elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-06-2010 23:26:17

SuleZG
Član
Registrovan: 30-06-2010
Komentari: 2

Astra H 1.6 Easytronic 2008 check engine lampica gori

Pozdrav svima,

Danas mi se nakon pranja auta upalila check engine lampica (lampica s autom i kljuèem). U vožnji je sve normalno i po nièemu se ne bi mogao naslutiti kvar ili promjena performansi. Lampica s autom i kljuèem gori cijelo vrijeme, a lampica koja simbolizira motor gori kojih 5-10 sekundi nakon paljenja i onda se ugasi.

Pokušao sam tražiti nešto na ovu temu, no ništa nisam našao. Bio sam danas u servisu u PSC-u na Slavonskoj u ZG, no tip me stavio tek u ponedjeljak... Vidio sam na par postova se spominju kodovi i oèitavanja s nekog pomoænog ekrana...?

Pojest æe mi živce ova lampica do ponedjeljka, ima li itko kakvu korisnu informaciju da mi demistificira situaciju? smile

Offline

#2 01-07-2010 01:08:47

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Astra H 1.6 Easytronic 2008 check engine lampica gori

odi kod nekog majstora koji ima vremena da uradi dijagnostiku, ovako mozemo bubati do sutra.

Offline

#3 01-07-2010 19:22:16

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: Astra H 1.6 Easytronic 2008 check engine lampica gori

imao sam slucaja da su oksidirani spojevi na ecu to jest mase ali je auto znao zatrokirat povremeno ali ko sta ti kolega rece moze se nagadjat deset dana bes diagnostike tesko je.pozdrav


u radu je spas a spasa nema

Offline

#4 02-07-2010 00:18:22

SuleZG
Član
Registrovan: 30-06-2010
Komentari: 2

Re: Astra H 1.6 Easytronic 2008 check engine lampica gori

Koliko primjeæujem, auto radi besprijekorno, dakle bez promjena u odnosu na prije paljenja lampice. A ništa onda, èekam ponedjeljak kad su me naruèili u PSC. Auto ima još tri godine garancije, valjda æe riješiti u okviru jamstva.

Hvala na odgovorima anyway smile

Offline

#5 12-11-2010 13:47:53

dadoa4
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-09-2009
Komentari: 196

Re: Astra H 1.6 Easytronic 2008 check engine lampica gori

stisni gas ikoènicu zajedno i okreni kljuè na prvi zub,na ekranu ti se pokaze ecn i broj greske....

SuleZG napisao:

Pozdrav svima,

Danas mi se nakon pranja auta upalila check engine lampica (lampica s autom i kljuèem). U vožnji je sve normalno i po nièemu se ne bi mogao naslutiti kvar ili promjena performansi. Lampica s autom i kljuèem gori cijelo vrijeme, a lampica koja simbolizira motor gori kojih 5-10 sekundi nakon paljenja i onda se ugasi.

Pokušao sam tražiti nešto na ovu temu, no ništa nisam našao. Bio sam danas u servisu u PSC-u na Slavonskoj u ZG, no tip me stavio tek u ponedjeljak... Vidio sam na par postova se spominju kodovi i oèitavanja s nekog pomoænog ekrana...?

Pojest æe mi živce ova lampica do ponedjeljka, ima li itko kakvu korisnu informaciju da mi demistificira situaciju? smile

Offline

#6 14-11-2010 00:05:45

octavia77
elproger
Iz: Knin
Registrovan: 28-12-2008
Komentari: 28

Re: Astra H 1.6 Easytronic 2008 check engine lampica gori

ma ta lampica signalizira neku grešku u sustavu kakva blokada motora o èem prièate ljudi

Offline

Board footer