elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 29-09-2010 22:29:33

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Omega B centralno zakljucavanje

Prvo pozdrav svim kolegam....

Imam problem na Omegi B 2.5 TD....auto je bio u poplavi i zakljucalo se centralno ali na onaj deadlock.....sto znaci da su sve brave zablokirane,vozaceva vrata sam uspio otvoriti na silu i onda sam promjenio modul od centralnog jer je on plivao u vodi,dijagnostikom ga vidim,prijavio sam daljinac i kad se pokusa otkljucati ili zakljucati vrata na daljinac iili na kljuc cuje se skljocanje u tom modulu ali se nista ne dogadja....danas sam zamjenio i motoric na vozacevim vratima i sad ta vrata rade ali ne rade ni jedna druga.....postoji li kakva fora da se otkljucaju ostala vrata osim trganja tapecirunga jer se ni iz nutra nemogu vrata odkljucati..

Gepek se otvara na kljic ali ne radi ni na njemu centralno.....

Hvala

Offline

#2 29-09-2010 22:38:44

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Omega B centralno zakljucavanje

doe imas li koji manual ili semu za to pa da mu preko pinouta probas  izmenom struje polariteta otkljucas ostale brave,nemam nekih vecih ideja...


@)).....

Offline

#3 29-09-2010 22:43:25

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Omega B centralno zakljucavanje

i dok nisam promjenio motoric na vozacevim vratima on mi je prebacivao plus i minus.....samo kaj je motoric crko pa nije otvarao.....cini mi se da su sva 4 crkla jer je auto bio u vodi do volana....a kolko mi se cini struja ide do motorica samo su oni zaglavljeni....:(

Offline

#4 02-10-2010 08:57:06

pasat-diesel
elproger
Iz: Koprivnica
Registrovan: 12-09-2010
Komentari: 116

Re: Omega B centralno zakljucavanje

razmisli o vaðenju sjedala pa onda probaj vaditi zapecirunge  na vratima ako za prednji smeta inst.tabla ali zadnji bi mogli ièi


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#5 02-10-2010 10:04:15

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Omega B centralno zakljucavanje

A zašto se nemože otkljuèati iznutra, zaglavila brava ili ?

Offline

#6 02-10-2010 19:19:35

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Omega B centralno zakljucavanje

Ne znam koje je godiste auto ali bi trebalo da su zice od motora crno zuta i crno plava, mada mislim da ti ovo nece mnogo pomoci jer je voda ucinila svoje. Mozda mozes probati da dovedes napajanje na ove dve zice direktno u vratima (treba skinuti tapacire), pa udaraj necim po bravi sa unutrasnje strane i mozda ce motor krenuti. Sto se tice polariteta za otkljucavanje - ne znam, ali probaj i jednu i drugu varijantu. Svojevremeno je na jednoj vectri b crk'o motor u zadnjim desnim vratima i probao sam sve i svasta i nisam uspeo da ih otvorim. Mada, voleo bih da mi se pojavi neko sa tim problemom da probam ponovo.
Ako nista, problem se moze resiti tako sto se brava razvali iznutra (npr. busilicom). Kad se vrata otvore, onda je dalje lako...

Offline

#7 02-10-2010 21:36:31

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Omega B centralno zakljucavanje

motori od centralnog na tim vratima se zablokiravaju kad ih zakljucate u dead lock.....to znaci da iznutra nemozete ni pajserom podic pipac od zakljucavanja.....jedina solucija je razvaliti tapecirunge i onda na silu odkopcati motore jer da bi se oni odkopcali mora se cijela brava vaditi van....sve u svemu sranje na kvadrat.....a da bi tapecirung skinuo ima serafe sastrane koje nemrem odserafiti kad su vrata zatvorene,znaci jeverojatno ce nekaj puknuti kad cu ih skidati...

Offline

#8 02-10-2010 22:16:11

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Omega B centralno zakljucavanje

Na vectri i zafiri sam skidao tapacir sa zatvorenih vrata, tako da mislim da bi i na omegi to moglo da se uradi. Skidaj kedar, plastike na stubovima da dodjes do bocnih srafova, Zadnje sediste mora ici van. A inace, ne zablokira motor vec on gurne sistem poluga u bravi, pa se nikako ne mogu otvoriti vrata. Sve u svemu, mora se skinuti tapacir, pa onda probati razvaliti plastiku u kojoj se nalazi motor (ako moze bez vecih ostecenja), a onda se vrata mogu otvoriti. Da sam imao drugu bravu (vezano za vectru b iz mog prethodnog posta), polomio bih nekako onu iz vrata ali sam se plasio da ne ostetim mehanicki deo brave, pa sam odustao od toga. U svakom slucaju, zelim ti puno srece i mislim da ces to moci srediti. Javi sta si uradio, bas me zanima.

Offline

Board footer