elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 13-10-2010 20:04:39

saxson77
elproger
Iz: bosanski brod
Registrovan: 21-02-2009
Komentari: 95

Izgrebana ŠoferŠajba

Neznam da li sam postavio na pravo mjesto
interesuje me da li se mogu ispolirati grebotine na šoferki
zimus žena led èistila sa šoferke staklenom boèicom od parfema
i izgrebala šoferku na ljevoj strani baš


Ne znam sta hocu ali znam da nemam ono sto mi treba.

Offline

#2 13-10-2010 21:36:06

Rocky
elproger
Iz: BIH
Registrovan: 09-03-2009
Komentari: 1,134

Re: Izgrebana ŠoferŠajba

moze sve zavisi koji parfem je koristila  salim se naravno  sve zavisi koliko je ostecena sajba neznam odakle si tacno  ali ima jedan servis koji se bavi prodajom ujedno popravljaju sajbe  meni je kamenic zavrsio u sajbi  i bila je malo izgrebana ljudi su odradili   pozdrav

Offline

#3 14-10-2010 21:19:30

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Izgrebana ŠoferŠajba

Imam ja drugara sto je "do jaja ispolirao soferku", pa mi jos objasnio kako je polirao (brusio je nesto, pa pucne zavrsile po soferci), prvo vodenim smirglom 2000, pa ovom pastom, pa onom pastom i stvarno ispalo super. Sve bilo savrseno dok nije pao mrak, pa mu naisao auto u susret, pa je zavrsio u kanalu..

Ne znam da li to neko moze strucno da odradi i da li postoji neka spekcija za to, ali zeni sledeci put umesto parfema kupi strugac za led da proba da se nasprica sa njim wink


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#4 14-10-2010 23:18:15

saxson77
elproger
Iz: bosanski brod
Registrovan: 21-02-2009
Komentari: 95

Re: Izgrebana ŠoferŠajba

A PARFEM JE IZGREBI ME mislio sam to s poliranjem jer nije duboko pa da možda neko nije polirao i s kojim polirom


Ne znam sta hocu ali znam da nemam ono sto mi treba.

Offline

#5 14-10-2010 23:29:10

saxson77
elproger
Iz: bosanski brod
Registrovan: 21-02-2009
Komentari: 95

Re: Izgrebana ŠoferŠajba

ignjat napisao:

Imam ja drugara sto je "do jaja ispolirao soferku", pa mi jos objasnio kako je polirao (brusio je nesto, pa pucne zavrsile po soferci), prvo vodenim smirglom 2000, pa ovom pastom, pa onom pastom i stvarno ispalo super. Sve bilo savrseno dok nije pao mrak, pa mu naisao auto u susret, pa je zavrsio u kanalu..

Ne znam da li to neko moze strucno da odradi i da li postoji neka spekcija za to, ali zeni sledeci put umesto parfema kupi strugac za led da proba da se nasprica sa njim wink

ma nije moja žena mušterija kupiæu joj a možeš i ti nije problem


Ne znam sta hocu ali znam da nemam ono sto mi treba.

Offline

#6 15-10-2010 18:23:49

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Izgrebana ŠoferŠajba

Moja zena je vec dobila strugac za led smile


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#7 15-10-2010 19:49:23

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Izgrebana ŠoferŠajba

e, sad sam video na pumpi neko sredstvo za poliranje displeja, mozda probati sa tim...


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#8 17-10-2010 20:29:56

miskoRASEVICA
elproger
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 28

Re: Izgrebana ŠoferŠajba

Da bi uklonio riseve i otecenja na vetrobranu potrebno ti je takozvana staklena pasta i ultra violetna lampa

1.naneses pastu na ogrbano mesto u sto tanjem sloju tek da pokrije riseve spatulicom
2.potom lampu drzis 15 minuta na tom mestu
3.zatim ipoliras antistaticnom krpom  i to je to


Ništa nije kao što izgleda....

Offline

#9 19-10-2010 20:23:47

saxson77
elproger
Iz: bosanski brod
Registrovan: 21-02-2009
Komentari: 95

Re: Izgrebana ŠoferŠajba

miskoRASEVICA napisao:

Da bi uklonio riseve i otecenja na vetrobranu potrebno ti je takozvana staklena pasta i ultra violetna lampa

1.naneses pastu na ogrbano mesto u sto tanjem sloju tek da pokrije riseve spatulicom
2.potom lampu drzis 15 minuta na tom mestu
3.zatim ipoliras antistaticnom krpom  i to je to

hvala drug na baš predivnom objašnjenju svaka èast


Ne znam sta hocu ali znam da nemam ono sto mi treba.

Offline

#10 26-10-2010 19:46:23

mmirko
elproger
Iz: BIH
Registrovan: 23-04-2010
Komentari: 244

Re: Izgrebana ŠoferŠajba

ignjat napisao:

Imam ja drugara sto je "do jaja ispolirao soferku", pa mi jos objasnio kako je polirao (brusio je nesto, pa pucne zavrsile po soferci), prvo vodenim smirglom 2000, pa ovom pastom, pa onom pastom i stvarno ispalo super. Sve bilo savrseno dok nije pao mrak, pa mu naisao auto u susret, pa je zavrsio u kanalu..

Ne znam da li to neko moze strucno da odradi i da li postoji neka spekcija za to, ali zeni sledeci put umesto parfema kupi strugac za led da proba da se nasprica sa njim wink

poliranje  plasticne farove  rade sa granulacijom 400,600,800,1200,2000 , ako hoæes 3000 ,4000 nije potrebno ali .
pasta gruba,srednja ,sjaj ali polirkom
izgleda  taman ko  nov iz paketa staklo nisam nikad probo  ali ga nebi radio  ko plastiku   ja  bi ga od 1200 pa do ....  a za savjet najbolje odes gdje prave  stakla za vrata   i prozore   i upitaš  oni najbolje znaju
ako ništa ne napraviš  slijedeæi 
a ima i novi šajbi kineski nisu skupe    nisu losi   sve zavisi koje vozilo  i ja sa ih oko10 odradio
ako  je na keder jeftinije je
ako je ljepljena  šajba moras kupit  èistilo,praimer,i ljepilo

Offline

#11 14-11-2010 10:14:00

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Izgrebana ŠoferŠajba

Imam kolegu TV mehanicara,koji je ogrebotine na ekranu polirao pastom za zube.Covek mi je to davnih dana spomenuo,ali nisam ulazio u detalje kako to radi.Uglavnom ispadalo je dobro.

Offline

Board footer