elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 21-03-2010 20:40:18

gpanjkov
Član
Iz: Doboj
Registrovan: 20-02-2010
Komentari: 3
Website

Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

Pozzz kolege. U naslovu je sve napisano pa ko ima vremena i zna nek mi pise...

Ovako,

prije 2 mjeseca kupio sam golfa 5 a ima sam golfa 4 i u sustini sam zadovoljan, sa potrosnjom na 5 prezadovoljan, 5 litara normlano kad se vozi ne prelazi, bez lazi!!! E sad nabasao sam na sledece. Posto je AC klima i ima obiljezeno kolika da bude temperatura od 18 stepeni kad je hladno na pola je 22 a skroz toplo 26. E sad, klima je uredu radi sve ali upitanju je grijanje... Auto grije samo kad je na 26 navijeno, i bas dobro grije, i jos grije ako smanjis za jedno 2 milimetra malo manje, al ako prema hladnom ili recimo prema polovini da stavis 22 stepena ili jos malo jace npr na 24 da bude, on to nece, odma duhva nesto hladno.... ZNaci nebitno jeli stavljeno na 22 stepena na sredini ili na 25 skroz pri kraj vruceg on duva isto pohladno, neznam koliko je to stepeni... Pa me sad zanima jel tako kod svih?! I jos sve to sam probao bez ukljucene klime, znaci sa econom ukljucenim al mislim da je tako i sa klimom... Pa eto ako ima ko kakva iskustva neka kaze... Kad upalim klimu hladi normalno jer sam klimu dopunjavao prije 3 dana... Sad ce neko reci ajd pusti toplo i grijanje sad ce biti toplo smile... Znam i to al eto zanima me... Jer kad bude hladno modu stavit na 26 stepeni i on ce auto brzo ugrijati ali me zanima zasto nema neke sredine dali je nesto do mene ili kod svih tako.... Volio bih staviti na 22 stepena pa da mi moze napraviti tako, a proimjesti osam kad stavim 22 stepena da on duva pohladan zrak... Hvala svima, nadam se da ce me bar neko razumjeti da mi pojasni sto mene zanima...

Offline

#2 22-03-2010 01:06:11

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

moze drug biti milion razloga, ako slabo grije moze biti zbog zastopanosti malog hladnjaka, sto se moze ispitati, ali ako nisi majstor odvezi kod nekog ko zna i bi ce rjeseno. Mislim da ti je od nas sa foruma Oliver najblizi.

Offline

#3 22-03-2010 02:11:35

gpanjkov
Član
Iz: Doboj
Registrovan: 20-02-2010
Komentari: 3
Website

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

Ne grije on slabo nisi me dobro razumio a niti sam ja dobro objasnio... Znaci grije on perfektno kad stavim na maksimum na 26 stepeni on duva vrelo... Al mene zanima zasto nema neke sredine... Nesto kontam da bi stepeni bili tacni vjerovatno treba biti upaljena klima, sutra cu probati!!!

Offline

#4 22-03-2010 10:24:32

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

Pa to je manuelna klima, mislim da to i nemože bolje, u tome i jeste razlika izmeðu manuelne i automatske

Offline

#5 22-03-2010 11:07:11

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

Mozda je onaj climatic,sto kao regulise temperaturu motoricem a ostalo su sajle,satro automatiaka.

oliver napisao:

Pa to je manuelna klima, mislim da to i nemože bolje, u tome i jeste razlika izmeðu manuelne i automatske

Offline

#6 22-03-2010 22:30:52

gpanjkov
Član
Iz: Doboj
Registrovan: 20-02-2010
Komentari: 3
Website

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

oliver napisao:

Pa to je manuelna klima, mislim da to i nemože bolje, u tome i jeste razlika izmeðu manuelne i automatske

Bogami moze sve, ipak je to golf 5... Ima termostat koji regulise sve... Ako je toplo vrijeme ne moze grijati nesto besmisleno ako ne stavis bas na maksimum. I da bi stepeni bili tacni mora biti ukljucena klima i onda je tacna temperatura 100 %... Testirao sam danas... Jer ako je ugasena klima ventilator samo duva ne moze nista regulisati, kada upalis klimu sve je ok... Eto ga  sam postavio problem sam ga i rijesio, mozda se neko opet susretne sa slicnim pa neka ima... Logicno je da je automatska klima duplo bolja, ali kad je nemamo svi, nakd ce biti... wink

Offline

#7 22-03-2010 23:18:08

B Electronic
Expert
Iz: Novi Pazar,Srbija
Registrovan: 17-10-2009
Komentari: 1,036

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

Ja mislim da je tu automatska klima i nema klasicnih sajli,sve kontrolisu senzori temp i elektronika.Nek me ispravi neko ako gresim.pozz

Offline

#8 23-03-2010 02:38:26

mlulic
Expert
Iz: Kaštel Kambelovac Hrvatska
Registrovan: 08-02-2009
Komentari: 782

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

nema tu sajli tu ide sve preko motoriæa idi u mjerne blokove i tamo æeš da vidiš èini mi se na 7 kanalu vrijednost motoriæa za toplo hladno kako pojaèavaš odnosno smanjivaš temperaturu tako ti se u mjernim blokovima treba mijnjat stanje ako ti naprimjer bude vrijednost 175 a smanjiš grijanje za dva stupnja  tada ova vrijednost treba da se smanji na primjer na 150 tada bi trebalo biti sve ok ako vrijednost padne na 50 onda ti naj vjerojatnije ne valja upravljaèka jedinica bilo je sluèajeva kod golfa5


Od kada sam sebe uhvatio u laži nikome više ne vjerujem

Offline

#9 23-03-2010 11:08:58

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

Ljudi Vw od devedesetih godina ima AC ,manuelnu,CLIMATIC nesto upolovaceno i CLIMATRONIK,automatsku klimu.To sto on ima u petici je CLIMATIC.To upolovaceno resenje  najvise i zeza.Ima ovakvih resenja i u mnogo skupljim vozilima nego sto je petica.Verovali ili ne onaj tuareg koga sam skorije pominjao imao je taj j..... climatic.

Offline

#10 30-03-2010 13:33:33

d@do
elproger
Registrovan: 03-11-2009
Komentari: 38

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

Kad smo vec kod Climatronic (automatske klime), imam jedno pitanje vezano za istu. Kod nekih VW Climatronic (automatska clima) ima opciju DUAL na srednjem dugmetu, i pretpostavljam da je onda u pitanju dvozonski Climatronic. Moje pitanje je sljedece:
Ako vec na automatskoj klimi bez DUAL opcije postoji opcija da vozac i suvovozac podese razlicite temperature kakvu funkciju ima ovo dugme DUAL? Pretpostavljam da je princip rada razlicit???
Hvala unaprijed na odgovoru

Zadnja izmjena od d@do (30-03-2010 21:30:23)

Offline

#11 30-03-2010 19:55:28

miks19td
Član
Registrovan: 29-03-2010
Komentari: 5

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

AC i znaci da je klima automatska.I ja na seatu imam AC klimu.Pali se sama svaki put kad okrenem kljuc u bravi ako je memorisana temperatura klime razlicita od temperature u vozilu....greje ili hladi,zavisi od podesene temperature.Kako je u petici ne znam ali ako je AC onda je isto kao i kod mene.

Offline

#12 30-03-2010 20:01:11

antibisic
elproger
Registrovan: 15-02-2010
Komentari: 137

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

AC nije oznaka za automatsku klimu nego uopæe za klimu-AIR CONDITION i na svakoj ti klimi piše AC

Offline

#13 30-03-2010 20:38:53

dmilano2
elproger
Iz: Mostar
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 158

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

antibisic napisao:

AC nije oznaka za automatsku klimu nego uopæe za klimu-AIR CONDITION i na svakoj ti klimi piše AC

Ovo je prava škola

Offline

#14 30-03-2010 21:58:54

drazen.vinski
elproger
Iz: Karlovac HR
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 97

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

mislim da ti je problem u nekom od senzora temperature u istrujivaèima(u onim mrežicama i dole na cjevima za grijanje nogu ) zraka.Oni znaju zezat a ne jave grešku.Odi kroz blokove i vidi ima li kakva veèa razlika u temperaturama na tim senzorima.Imao sam par takvih sluèajeva

Offline

#15 30-03-2010 22:15:41

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

miks19td napisao:

AC i znaci da je klima automatska.I ja na seatu imam AC klimu.Pali se sama svaki put kad okrenem kljuc u bravi ako je memorisana temperatura klime razlicita od temperature u vozilu....greje ili hladi,zavisi od podesene temperature.Kako je u petici ne znam ali ako je AC onda je isto kao i kod mene.

obicno se ne javljam oko ovakvih banalnih tema ..no ti si me pogurao...Air Condition..dakle uredaj za kondicioniranje ili ti pripremu zraka...cak i onaj sroljo clio1 ima AC no tamo je samo kompresor ukljucen/iskljucen..jer i to je AC  bilo koji uredaj koji ima hladenje i grijanje je AC..e sad kad smo to rjesili ajmo dalje..

kolega Bacha pogodio kao i uvjek i drazen.vinski ti je ponudio postupak kojim bi ja odradio tvoj problem...

tvoje je da postavis temperaturu a taj sustav mjeri temp u kabini i prema tome korigira klapnu koja odreduje topli ili hladni zrak u kabinu..dakle nebitno jesi li ti ukljucio kompresor ili si ga iskljucio (eko mod)..diag u ruke i prosetaj po mjernim blokovima..trebas imat jos i termometar (2 kom) da kontroliras temperaturu zraka koja se ubacuje i temperaturu koja je u autu..ja obicno zabodem onu igracku iz cipoteke u srednju resetku a onim laserskim prosetam po autu i to je to...ako ti izmjeris da je u autu 19 a zadao si 24 mora ti iz resetke izlazit oko 40...imas to sve u mjernim vrijednostima vag a..

e toliko ..sad mi je lakse mogu dalje..

Pozdrav svim AC i ostalim majstorima

Offline

#16 31-03-2010 00:20:34

d@do
elproger
Registrovan: 03-11-2009
Komentari: 38

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

d@do napisao:

Kad smo vec kod Climatronic (automatske klime), imam jedno pitanje vezano za istu. Kod nekih VW Climatronic (automatska clima) ima opciju DUAL na srednjem dugmetu, i pretpostavljam da je onda u pitanju dvozonski Climatronic. Moje pitanje je sljedece:
Ako vec na automatskoj klimi bez DUAL opcije postoji opcija da vozac i suvovozac podese razlicite temperature kakvu funkciju ima ovo dugme DUAL? Pretpostavljam da je princip rada razlicit???
Hvala unaprijed na odgovoru

Je li moze odgovor i na ovo pitanje?

Offline

#17 31-03-2010 04:41:33

Nikola123
Expert
Iz: Zrenjanin
Registrovan: 18-08-2009
Komentari: 942
Website

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

ja nisam video dual nigde na vw


Press F13 for IQ Test now !

Offline

#18 31-03-2010 11:15:08

d@do
elproger
Registrovan: 03-11-2009
Komentari: 38

Re: Ventilacija, AC klima, toplo hladno-golf 5!!!

Ma ima. Evo cu pokusati zakaciti sliku (ne znam je l' se dobro vidi jer jos nemam puni pristup forumu):


Ovo bi trebalo da je DUAL. Kod mene je isti raspored dugmadi na golfu V s tim sto nemam ovo DUAL (tu je prazno) a umjesto ovo AC (na krajnjem desnom dugmentu) pise ECON.

Offline

Board footer