elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 26-04-2010 17:54:29

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

TG 220 buldozer

Jeste stara masina ali mi treba nesto od dokumentacije za transmisiju,tj pretvarac i menjac.Radio sam mu motor  i sa motorom je sve ok,ali mi stoji u dvoristu zato sto majstori za te stvari ne mogu da rese problem i sad izbegavaju da dodju.mislio sam da se uhvatim sam tog problema jer mi ta grdosija smeta ispred kuce i mnogo ruzno izgleda

Offline

#2 26-04-2010 21:38:05

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: TG 220 buldozer

reci gdje je problem odnosno šta konkretno hoèes da radis i šta mu neradi pa æu ti javit kako se to popravlja
napisi u cemu je problem jel u upravljanju odnosno bocnim kvacilima ili centrifugalno kvacilo


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#3 26-04-2010 22:10:24

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: TG 220 buldozer

Ma nije u bocnim .Pazi ovako.Prvo nije hteo da krene,kardan s slabo okretao i dolazili strucnjaci skidali pretvarac i remontovali i malu i veliku pumpu,u medjuvremenu ja zavrsio motor i kad su doneli guverner sve to skupa ubacili,bilo vec vece i oni otisli./Sutradan ja upalim masinu,sipam oko 100 l atf koliko su rekli da mu treba,ne znam tacno sad koliko,ali uglavnom ga ima dovoljno,odradio u mestu,vidim kardan se brzo okrece i krenem da ga natovarim na prikolicu.Sve lepoo on krene mozda 30 tak metara i izlije ulje na odusku za vazduh na pretvaracu,izbacim na ler ono stane,cim se ubaci u brzinu lije kao da ga pumpa tera napolje.Onda od muke uzmem crevo i sa oduske spojim tamo u menjac i vratim gde je i bio,zovem ove strucnjake dva meseca da dodju i oni se prave ludi,a odneli 1500 e.Ako znas o cemu se radi pisi ili imas kakve hidraulicne seme da vidim kako mu ide ulje.

Offline

#4 29-04-2010 12:21:59

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: TG 220 buldozer

zacepljeni su ti kanali u mjenjacu ,moras skinut mjenjac i sve to precistit jer ulje neide kud bi trebalo vec ga preusmjeravaju ti zacepljeni kanali i to dovodi do toga da izlazi na odusku pozz


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

Board footer