elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 28-09-2010 14:45:15

otac makarije
Član
Registrovan: 28-09-2010
Komentari: 4

Robotizovani menjac na twingu

veliki pozdrav svim forumasima iz Novog Sada


od pre mesec dana imam problem sa robotizovanim menjacem na Twingu 1.2 8v iz 2001.god.

naime kada je auto hladan prilikom davanja kontakta cuje se zujanje pumpe koje traje oko 15-tak sekundi i tek nakon toga mi dozvoljava anlasovanje.
nakon startovanja i motor i menjac rade besprekorno . kada je motor vruc pali odmah .
receno mi je da je problem u "hydraulic accumulator-u" tzv. "bombi" koja navodno gubi pritisak

posto u srbiji nigde ne mogu da pronadjem taj deo ( ni nov ni polovan ) molio bih za pomoc bilo koje vrste

Offline

#2 28-09-2010 22:55:54

tnt
elproger
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 22

Re: Robotizovani menjac na twingu

ugradi pedalu kvaèila,sajlu i promjeni vilicu u zvonu mjenjaèa i rješio si problem zauvjek

Offline

#3 29-09-2010 10:57:44

otac makarije
Član
Registrovan: 28-09-2010
Komentari: 4

Re: Robotizovani menjac na twingu

navodno je problem u membrani koja se nalazi u toj "bombi"
e sada jos uvek nista nisam skidao posto ne mogu da nadjem drugu i ne znam da li ovu postojeca moze da se reparira


ukoliko ne uspem da popravim ili bude neka "nenormalna" cena prebacivanje na manuelni ne gine

Offline

#4 18-02-2011 13:16:40

otac makarije
Član
Registrovan: 28-09-2010
Komentari: 4

Re: Robotizovani menjac na twingu

Evo posle promene "bombe" i dalje isti problem .

Definitivno sledi prebacivanje na manuelni i potrebna mi je pomoc.
Ako neko zna sta tacno da pribavim i da li treba menjati instalaciju ( kontaktirao sam nekolicinu "majstora" i svaki prica neku drugu pricu )
U Twingu je menjac sa oznakom  JH1

Hvala unapred

Offline

Board footer