elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 11-02-2009 01:39:18

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Upomoæ; Renault Megane

Ovde mi u radionici jedan Renault Megane 1.9 tdi, Bosch. Pre dva dana je izašao iz radionice, i èovek se javi da sada ne može da ga upali, navodno mu je ispao kljuè iz ruku!!Sada sam provalio šifru koju kad ukucam auto upali ali na kljuè neæe da reaguje(daljinac)! Kljuè sam pregledao detaljno, prelemio sam sve lemove, ali ono g.... i dalje ne radi, èak sam proverio kljuè i baš on ne radi!!!! Dali ima pomoæi za ovaj moj sluèaj, ako nisam pomenuo kljuè je infrared.......unapred hvala.

Zadnja izmjena od Robert (11-02-2009 01:40:46)

Offline

#2 11-02-2009 02:05:07

dzevad.v
Član
Registrovan: 15-11-2008
Komentari: 1

Re: Upomoæ; Renault Megane

Znaci infra led se preko kamere ne vidi da svijetli znaci da neradi.Imao sam taj slucaj samo jednom u Clia i uspio sam to rijesiti,naime mali smd tranzistor je bio def.i zamjenom je proradio.Provjeri instrumentom okolo elemente sem procesora,provjeri kristal jeli zalemljen za dno,prelemi sve nitnice prema dr.strani ploce i provjeri ih omski,...

Offline

#3 11-02-2009 02:16:01

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: Upomoæ; Renault Megane

Najgora stvar je ta što je to veæ neko èaèkao i èak su mu i oplatu menjali pa smo jedva našli i kod (pronašao sam org. oplatu zabaèenu u gepeku). U svakom sluèaju hvala, sutra æu onda morati ponovo da lemim, jedino se bojim da taster ne popusti jer sam ga jedva prièvrstio!!!!

Offline

#4 11-02-2009 22:42:49

dzevad.v
Član
Registrovan: 15-11-2008
Komentari: 1

Re: Upomoæ; Renault Megane

Roberte samo polako ne zuri i drzi instrument u ruci jer tu sigurno nesto je van kruga i samo ces snjim to otkriti.Inace mikrokontroler nemozes ispitati no okolo samo polako a pogotovo spojeve prema dr.strani ploce.Ocisti dobro NITROM i neboj se da ces nesto ostetiti i onda uz pomoc fluksa sve prelemi i ponovo redom omski provjeri.Svaku nitnicu prelemi dobro,jer sve govori da je tu meh.kvar

Offline

#5 11-02-2009 23:20:10

MMK123
Član
Registrovan: 01-02-2009
Komentari: 5

Re: Upomoæ; Renault Megane

Robert napisao:

Ovde mi u radionici jedan Renault Megane 1.9 tdi, Bosch. Pre dva dana je izašao iz radionice, i èovek se javi da sada ne može da ga upali, navodno mu je ispao kljuè iz ruku!!Sada sam provalio šifru koju kad ukucam auto upali ali na kljuè neæe da reaguje(daljinac)! Kljuè sam pregledao detaljno, prelemio sam sve lemove, ali ono g.... i dalje ne radi, èak sam proverio kljuè i baš on ne radi!!!! Dali ima pomoæi za ovaj moj sluèaj, ako nisam pomenuo kljuè je infrared.......unapred hvala.

Poz jel znaš naèin kako aktivirat daljinski s tipkom cent.zakljuèavanja

Offline

#6 12-02-2009 00:31:30

plavac65
Expert
Registrovan: 15-09-2008
Komentari: 506

Re: Upomoæ; Renault Megane

Ako imaš pin ECU-a probaj ovu proceduru u prilogu. Možeš upisati kod tipkom za centralno zakljuèavanje u autu u sluèaju da ti IC zataji i nepošalje kod.

Offline

#7 12-02-2009 00:35:58

plavac65
Expert
Registrovan: 15-09-2008
Komentari: 506

Re: Upomoæ; Renault Megane

da, greška, sad vidim u tekstu da si to probao, što se daljinskog tiæe sve ovo nabrojeneo što su kolege veæ napomenule s tim da sam ja imao dva sluèaja na tim daljinskim da im je crkla IC dioda,a jako je osjetljiv i prijemni dio jer procuri voda na njega pa ga zblokira vremenom, pozdrav

Offline

#8 14-02-2009 01:33:39

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: Upomoæ; Renault Megane

Uh hvala vam na pomoæi!!!! Sve sam probao i ne ide......kad ukucam kod, onda pali......ostalo je da vidim sa kolegom i Renolovog servisa da poruèimo drugi kljuè, ne bih da ubijam imobilajzer jer i nije neka stavka oko 150€ je kljuè.

Offline

#9 14-02-2009 12:17:41

MMK123
Član
Registrovan: 01-02-2009
Komentari: 5

Re: Upomoæ; Renault Megane

Robert napisao:

Uh hvala vam na pomoæi!!!! Sve sam probao i ne ide......kad ukucam kod, onda pali......ostalo je da vidim sa kolegom i Renolovog servisa da poruèimo drugi kljuè, ne bih da ubijam imobilajzer jer i nije neka stavka oko 150€ je kljuè.

Jel imaš kod sa 4 znamenke i kad ih upišeš preko tipke cent.zakljuèavanja lampica blokade mora zasvjetlit nekoliko sekundi i nestat s table tada izvadiš kljuè i stisneš tipku za cent. zakljuè. na zakljuèavanje i držiš dok ne èuješ u vozilu klik klak onda pustiš tipku cent. i s kljuèem prema odašiljaèu tipkaš treba zapoèet dosta brzo ako tad proradi na kljuè centralno riješen problem ako trebaš kod javi na PM.

Offline

Board footer