elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 05-08-2010 14:06:40

hrvoje5000
elproger
Iz: Vinkovci
Registrovan: 19-12-2009
Komentari: 230

Audi B4 ugraðena klima

Auto je 94` godina, 1.9tdi 1Z. Klima je naknadno ugradjena, manualna kontrola temperature. Kada se upali klima kompresor se upali i nakon sekunde odma ugasi, plina ima sigurno dovoljno da ga mora palit, ventilatori pale normalno i nasao sam modul klime, stoji ispod volana kad se skine ona ladica. Njega sam otvorio i skuzio sam da relej u njemu ne radi, a to je relej koji pali kompresor! Dovedem direktno masu na plocu na lem relej se upali i upali se kompresor i hladi normalno. Po shemi je to zelenozuta zica koja ide iz modula oznaka 87 i ide na kompresor na zavojnicu, znaci kada prisilno spojim relej ili mu dam masu dobijem struju na tu zelenozutu zicu i kompresor se pali, i kaze shema da se tu veze jos dioda! Sad mi nije jasno sto mora poslat masu releju da upali komresor? Mozda senzor broja okretaja kompresora? Ili da jednostavno ubacim relej koji ce slati masu, i paliti kompresor, spojio bih ga preko presostata tako da ga osiguram na neki nacin al to onda nije nikakav posao... Cak sam pokusao ustekat drugi modul i ista stvar


Kada ti sreca okrene leda, sutni je u dupe!!! big_smile

Offline

#2 05-08-2010 16:50:06

alldecode
Expert
Iz: EU, HR, SB
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 1,492

Re: Audi B4 ugraðena klima

imaš više uslova koji su potrebni da bi klima radila.

senzor vanjske temperature
presostat
broj okretaja motora, tj da je auto upaljen

tako da dovoðenje samo mase na rele i nije neko riješenje, bar ne sigurno

Offline

#3 05-08-2010 18:38:14

hrvoje5000
elproger
Iz: Vinkovci
Registrovan: 19-12-2009
Komentari: 230

Re: Audi B4 ugraðena klima

mislim da je presostat ok, spojim ga na barometar i direktno upalim kompresor i kada nabije pritisak 18 bara pali ventilator, auto je naravno upaljen... mozda nisi dobro skuzio sta sam htjeo, htjeo sam ubacit relej koji ce struju dobit od presostata, ali ga spojit tako da na 87 salje masu koja ce ukljucivat relej kompresora u modulu, a u slucaju da pritisak pocne rasti presostat prekine struju i automatski nema struje na releju sto znaci kompresor se nemoze ukljucit nikako, probao sam vec tako i radi, istekam ja ventilator i nabije pritisak 25bara i automatski iskljuci kompresor jer nema struje na presostatu, al to mi je stvarno zadnja solucija jer mrzim takve kemije


Kada ti sreca okrene leda, sutni je u dupe!!! big_smile

Offline

#4 05-08-2010 19:10:46

hrvoje5000
elproger
Iz: Vinkovci
Registrovan: 19-12-2009
Komentari: 230

Re: Audi B4 ugraðena klima

evo nacrtao sam i shemu kako sam to izveo, al opet kazem to mi je zadnja solucija


Kada ti sreca okrene leda, sutni je u dupe!!! big_smile

Offline

#5 09-08-2012 13:56:11

Tdi.a6
Član
Iz: Sisak
Registrovan: 08-08-2012
Komentari: 4

Re: Audi B4 ugraðena klima

pozz..imam isti problem na audiu a6 c4 1.9 tdi.. znači kompresor se upali te nakon 2,3 sekunde se ugasi.. pa jel mos rec koji je bio problem na tom autu smile

Offline

#6 09-08-2012 17:58:30

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Audi B4 ugraðena klima

spoji auto na manometre i reci koji su tlakovi u sistemu u trenutku kad isključi kompresor...nemožeš napamet preko interneta popravljati auto..može biti puno razloga,pa ako nisi majstor,i nemaš iskustva,nemoj se ni mučiti oko toga...

Offline

#7 10-08-2012 00:46:46

Tdi.a6
Član
Iz: Sisak
Registrovan: 08-08-2012
Komentari: 4

Re: Audi B4 ugraðena klima

znam da da nemogu i nemam s cim ispitat sistem.. zato sam sam pito tu koji je problem jer simptomi su isti ko njemu..

Offline

Board footer