elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 15-09-2010 23:20:07

jbozur
Član
Iz: Ðakovo
Registrovan: 28-08-2010
Komentari: 25

Dijagnostika sa ELM interface

Pozdrav nabavio sam elm-usb interface pa me zanima dali ima tko nekakvi program za astru h 2007. ja imam par programa i rade sve ok na mojoj astri s tim da sporo parametre oèitava i zna se smrznit program pa ako ima neko a dekvatno riješenje. Imam tech 2 software ali nije za moju astru pošto je 2007 god.

Offline

#2 16-09-2010 00:16:12

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Dijagnostika sa ELM interface

Uzmeš op-com i radi super

Offline

#3 16-09-2010 15:50:08

jbozur
Član
Iz: Ðakovo
Registrovan: 28-08-2010
Komentari: 25

Re: Dijagnostika sa ELM interface

oliver napisao:

Uzmeš op-com i radi super

Znam ali vec sam kupio elm327

Offline

#4 16-09-2010 16:06:01

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Dijagnostika sa ELM interface

Ma dobro ali elm ti nije neka profi dijagnostika tako da nemožeš od nje tražiti da radi perfektno i da radi sve, zato ti kažem ako se baviš ovim poslom uzmeš op-com i nemaš problema što se tièe opela, a op-com je extra dobra dijagnostika za te pare i predobra, op-com ti je odma iza techa.

Offline

#5 16-09-2010 18:24:22

jbozur
Član
Iz: Ðakovo
Registrovan: 28-08-2010
Komentari: 25

Re: Dijagnostika sa ELM interface

oliver napisao:

Ma dobro ali elm ti nije neka profi dijagnostika tako da nemožeš od nje tražiti da radi perfektno i da radi sve, zato ti kažem ako se baviš ovim poslom uzmeš op-com i nemaš problema što se tièe opela, a op-com je extra dobra dijagnostika za te pare i predobra, op-com ti je odma iza techa.

ma najviše sam uzeo zbog svog auta s kojim sa imao dosta problema. jel ima koja verzija op-com-a (software) da radi na elm-u

Offline

#6 16-09-2010 20:19:41

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Re: Dijagnostika sa ELM interface

ali ne kuzim sta ce ti dijagnostika ako nisi majstor sa time se treba znat sluzit a ako nemas znanja nema  ti vajde koju god dijagnostiku da kupis

Offline

#7 16-09-2010 20:24:16

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Dijagnostika sa ELM interface

jbozur napisao:
oliver napisao:

Uzmeš op-com i radi super

Znam ali vec sam kupio elm327

samo si bacio pare


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#8 16-09-2010 21:09:10

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Dijagnostika sa ELM interface

MARIOFIAT napisao:

ali ne kuzim sta ce ti dijagnostika ako nisi majstor sa time se treba znat sluzit a ako nemas znanja nema  ti vajde koju god dijagnostiku da kupis

to sam i ja rekao, samo sam ja elektronicar, pa malo po malo naslo se sve vise posla za mene, sve vise sam isplacivao dijagnosike koje sam uzimao, a i ovaj forum mi je puno pomogao....ako covjek ima volje zabavlajti se s time zasto ne

ima par bitnih stvari, ne rusati cjene majstorima, ne petljati ako nisi siguran sta radis i ako nisi spreman snositi trosak kad nesot potrgas svojom krivicom.....


e da, elm ti radi s tom astrom, i to dosta dobro, samo ovisi kakav je interface, ako je interface lose slozen onda hoce raditi sra***

Zadnja izmjena od raven_sk (16-09-2010 21:10:17)


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#9 16-09-2010 22:08:25

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: Dijagnostika sa ELM interface

pa naravno, ono sto ne mozete da resite idite kod onih sto mogu, a laganicu od posla uzimaju takvi koji kupuju dijagnosticke uredjaje tek tako!
mislim da sam bio jasan!


best regards!

Offline

#10 17-09-2010 23:32:41

jbozur
Član
Iz: Ðakovo
Registrovan: 28-08-2010
Komentari: 25

Re: Dijagnostika sa ELM interface

raven_sk napisao:
MARIOFIAT napisao:

ali ne kuzim sta ce ti dijagnostika ako nisi majstor sa time se treba znat sluzit a ako nemas znanja nema  ti vajde koju god dijagnostiku da kupis

to sam i ja rekao, samo sam ja elektronicar, pa malo po malo naslo se sve vise posla za mene, sve vise sam isplacivao dijagnosike koje sam uzimao, a i ovaj forum mi je puno pomogao....ako covjek ima volje zabavlajti se s time zasto ne

ima par bitnih stvari, ne rusati cjene majstorima, ne petljati ako nisi siguran sta radis i ako nisi spreman snositi trosak kad nesot potrgas svojom krivicom.....


e da, elm ti radi s tom astrom, i to dosta dobro, samo ovisi kakav je interface, ako je interface lose slozen onda hoce raditi sra***

i ja sam elektronièar i radim kao serviser u CAT-u bageri itd.. svoj auto sam i sam riješio kad mi nisu znali šta mu je a bio u ovlaštenom servisu. Zato bi volio imati bolji program za dijagnostiku. Elm sam kupio iz kine i dobro radi jedino programi su veèinom demo i ogranièeni su sa podacima

Offline

#11 18-09-2010 00:23:14

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Re: Dijagnostika sa ELM interface

op com kosta smijesno tj i predobar za tu lovu kupi i uzivaj

Offline

#12 20-09-2010 14:07:04

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Dijagnostika sa ELM interface

zeljko.78 napisao:

pa naravno, ono sto ne mozete da resite idite kod onih sto mogu, a laganicu od posla uzimaju takvi koji kupuju dijagnosticke uredjaje tek tako!
mislim da sam bio jasan!

prijatelju, od kuda si ti poceo? imao si 50 tisuca eura kapitala i kupio si odmah svu opremu i hvatao s eu kostac s najtezim kvarovima?????
ako jesi drago mi je zbog tebe

ja nemam, krpim kraj s krajem, kucim se, trebam se zeniti, radim 12 sati dnevno u firmi za 500 eura placu, od toga imam 250 eura troskova putovanja na posao i s posla, i nemam para kupovati neznam kakve uredjajje, a ni vremena da ih isplatim, nazalost

mozes ti pljuvati po nama koji pocinjemo, ni ja ne volim konkurenciju kao ni nitko drugi, ali s druge strane konkurencija me tjera da idem naprijed, da kupujem alat, da se ucim raditi, da napredujem.........i nije me strah konkurencije....a i ti ako si majstor nebi te trebalo biti strah musterije


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#13 20-09-2010 14:28:53

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: Dijagnostika sa ELM interface

ja sam radio  sest godina i kupovao alat , pa smo napravili vag-com e onda sam izdvojio 3000e i uzeo prvu dijagnostiku , pa drugu ......
kad sam  pocinjao sa dijagnostikom nije bilo ovako kao sad, daj mi ovo daj mi ono nego malo drugacije i  sve ovo sto sam napisao pisem iz iskustva!
kad budete  davali lovu za opremu onda ce te  ceniti taj svoj rad i naplacivati isto!
sto se tice kvarova i dan danas mi dolaze teski kvarovi koji drugi ne resavaju , ne mogu , nemaju cim ili............


best regards!

Offline

#14 20-09-2010 21:55:13

avtotronic
elproger
Iz: Maribor
Registrovan: 21-03-2009
Komentari: 351

Re: Dijagnostika sa ELM interface

Samo, da ka¾em usput, sa elm327 radi ¹ta se tièe Opela samo VauxCheck, to je to ali se ne mo¾e usporediti sa Opcom.

Offline

#15 21-09-2010 00:01:22

jbozur
Član
Iz: Ðakovo
Registrovan: 28-08-2010
Komentari: 25

Re: Dijagnostika sa ELM interface

avtotronic napisao:

Samo, da ka¾em usput, sa elm327 radi ¹ta se tièe Opela samo VauxCheck, to je to ali se ne mo¾e usporediti sa Opcom.

Hvala na odgovoru (jedinom) ovo ostalo su samo napucavanja na tuðe raèune. Probo sam i scanmaster i radi ok ali nisam vauxchek. to moram probati. kupit cu opcom koliko vidim. malo je skuplji od elm-a.

Offline

#16 21-09-2010 21:25:57

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Re: Dijagnostika sa ELM interface

klega vidis da nisu nikakva napucavanja na tudji racun kad si i sam shvatio da je bole kupit i bit miran nego bit ogranicen sa nekakvim univerzalcem za smjesnu razliku u lovi.

Offline

#17 21-09-2010 21:39:17

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Dijagnostika sa ELM interface

zeljko.78 napisao:

ja sam radio  sest godina i kupovao alat , pa smo napravili vag-com e onda sam izdvojio 3000e i uzeo prvu dijagnostiku , pa drugu ......
kad sam  pocinjao sa dijagnostikom nije bilo ovako kao sad, daj mi ovo daj mi ono nego malo drugacije i  sve ovo sto sam napisao pisem iz iskustva!
kad budete  davali lovu za opremu onda ce te  ceniti taj svoj rad i naplacivati isto!
sto se tice kvarova i dan danas mi dolaze teski kvarovi koji drugi ne resavaju , ne mogu , nemaju cim ili............

a ja sam krenuo od weller lemilice prije 10-ak godina, pa sam kupio instrument, pa sam zavrsio skolu i poceo raditi pa sam kupio osciloskop, pa puhalicu, pa mikroskop, pa.......... pa sam kupio i passata nakon teze prometne nezgode kako bih imao s cime putovati iz siska u zagreb na posao svaki dan, pa sam shvatio da mogu za njega napraviti vag com sucelje s max232, pa sam i napravio prvu dijagnostiku na njemu, savladao djecije bolesti (brava u vratima, voda u comfortu, tdi timing, ugradnja cruise controla.....)

malo po malo sam poceo nailaziti na forume na internetu, imao sam par ljudi koje sam mogao pitati i koji su mi htjeli pomoci, puno iskustva s elektronikom, posto sam za cijelo to gore vrijeme servisirao elektroniku, malo po malo......a posto dolazim iz "dobro stojece obitelji" da bih si uopce mogao priustiti prvog jugica pa nadalje od autiju slagao sam stalno od kojekakvih sklepa i sklepica nesto da bih se uopce koturao, ono sto sam naslijedio od oca je bio set gedora 1/4 cola i od djeda 1/2 gedore, pajser i dva cekica smile i srecom garazu u kucici u kojoj zivim, da imam gdje readiti a da nisam na kisi

samo moja ludost i hrabrost me gurala da ugradjujem radije, centralna zakljucavanja, popravljam prijateljima, rodbini i drugarima aute kako bih stekao sto vise znanja i iskustva i da bih danas bio tu gdje jesam, naucio to sto znam, nazalost neznam njemacki jezik i to me jako nazaduje posto na njemackim forumima ima jako puno ljudi koji znaju pomoci s njemackim autima smile ali zato znam jako dobro englesi, a tdi-ja svom srecom ima i u americi pa se moze nesto i tamonauciti......ovdje nisam da nekome ukradem posao, ovdje sam da steknem jos vise znanja i iskustva, nazalost uz kredit za auto i u pokusaju rjesavanja stambenog pitanja si ne mogu priustiti kupiti brain bee i beeprog koji su mi zelja vec preko nekoliko godina, ali skupit ce se i za to, kao sto se skupilo i za osciloskop kojeg sam jednako jako zelio imati i wellericu i..........

malo smo otisli u offtopic, ali da bih mogao od nekuda krenuti poceo sam prvo s piratkim vag com-om, pa elmom, pa op comom, pa je sada tu i fiatov ecu scan, i bmw pa soft, i bmw car soft, a s vremenom ce doci jos toga....nadam se.....i tako se to skuplja od moje 15 godine wink

pa neznam zasto imas stav da je samo tebi bilo tesko i da ja radim djabe? ne radim, a i kad neznam koliko naplatiti onda zovem majstore pa pitam koliko da naplatim kako nebih rusio cjenu drugima......mozda nisu svi kao ja, ali i dalje stojim iza toga da kada zapnes, ja sam prvi koji ako znam cu ti pomoci unatoc tvom stavu prema meni hmm


isprike acom-u na offtopicu

i da, elm radi ok s opelima.....mada, op com je definitivno bolji za rad s opelima


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#18 22-09-2010 01:22:44

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dijagnostika sa ELM interface

Da se nadovezem,

Svaki majstor ce pocetniku ili najstoru koji zeli da prosiri svoja znanja pomoci.
Niko, barem ne ja, nece pomagati onome kojem je to kao usputan posao. Pre podne radi u firmi i popravlja televizore, a popodne cisto da popuni dan "radi" dijagnostiku od sklepanih ili nekih home made dijagnostika. ZASTO? Ne zbog toga jer se plasi da ce mu on biti konkurencija, nego svima nama je vise pun k.... tih koji kao rade a ubiju cenu i onda se prica kako je dijagnostika toliko i toliko, ili kupi pice da ti resim kvar itd... Sa druge strane kolege koje se ipak bave profesionalno sa time nedaju 100eur za dijagnostike, vec 10.000eur pa on nemoze da kaze 10eur ili idi kupi pice. Vremenski je ovaj radio 2 dana i uzeo mu 10eur jer mu resio kvar i musterija misli kako se ovaj ubio od rada i skoro nista mu nije naplatio a u stvari ovaj dok je procitao sve forume i dok je sve ispitao i nabo na pravi odgovor prodje silno vreme. Onaj koji to profesionalno radi resi taj glupi problem za pola sata i uzme mu npr. 40eur, ko onda ispada grbav. Ovaj ga odro jer mu je naplatio toliko. A to sto on svake godine placa dopunu aparata, sto stalno prati desavanja, kupuje programe itd... to se sve djabe dobija. Pa neko mora i to da plati. A ono sto je izgubilo svakog smisla je to sto se naplata znanja IZGUBILA. Jeste super ti znas ali deres druze, ma jed... g.... Koliko se para bacilo na sve silne seminare i opremu to te niko nepita. Pa kada budem bio fizikalac i kopao kanale onda cu da radim na dnevnicu i na satnicu. Treba raditi i naplacivati znanje, najskuplje je neznanje. Pogresna procena i ode stotinu eurica ili vlasniku ili onom ko je garantovao za taj "kvar".
TOLIKO


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#19 23-09-2010 09:39:55

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Dijagnostika sa ELM interface

launch napisao:

Svaki majstor ce pocetniku ili najstoru koji zeli da prosiri svoja znanja pomoci.
Niko, barem ne ja, nece pomagati onome kojem je to kao usputan posao. Pre podne radi u firmi i popravlja televizore, a popodne cisto da popuni dan "radi" dijagnostiku od sklepanih ili nekih home made dijagnostika.

koliko sam shvatio u zadnjih nekoliko godina koliko radim ovaj posao, a i po raznim forumima i prici s ljudima koje poznajem, niti ti kao mehanicar mozes bez mene elektronicara niti ja elektronicar mogu bez tebe mehanicara.....djabe ti sve te silne dijagnostike ako neznas, nemozes ili nemas opreme zamjeniti dump na dashbordu i slc.......a da bih ja mogao popravljati takve stvari moram imati opremu za dijagnostiku....posto nemam dovoljno posla nemam ni dovoljno financija ni potrebe da kupujem opremu od 10 000 eura, vec kupujem opremu od 100 ili 1000 eura, da mi se posao na kraju ipak isplati a ne da budem gladan kruva.............

mozes ti meni pomoci ili ne pomoci, isto kao i ja tebi, mozemo se mi ovdje i prepucavati u nedogled po ovom forumu, i dignuti tlak adminu da nas ban-a i slc. ali i dalje cemo ovisiti jedan o drugome, sto se naplate tice, ponavljam, i ja mrzim one koji poprave dva hladna lema i naplate pice, ili shebu nesto s svojim krampom od lemilice pa traze da im se napravi djabe jer su oni obecali djabe....e bome nece ici.....a to sto ja da bih prehranio sebe i svoju obitelj jos moram raditi negdje u firmi nije moja nezasitnost i potreba da nekome uzmem posao, vec potreba da bih prezivio wink

budimi ziv, zdrav, pozdravljen i dao bog jso sto godina rada i posla za sve nas.....nema smisla vrsiti prepisku i dalje na ovu temu ejr bi mogli u nedogled, ajmo se radje naci negdje na pijaci wink


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#20 23-09-2010 22:26:53

Boki_boo
elproger
Iz: Ðakovo
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 47

Re: Dijagnostika sa ELM interface

Imam Opcom, buduæi sam ti blizu mogu ti posuditi! Uz njega naravno i softwer!

Offline

#21 25-09-2010 17:21:59

jbozur
Član
Iz: Ðakovo
Registrovan: 28-08-2010
Komentari: 25

Re: Dijagnostika sa ELM interface

Boki_boo napisao:

Imam Opcom, buduæi sam ti blizu mogu ti posuditi! Uz njega naravno i softwer!

de mi pošalji tvoj broj mob-a

Offline

Board footer