elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-09-2010 08:19:28

nesa_63
Član
Registrovan: 08-10-2009
Komentari: 3

Vetronix Tech 2

Da li neko uima iskustva sa ovom diagnostikom u smislu kompatibilnosti kao org. tech 2/saab, opel

Offline

#2 23-09-2010 16:55:24

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Vetronix Tech 2

vetronix i pravi tech2 --trebalo bi da je tako koliko se secam

Offline

#3 07-10-2010 21:19:25

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Vetronix Tech 2

Prvo je tech2 bio HP, sada vetronix


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#4 08-10-2010 21:41:58

RS-4
elproger
Iz: Norway
Registrovan: 29-05-2009
Komentari: 121

Re: Vetronix Tech 2

Babaroga od uredjaja, moze da radi Opel,Saab, Vauxall,Suzuki,Isuzu, brdo Amera iz grupacije GM naravno za svaki brend mora da se instalira poseban software na mem. kartici.

Pozdrav

Offline

#5 20-10-2010 00:42:05

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Vetronix Tech 2

Kao sto rekose kolege OEM uredjaj za OPE, SAAB, GM, Isuzu, Vauxel... Takodje radi i reprogramiranja itd...
Obratiti paznju samo pri kupovini dali je pravi Vetronix ili Kinez. Postoje kopije koje brzo crkavaju imaju problem sa (hm, nemogu da se setim tacan naziv, onaj deo sto se izvlaci sto mu je mozak koji sluzi za komunikaciju- blokada na mozgu). Uredjaj je suvise plastican. Ako kupujes preo neta OBAVEZNO trazi slike da ti posalje. Ako te zanimaju u cemu je vizuelna razlika ti pisi pa da pisem.

Zadnja izmjena od launch (20-10-2010 00:43:25)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#6 20-10-2010 15:46:20

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Vetronix Tech 2

Ono sto se zove VCI modul.


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#7 20-10-2010 20:09:33

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Vetronix Tech 2

marsher napisao:

Ono sto se zove VCI modul.

E bas to, kd mozak zablokira u sitne sate mozes ga je... nece da proradi.
HVALA kolega


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#8 09-03-2011 22:52:54

lione
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 30-08-2010
Komentari: 49

Re: Vetronix Tech 2

Ako moze neko da mi odgovori   da li  orginalni Vetronix Tech 2 moze da radi Opel Insigniju i Astru J ili je za to potreban novi MDI GM interfejs.

Offline

#9 15-03-2011 15:15:44

16v
elproger
Registrovan: 06-08-2010
Komentari: 104

Re: Vetronix Tech 2

Pozdrav originalni opelov aparat TECH 2 nemoze da radi ASTRU J I INSIGNIJU ja sam nabavio originalni MDI interfce i odgovarajuci softver koji radi sve opele novije generacije a isto tako ti moze zmeniti i TECH 2 ako si se odlucio da radis smo opela MDI je pravi alat za to pozdrav.

Offline

#10 31-03-2011 22:59:57

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Vetronix Tech 2

Ima opcija za Tech2 da radi Astru-J i Insigniu............
možda ne poznaješ Opel dobro.

Offline

#11 18-03-2012 18:12:12

lione
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 30-08-2010
Komentari: 49

Re: Vetronix Tech 2

Od skoro sam nabavio Vetronix Tech 2 model iz 2003 .g. u nadi da se resim klona OP COM-a, sto kablova dopunjavanja baterija na lap topu i sl. Na kartici je ucitana verzija 123.00 na hrvatskom jeziku, posto imam problem kada ocitavam greske tj.nisam naviknut na njihov prevod na hrvatskom npr. sifra greske P0190 pa njeno objasjnjenje,pa moram  ponovo da koristim OP COM jer su objasnjenja na engleskom i tako mi je mnogo lakse da ga koristim jer su i objasnjena u Opel Tis- u pisana bas identicno a to koristim vec zadnjih 6 godina tako.Da li ima verzija programa za Tech 2 da je na engleskom a da se odnosi na OPEL, mislim da mi nebude u meniju za vauxhall vozila.Imam jos jedno pitanje ,ovaj uredjaj drzim prvi put u rukama pa me interesuje dali Vetronix Tech 2 moze da prikaze Graficki prikaz izabranog parametra uzivi , tj. Live.Nesto sam probavao ali bez uspjeha.Uspeo sam samo u opciji vec sniljenih izvestaja gde mogu da se pregledaju snimljeni podaci sa vozila i njihov graficki prikaz ali ne u realnom vremenu.Malo sam zakasnio sa kupovinom ove dijagnostike jer je on zakrocio u penziju, ali presudilo je to sto sam nasao dobro ocuvan primerak na kojem tasteri nisu pohabani,verovatno jer se malo  koristio u Sabb servisu u Nemackoj koji je zatvoren, ali i udobnost rada 
i mnoge opcije koje OP com jos samo moze da sanja.

Offline

#12 23-05-2012 21:27:10

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Vetronix Tech 2

Pa ako imaš TIS i ako si donio kablove od TECH2 možeš sam sebi uraditi update softwera ili ako imaš nekoga u servisu izvadiš svoju karticu GM -32 iz TECH-a i uradi ti Update na koji želiš jezik i još zadnju verziju Softwera

lione napisao:

Od skoro sam nabavio Vetronix Tech 2 model iz 2003 .g. u nadi da se resim klona OP COM-a, sto kablova dopunjavanja baterija na lap topu i sl. Na kartici je ucitana verzija 123.00 na hrvatskom jeziku, posto imam problem kada ocitavam greske tj.nisam naviknut na njihov prevod na hrvatskom npr. sifra greske P0190 pa njeno objasjnjenje,pa moram  ponovo da koristim OP COM jer su objasnjenja na engleskom i tako mi je mnogo lakse da ga koristim jer su i objasnjena u Opel Tis- u pisana bas identicno a to koristim vec zadnjih 6 godina tako.Da li ima verzija programa za Tech 2 da je na engleskom a da se odnosi na OPEL, mislim da mi nebude u meniju za vauxhall vozila.Imam jos jedno pitanje ,ovaj uredjaj drzim prvi put u rukama pa me interesuje dali Vetronix Tech 2 moze da prikaze Graficki prikaz izabranog parametra uzivi , tj. Live.Nesto sam probavao ali bez uspjeha.Uspeo sam samo u opciji vec sniljenih izvestaja gde mogu da se pregledaju snimljeni podaci sa vozila i njihov graficki prikaz ali ne u realnom vremenu.Malo sam zakasnio sa kupovinom ove dijagnostike jer je on zakrocio u penziju, ali presudilo je to sto sam nasao dobro ocuvan primerak na kojem tasteri nisu pohabani,verovatno jer se malo  koristio u Sabb servisu u Nemackoj koji je zatvoren, ali i udobnost rada 
i mnoge opcije koje OP com jos samo moze da sanja.

Offline

#13 16-06-2012 18:50:36

lione
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 30-08-2010
Komentari: 49

Re: Vetronix Tech 2

Kako da utvrdim da li je clon ili original Tech 2 Vetronix iz 2003 godine.Na poklopcu pcmcia kartice ima pecat sa datumom 12 01 03 isto i na dlc kablu  10 2003.Jedino sto mi daje sumnju je startup kada se pali nebude uvek "sistem initializing " poruka na sredini ekrana, nego cesto u dva reda "sistem" na kraju prvog reda a "initializing" u drugom redu.Otprilike svaki 6,7 put bude poruka na sredini.E sad neznam da li je to normalno ili je moj Tech 2 dobra starija kopija.Gledao sam neke startup screen na you tube pa sam video da takav screen imaju clonovi sa oznakom Tech2 flash od proizvodjaca OTC.Kvalitet izrade je dobar tasteri nisu izlizani , dobro radi nema probleme sa komunikacijom na vozila ima logo "gm" iznad displaja.Da li po seriskom broju moze da se utvrdi originalnost. Unapred hvala.

Offline

#14 10-07-2012 01:05:51

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Vetronix Tech 2

Ja imam Vetronix vec 10 godina, kada kinezi jos nisu kopirali to.Bio sam radoznao i otvorioa sam VCI modul i unutra iznenadjenje-kompletna elektronika VCI modula je HP. I meni se tako ponasa na start, ali nema niakvih problema.Jedino tastatura-dugmici su malo tvrdji od originala.


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#15 11-07-2012 02:00:08

lione
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 30-08-2010
Komentari: 49

Re: Vetronix Tech 2

Hvala na odgovoru.Pa i  moj primerak je star 9 godina tako da je onda sigurno original.Ovi sadasnji kineski klonovi su jako losi ,vek trajanja oko pola godine,a dosta baguju u Canbus dijagnostici dok Kwp 2000 rade dobro.Ali displey katastrofa pojavljuju se neke tanke linije vetrikalno po ekranu.Zali  boze ko baci pare na ovaj krs.Bio sam zvao nekog lika u BG koji popravlja samo originalne Tech 2, da ga pitam dali su postojale kopije 2003/2004 otprilike.Rekao mi je da su bile i tada vec kopije ovih uredjaja ali da su bile kvalitetne.

Offline

Board footer