elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-06-2010 22:57:04

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Ležajevi na Schwarzmullerici(SAF osovine)

Pozdrav teškoj kategoriji:) evo opet na šlepama mjenjam diskove,ploèice i naravno ležajeve. imam i originalan radapciger za SAF osovine ali paše i na druge osovine sa diskovima. naravno opet se hrvam sa skidanjem jednog lagera,ne mogu ga skinuti sa osovine,razbil sam vanjski ležaj i maknul valjèiæe da pokušam tako ali šalica je zapeèena na osovini. probal sam je zagrijati,pa radapcigerom napeti,pa nabijati sa nutarnje strane glavèine ali nejde i gotovo..ako bi pokušal rastopiti šalicu da li bi napravil nekaj ili nikaj? pitam da li ima ko kakvu ideju jer sam danas pola dana izgubil a bez efekta ikakvog..hvala!


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#2 10-06-2010 23:14:44

petar
elproger
Iz: Hercegovina
Registrovan: 26-04-2009
Komentari: 464

Re: Ležajevi na Schwarzmullerici(SAF osovine)

ako možeš malo naèet košuljicu od ležaja malom fleksom ili ruènim glodalom kao da praviš dvije polke ali da ne oštetiš osovinu paonda je malo klepi èekiæom  imajzlom   da pukne probaj meni je pomoglo par puta    na manjim polu osovinam ako se nije zavarila .poz.

Offline

#3 10-06-2010 23:20:22

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Ležajevi na Schwarzmullerici(SAF osovine)

Da stara bolest, ovako ako je petar opisao, ne trebaš niti zarezati do kraja da osovinu ne oštetiš i udari sjekaèem i ide, samo pazi, naoèale koristi jer ako krhotina ležaja odleti nema oka !


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#4 11-06-2010 00:45:06

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Ležajevi na Schwarzmullerici(SAF osovine)

Joj drugari pazite se tog udaranja majzlom po ležajevima, naoèare obavezno, rukavice i ostalo

Offline

#5 11-06-2010 01:04:02

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Ležajevi na Schwarzmullerici(SAF osovine)

Ako moze prici aparat za varenje povari neke vece uske za piksnu lagera pa radapciger i vadi van,aparat em ga grije i prosiri mu toleranciju za skidat,ovo sam sa majzlom probo i svaki put oskrbim od lezaja komad... Ajd zdravo i da vam stoji pravo...


@)).....

Offline

#6 11-06-2010 08:20:46

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Ležajevi na Schwarzmullerici(SAF osovine)

Ma grijal sam ga ja do usijanja i imam radapciger pravi ali niti da èuje..probal bum eto sa majzlom pa da vidim kaj bude pa se javim naveèer,radim od osam.


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#7 11-06-2010 18:06:00

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Ležajevi na Schwarzmullerici(SAF osovine)

Evo da se javim i opišem kako sam skinul glavèinu,bilo je žešèe:) pošto  nije bilo mjesta za majzlati,odluèil sam izbiti šrafe od kotaèa i odvojiti disk od glavèine. to je uspjelo i dobil sam prostora malo da rasturam šalicu koja je ostala zapeèena na osovini. glavèina u sebi ima kao tri zareza,izboèine i zbog njih nije mogla proèi kroz šalicu pa sam brusilicom odrezao na tri mjesta šalicu,pobrusil brusnom ploèom,stavil radapciger,kolega je španal a ja sam sa zadnje strane udaral èekièem i uspjelo je izaèi..kaj da velim èisti seks,još je onda trebalo odrezati na osovini šalice koje su ostale zapeèene bolje reèeno zavarene. u prilogu sam stavil par slika i možda nekome pomogne ako nikako drugaèije nejde:)


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#8 11-06-2010 21:46:57

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Ležajevi na Schwarzmullerici(SAF osovine)

Ma kolega misle kolege elektronièari da mi samo šarafamo, da nema ovakvih stvari, zezam sad malo, svi smo u istoj kaš, samo oni imaju muke sa pncetama i puhalicama, a mi sa ogromnim radapcigerima i èekiæima smile smile


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#9 11-06-2010 22:17:49

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Ležajevi na Schwarzmullerici(SAF osovine)

Ma kužim te ja kolega,i ja imam volje za finim šrafanjem ali to nije moja firma i uvijek se moram žuriti tak da ponekad èeprkam po struji,sad je došlo ljeto pa eventualno klime da se šoferi ne rastope u kabinama:)


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

Board footer