elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 31-08-2010 12:40:48

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

C klasa automatk

Pozdrav, znaèi c klasa 180, 1996 g. nije bio auto kod mene bi danas dugo, ostao u 2. brzini, ne mjenja u 3 i 4, ler, rikverc i parking radi, ali bilo ruèno ili ne kad voziš ne mjenja brzine, ulje sam kontrolirao, ima dosta, na dijagnostiku sam probao, ali nema komunikacije, vjerojatno je negde u prekidu žicam nema na pin 3 struje na utiènici, nije ostavila mušetrija auto, bude dovezao kroz koji dan ali me muèi kaj sam primjetio kad sam mjerio ulje u mjenjaèu da poklopac mjeraèa je vruæ i kad sam ga skinuo poklopac ide plavkasti dim van, znaèi lamele se pale unutra vjerojatno, zanima me vaše mišljenje, nisam baš preveæ automatske mjenjaèe radio, nema baš vozila puno u mojem kraju big_smile


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#2 31-08-2010 15:49:24

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Re: C klasa automatk

druga i rikverc to je servisna brzina provjeri i pocisti  konektore ispitaj vezu i preglegaj ventile ,zbog lamela bi prije poceo klizat ili trzat pri mjenjanju a i vidi kad je radjen servis kod nas ljudi kao da neznaju da to treba ili ecu zna bit potopljen to su vecinom svi problemi s kojima sam se susretao na tim vozilima ako se jos sta sjetim javim

Offline

#3 31-08-2010 20:54:01

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: C klasa automatk

Ma mislim skinuti poklopac i pogledti filter i to, više me muèi dim iz mjeraèa kad se zagrije ulje mjenjaè, kao da je nekaj zacvikalo, po mirisu mi se èini lamelice zato pitam. Opet ulje je crveno, nije sivo kak nekad zna biti...Budem provjerio kad auto doðe.
Hvala big_smile

Zadnja izmjena od predingli (31-08-2010 20:54:40)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#4 01-09-2010 18:28:39

veljabob
elproger
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 78

Re: C klasa automatk

kao prvo ako ima sipka za nivo vidi nivo(pazi na nivo za topao ili hladan-razlicit je) i kapni na beli meki papir,mora biti svetlo crvenkaste boje i da se razliva,ne sme da smrdi na zagorevinu(lamelice).neki imaju elektroniku u ulju,drugi je imaju negde u kabini.na ploci su ti solenoidi(njihovom kombinacijom napajanja biraju se brzine i jos je tu pressure ventil koji odmerava radni pritisak.jos na kucistu ima brider(oduska)-moguce da je zacepljen pa se zato pare skupljaju,a ne bliduju se kroz ventil

Offline

#5 01-09-2010 22:09:54

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: C klasa automatk

Nema mjeraè ali ali imam ja original šipku za mjerenje-alat, ulje je u razini, ima na mjeraèu oznaku za hladno i vruæe ulje, nije do toga, kak sam i rekao ranije, ulje je crveno, nije sivo i ne smrdi po paljevini. Budem provjerio kad auto dovveze, elektronika je u mjenjaèu, nisam imao vremena za detaljan pregled. Prvo moram rješiti komunikaciju sa dijagnostikom, pa da vifim greške i ostalo, ipak, hvala za sad, jkavim kad auto bude kod mene na popravku.


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#6 04-09-2010 19:41:41

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: C klasa automatk

Evo mjenjaè rješen, za nedostatak komunikacije dijagnostikom je bio kriv osiguraè broj 1. u kutiji pored dijagnostièkog prikljuèka, zapravo ležište osiguraèa, spoj na žicu oksidiralo, osiguraè je bio ispravan, a ujedno taj osiguraè je povezan i na mjenjaè, uglavnom kad se rješio taj problem, mjenjaè normalno radi, mjenja i vuèe, jedino me brine kaj malo dimi na mjeraè ulja, ali ide bez problema.

Zadnja izmjena od predingli (04-09-2010 19:42:20)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

Board footer