elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 21-08-2010 23:38:15

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Bmw 523i e39 97 godina

U ovom autu se nalazi motor sa alu blokom......auto mjesa ulje i vodu i neda se odzraciti jer napuhava stalno crijeva od vode.....glava je skinutu i odnesena na ispitivanje i ok je....dihtung je novi i opet se isto dogadja.....cudno mi je sto se pojavljuju dva simptoma....kompresija u vodi u voda u ulju....ta dva simptoma nemoraju biti povezani ali su u vecini slucajeva u vezi sa glavom i dihtungom a to je ovdije sve provjereno,dali je netko imao takav slucaj i kaj je bilo.....dali oce na tim motorima puknuti blok posto je alu.....i nakraju dal se u tu skoljku sa tom elektronikom moze bez nekih vecih zahvata staviti motor sa gusnatim blokom.....

hvala

Offline

#2 22-08-2010 21:52:15

mega_t
elproger
Registrovan: 24-12-2009
Komentari: 72

Re: Bmw 523i e39 97 godina

Blok hoce puknut, a sad imas li gdje ispitat i kako ces to je nesto drugo... Ja ti tu ne mogu pomoci... A za gusani blok, to ide bez problema, znaci drugi motor kompletan samo prebacis svoje grane i elektroniku jer je na tim novijim motorima vise sondi i ovo ono,mozda i koji senzor vise...  mozes i svoju glavu ostavit a samo podvuæ blok od drugog motora... S tim da ti ne pase blok od motora koji nema Vanos... Ako ti je sa duplim Vanosom motor onda bitu moglo bit kemije ali ako je sa Vanosom samo na usisu nemas problema... Nisam siguran 100% al mislim da se 523 nije radio sa gusanim blokom, tako da ako sam u pravu trebat æe ti 2.5 M50B25TU blok...

Zadnja izmjena od mega_t (22-08-2010 21:58:22)

Offline

Board footer