaka vrata možeš zakljuèati kada su otvorena osim vozaèeva vjerojatno zato da se ne bi desilo da zakljuèaš vrata i zatvoriš ih a kljuèevi ostali u bravi volana ili opæenito u autu.

Offline

#11 12-03-2010 10:59:15

stjepan1
elproger
Iz: montenegro tivat
Registrovan: 07-03-2010
Komentari: 33

Re: Skoda fabia centralna brava

vjerovatno si u pravu(razmisljao sam malo na tu temu) ima logike,vozacu dok je na svom mjestu tesko moze kljuc ostati zarobljen u kabini,meni se to nikad nije desilo , a slusao sam price.jedino se opet moze desiti kao mom prijatelju koji je zakljucao auto,a zena mu neposredno prije toga otvorila gepek da nesto uzme,onda on prisao da joj pomogne drzeci kljuceve u ruci i ispustio ih u gepek a zena ga zatvorila.nekoliko slicnih situacija sam vidio.sto znaci da su samo smanjili mogucnost da se desi zarobljavanje kljuca a nisu potpuno to rijesili.to se drugacije moze rijesiti.meni je bitno da znam da to nije kvar.a imam jedan kvar,ako mozete pomoci.peta vrata mise nisu svaki put otvarala i ponekad mi se auto sam zakljucavo.nasao sam prekinutu zicu u snopu koji vodi od vozackih vrata do sasije i to sam rjesio sad namam gore navedene probleme ali sam izgubio dizanje stakala god zakljucavanja klucem i po iskljucenju kontakta mogu raditi sa prozorima sve dok ne otvorim vrata a nekad mi je to dopustao samo neko vrijeme.zice su sve provjerene.

Offline

#12 12-03-2010 20:58:00

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Skoda fabia centralna brava

pesimist napisao:

Ma to ti je po mom mišljenu napravljeno sa razlogom. A razlog je slijedeæi, svaka vrata možeš zakljuèati kada su otvorena osim vozaèeva vjerojatno zato da se ne bi desilo da zakljuèaš vrata i zatvoriš ih a kljuèevi ostali u bravi volana ili opæenito u autu.

Nemoguce, to nije razlog. Kako mozes zakljucati vrata sa kljucem u autu? Gurnes prst u bravu? Covek je u prvom postu pitao zasto se auto ne moze zakljucati daljinskim kada su otvorena vrata, a daljiinski ti je na kljucu.

Offline

Board footer